آراهنر فاخر ایرانی

آشنایی با نحوه تهیه انواع هدایای تبلیغاتی مفید

بسته های تبلیغاتی اداری لوکس مس و خاتم 99403

هدایای تبلیغاتی مفید سبب می شوند تبلیغات اشخاص بصورت مطلوبی مشاهده شود. روش های تبلیغاتی و بازاریابی بسیاری در جهان وجود دارد که در حال حاضر تمام حرفه ها در بازار رقابتی که موجود است این روش ها را به کار می برند.‌

یکی از موفق ترین و اثر بخش ترین روش های تبلیغات در حال حاضر روش بکارگیری هدایای تبلیغاتی است‌.

اعطای یک هدیه تبلیغاتی اثر بخشی زیادی بر بیننده خواهد داشت و حس گرانبهایی به او می بخشد.

این حس گرانبها می تواند یک تجسم ذهنی زیبا و بادوام از برند در اذهان عمومی به وجود می آید که سبب کامیابی شخص در بازاریابی، فروش بسیار و جلب رضایت مخاطب می شود.

مقصود از اهدای هدایای تبلیغاتی مفید

کلیه اشخاص براین باور هستند که برای رویت شدن تبلیغات بایستی به وسیله هدایای تبلیغاتی مفید توجه بیننده ها را به خود جذب نمایند.

همانگونه که بیان شد روش های تبلیغاتی بسیاری نظیر چاپ تراکت، چاپ کارت ویزیت، بیلبورد های تبلیغاتی و…وجود دارد که با توجه به این روش ها می توان کار خود را پیش برد و توجه دیگران را به خود جلب نمود.

با استفاده از اهدای هدیه تبلیغاتی می توان سبب شناخت نام تجاری، پیشه، سرویس ها و کالا های خود به مخاطبان شد.
مقصود از اهدای هدایای تبلیغاتی مفید در حقیقت افزون بر اثبات و دوام برند در خاطر مخاطب سبب یک پیوستگی مستحکم‌ میان نام تجاری و مخاطب می شود که این پیوستگی می‌تواند در برند سازی موفق خیلی موثر باشد.

حتی حرفه های موثق و پیروز هم این روش تبلیغاتی یعنی به کارگیری هدایای تبلیغاتی مفید را کماکان در برنامه بازاریابی خویش دارند.

زیرا که بر این باورند پیوستگی آنان با بیننده‌ها در کلیه مراحل بیزینس بایستی حفظ شوند.

آنها به این نتیجه رسیده‌اند که سرمایه عمده و در حقیقت اهرم عمده حرفه آن ها بیننده‌ها هستند و تحت هر شرایطی نباید آن ها را نادیده بگیرند.

اعطای یک هدیه تبلیغاتی اکثرا برای تبلیغات و شناخت اسم تجاری نیست بلکه برخی اوقات می‌تواند به علت قدرشناسی و رضایتمندی مشتری باشد که به گونه ای سپاس گذاری از او نیز باشد.

نام های تجاری بزرگ همواره این عمل را خصوصا برای مشتری های وفادار خود اجرا می کنند.

و به آنها هدایای تبلیغاتی مفید گوناگونی جهت قدردانی از خرید و پشتیبانی از آنها اعطا می کنند.

آشنایی با مراحل انتخاب هدایای تبلیغاتی مفید

در زمان انتخاب هدایای تبلیغاتی مفید برای بیننده های خویش بایستی حالاتی را نیز مورد توجه قرار دهید که این حالات در کامیابی و اثربخشی هدیه تبلیغاتی می تواند بر بیننده و سرانجام فروش بیشتر موثر باشد. این مراحل نظیر مراحل ذیل می باشد:

انتخاب هدف

انتخاب هدف عمده ترین و نخستین وهله پیش از انتخاب هدایای تبلیغاتی مفید که بایستی به آن دقت شود.

اینکه شخص بداند مقصود از تبلیغات چیست خیلی با ارزش است. برای مثال امکان دارد شما یک موسسه را تازه احداث نموده اید و مقصود شما از تبلیغات شناخت برند و پیشه خود در بازار باشد.

یا امکان دارد شما یک نام تجاری باشید که پیش از این مارکتینگ را انجام داده اید و بیننده نسبت به شما شناخت دارد و با اسم تجاری آشنا است.

در این موضوع مقصود شما از تبلیغات می تواند رقابت با دیگر برند ها و اثبات برند خود در خاطر مخاطب باشد.

و یا نیز امکان دارد مقصود شما از اهدای هدیه تبلیغاتی تشکر از مشتری های با وفا باشد. اکثر این مقاصد می تواند در انتخاب هدایای تبلیغاتی مفید به شما کمک کند.

انتصاب بودجه

یکی دیگر از حالاتی که در تعیین و تهیه هدیه های تبلیغاتی بایستی به آن توجه نمود بودجه است.

برای هر پیشه ای همواره بودجه یکی از عمده ترین تشویش ها و دل نگرانی های آن پیشه است. شما با دقت به نوع حرفه خود، مقدار سودآوری، تازه احداث یا قدیمی بودن موسسه و نیز نقدینگی که در دسترس دارید بایستی مشخص کنید که چه میزان بودجه نیاز است برای تدارک هدایای تبلیغاتی مفید برای پیشه و حرفه خود هزینه کنید.

اقسام مختلف هدایای تبلیغاتی وجود دارند که اگرچه ارزان و مقرون به صرفه هستند ولی بسیار موثر می باشند و جزوه هدیه های تبلیغاتی سودمند طبقه بندی می شوند.

این هدایا شامل خودکار تبلیغاتی ، تیشرت، جاکلیدی، بادبزن، جامدادی و… من جمله هدیه های تبلیغاتی به صرفه در حین حال اثربخش و کاربردی هستند.

شناخت مخاطب

از دیگر موارد که در موقع انتخاب هدایای تبلیغاتی مفید برای نام تجاری و پیشه خویش بایستی به آن توجه نمود شناخت مخاطب مقصود و پژوهش در خصوص مخاطبان و مشتریان است. شما با آگاهی از جنسیت، شغل، تقاضا و سلایق مخاطبین می توانید بفهمید که چه هدایایی می‌تواند برای آن شخص مطلوب و سودمند باشد.

برای مثال اگر مخاطبین شما خانم ها باشند هدایای تبلیغاتی زنانه مطلوب ترین گزینه می‌باشد.

آشنایی با انواع هدایای تبلیغاتی و اثر بخشی آنها در بازاریابی

امروزه اثربخشی به کارگیری هدایای تبلیغاتی مفید بر کسی پوشیده نیست. ولی ‌بعضی هدایا می تواند اثر بخشی بیشتری و ماندنی تری در ذهن مخاطب و نیز فروش بیشتر داشته باشد. بعضی موسسات تبلیغاتی هدیه های تبلیغاتی را به تعبیر زیر طبقه بندی می کنند تا پیشه ها بتوانند آسان تر هدیه مدنظر خود را سازگار با مقصود و نوع مخاطب تعیین نمایند. این طبقه بندی شامل:

هدایای تبلیغاتی مفید و پر کاربرد

این نوع هدیه های تبلیغاتی هدایایی هستند که از احتیاجات واجب مخاطبین است.مانند خودکار ، لیوان جاکلیدی تبلیغاتی و …

هدیه های تبلیغاتی شیک و تزئینی

هدیه تبلیغاتی شیک و تزئینی هدایایی هستند که همانگونه که از نام آن ها مشخص است جنبه پذیرایی داشته و به ارزش این نام تجاری می افزاید. جعبه های پذیرایی جز این دسته از هدایا می باشند.

هدایای تبلیغاتی مفید الکترونیکی

این نوع هدایای تبلیغاتی هدیه هایی هستند که با توسعه فناوری به جهان تبلیغات افزوده شدند.

هدایایی نظیر فلش مموری تبلیغاتی، دستگاه بخور تبلیغاتی و اسپیکر تبلیغاتی جز این دسته می باشند.

هدایای تبلیغاتی زنانه

از انواع هدایای تبلیغاتی مفید می توان این نوع هدایا را نام برد که شامل ابزار ها و لوازم مد نظر خانم ها مانند کیف لوازم آرایشی تبلیغاتی یا ست مانیکور می باشند.

هدایای تبلیغاتی دانش آموزان

این گونه کالا ها هدیه هایی هستند که برای طبقه دانش آموز در نظر گرفته می‌شود مانند جامدادی تبلیغاتی، مداد رنگی تبلیغاتی، مداد تبلیغاتی، خود کار تبلیغاتی.

هدایای تبلیغاتی عید نوروز

ای هدیه نیز همانگونه که از نام آنها مشخص است مختص عید هستند. این هدایای تبلیغاتی مفید شامل سر رسید تبلیغاتی، هدیه نوروزی کارمندان و… هستند.

هدایای تبلیغاتی کارمندان

از دیگر انواع هدایای تبلیغاتی مفید می توان به هدیه های تبلیغاتی کارمندان اشاره نمود.

این هدیه جز آن دسته از هدیه ها که به آن ها هدایای تبلیغاتی اداری نیز شهرت دارند شامل ست مدیریت و لوازم التحریر می باشد.

اشتراک گذاری:

اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه