دسته‌بندی نشده

آنچه باید درباره هدایای تبلیغاتی شب یلدا بدانید

بسته های تبلیغاتی اداری لوکس غزل خوان

هدایای تبلیغاتی شب یلدا به یکی از رسوم سازمان‌ها به منظور توسعه روابط کاری تبدیل شده است.
یلدا از مناسبت‌های ویژه در تاریخ ایران باستان است. یلدا یکی از شب‌های مقدس از زمان ایران باستان بوده است. این شب به طور رسمی از 502 سال قبل از میلاد و در دوره داریوش یکم وارد تقویم ایران باستان شده است.
از این شب در بسیاری از کشورهای دیگر به عنوان انقلاب زمستانی یاد می‌کنند. این انقلاب زمستانی در بین سایر اقوام از دوره باستان وجود داشته و آنها نیز جشنی مشابه یلدا دارند.
یکی از اتفاق‌هایی که در چند سال اخیر بسیار رایج شده، استفاده از ظرفیت یلدا برای توسعه روابط حرفه‌ای است. تیم‌های مارکتینگ با شناسایی ظرفیت‌های این شب باستانی و استفاده از حس نوستالژیک این شب، سعی می‌کنند با راه اندازی کمپین‌های مختلف، روابط سازمانی خود را بهبود ببخشند.
یکی از مهمترین کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی در این مناسبت، ارسال هدایای تبلیغاتی است.
سازمان‌ها تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از هدایایی که برگرفته از آداب یلدا باشند، هدایایی به مشتریان خود ارائه دهند. این هدایای از آنجا که در مناسبتی ویژه به اشخاص مهم اهدا می‌شود معمولا منجر به نتیجه خوب می‌شود.

آداب و رسوم یلدا

یکی از مهمترین آداب و رسوم شب یلدا، حافظ خوانی است. همه مردم در این مهمانی ویژه برای خود فال حافظ می‌گیرند. بنابراین اهدای دیوان حافظ به عنوان یک هدیه کارکرد دارد و برای دریافت کننده جذاب است.
یکی دیگر از سنت‌های یلدا، پذیرایی از مهمانان با انار است. انار میوه اصلی مهمانی یلداست و از این جهت اهدای انار به افراد برای‌شان بسیار خاطره انگیز است. البته با هنرمندی هنرمندان سفال‌گر این میوه به صورت سفالی و نمادین هم تولید شده است. بنابراین برای هدایای ویژه یلدا، انار طبیعی و سفالی را در ذهن خود داشته باشید.
تنقلاب شب یلدا هم به هیچ وجه از سفره‌های یلدا جدا نخواهند شد. همه ما با انواع آجیل شیرین یلدایی آشنایی داریم. بنابراین انواع آجیل از هدایایی خواهند بود که می‌تواند در یلدا کار کرد داشته باشد.

یلدا در شهرهای مختلف

البته آیین یلدا در شهرهای مختلف با رسوم مختلف برگزار می‌شود. بنابراین داشتن آگاهی از رسوم مناطق مختلف برای اهدای هدایا به مشتریان شهرهای مختلف لازم است.
مثلا در کردستان یلدا را با نام “شو چله” می‌شناسند. در سنندج مردم اکثرا دلمه و نان سنگک برای مهمانان آماده می‌کنند.
یا در بوشهر، هندوانه میوه اصلی یلداست و بیشتر از انار مورد توجه مردم بوشهر است. یا در استان فارس، حتما در کنار میوه‌ و تنقلات این شب، رنگینک خرما نیز برای وجود دارد.

در همدان و گلپایگان مردم فال سوزن می‌گیرند. به این گونه که همه دور اتاق می‌نشینند و پیرزنی مستمر شعر می‌خواند.

دختربچه‌ای هم همزمان و پس از هر شعر بر روی یک پارچه آب نخورده، سوزن می‌زند و مهمان‌ها به ترتیبی که دور هم نشسته‌اند، شعرها را فال خود می‌دانند.

در استان گیلان مردم حتما هندوانه می‌خرند. آنها معتقدند که هر کس در شب یلدا هندوانه بخورد در تابستان تشنه نمی‌شود و در زمستان سرما را حس نمی‌کند.

در خوزستان مردم تا سحر صبر می‌کنند تا از قارون استقبال کنند. قارون افسانه مردم خوزستان است. بر اساس این افسانه قارون در لباس هیزم‌شکن برای خانواده‌های فقیر تکه‌های چوب می‌آورد. مردم معتقدند که این چوب‌ها به طلا تبدیل می‌شوند و برای آن خانواده، ثروت و برکت به همراه می‌آورند.

هدایای تبلیغاتی شب یلدای آرا هنر

همکاران ما در آرا هنر محصولات ویژه‌ای برای هدایای این شب آماده کرده‌اند که در ادامه با دو محصول آشنا خواهید شد.

 

دیگچه یلدا:

هدایای تبلیغاتی شب یلدا

                                                                          دیگچه یلدا یک بقچه به سرخی یلدا

ما در بسته دیگچه یلدا علاوه بر قرار دادن چغند، یک دیگچه نیز قرار داده‌ایم. این دیگچه بنا به انتخاب شما می‌تواند از جنس مس یا روحی باشد.
این محصول دارای بسته‌بندی ویژه‌ای هم هست. ما این دیگچه و لبو را در یک پارچه منقش به طرح یلدایی بسته بندی کرده‌ایم. همچنین شما می‌توانید متن مورد علاقه خود را نیز سفارش دهید تا به این جعبه اضافه شود.
با اهدای این بسته به مشتریان خود علاوه بر ارائه یک هدیه جذاب، حس نوستالژیک و خاصی را به آنها هدیه می‌دهید. حسی که باعث می‌شود تا مدتها در یاد آنها باقی بمانید.

 

چله نوش:

                                                      
هدایای تبلیغاتی شب یلدا
                                                                      چله نوش ماگ سفالی با طرح هندوانه و زیر لیوانی گلیمی


چله نوش یک هدیه مختصر اما در عین حال کاربردی و با نمادهای یلدایی است. هدیه‌ای مشتمل بر ماگ و زیر لیوانی از جمله هدایای تبلیغاتی شب یلدا است.
در این هدیه دوست داشتنی لیوانی متفاوت از جنس سرامیک، از ساخته‌های دست هنرمندان لالجین، با طرحی از هندوانه که نماد شب یلداست و گلیم اردبیل با طرح هندوانه و دو عدد دمنوش با طعم انار گنجانده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *