تبلیغات

صفر تا صد انتخاب گیفت سازمانی مناسب

صفر تا صد انتخاب گیفت سازمانی

گیفت سازمانی عمدتا به منظور تبلیغات صرف به کار نمی‌رود و بیشتر یک نوع گیفت مناسبتی است که در مناسبت های مختلفی چون اعیاد نوروز و قربان و ... برای بزرگداشت و شادباش آن روز به کارمندان هدیه شود تا همگی اعضای مجموعه در شادی آن مناسبت خاص شریک یگدیگر شوند.

 از کاربردهای دیگر گیفت سازمانی تقدیر و پاسداشت از اعضای آن مجموعه و کارکنان است. با تقدیم هدایا و یادبودهای ارزشمند به طور غیرمستقیم به آنان یادآوری می‌شود چه نقش مهمی در چرخه‌ی کار آن سازمان دارند و زحمات آنان نادیده گرفته نمی‌شود. گاهی گیفت سازمانی به عنوان هدیه خداحافظی تقدیم کارمندان می‌شود تا یادآور شود مجموعه قدردان تک تک لحظات تمام این سالها خدمت آنان بوده وحالا سعی دارد با ارایه یک هدییه مناسب نقطه‌ی پایان زیبایی بر این همکاری صادقانه و همه جانبه بگذارد.

انواع مختلفی از هدایا در مناسبت‌های مختلف برای افراد متفاوتی تهیه می‌شوند. از هدایای مدیریتی برای مدیران ارشد سازمان‌ها گرفته تا هدایای تبلیغاتی برای مشتریان شرکت‌های مختلف و در نهایت گیفت‌های سازمانی برای کارمندان کسب و کارها.

همانند سایر هدایا در خرید گیفت‌های سازمانی برای کارکنان و کارمندان نیز باید نکات ویژه‌ای را در نظر گرفته و رعایت کرد. در این مقاله هرآنچه باید در خصوص انواع گیفیت‌های سازمانی بدانید را با شما در میان خواهیم گذاشت.

گیفت سازمانی یکی از انواع گیفت تبلیغاتی است که توسط یک سازمان یا مجموعه به منظورهای خاصی به کارکنان ارائه می‌شود. ما در این مطلب سعی داریم به تعریف گیفت سازمانی و ضرورت‌های استفاده از آن و ویژگی‌های یک هدیه سازمانی خوب بپردازیم.

پیش از پرداختن به نکات مختلف ابتدا در خصوص چیستی و اهمیت این هدایا بحث خواهیم کرد. سپس برای اینکه به راحتی هدیه مورد نظر خود برای کارکنان را انتخاب کنید، انواع مختلفی از گیفت‌های ویژه آراهنر را برای شما معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

پرفروش‌ترین گیفت‌های سازمانی آراهنر

حالا که اطلاعات مناسبی در خصوص چیستی، اهمیت و ویژگی‌های هدایای سازمانی بدست آوریم، بیایید به بررسی محصولات پرفروش آراهنر نیز بپردازیم. تعداد از این محصولات کاملا ایرانی و لوکس در ادامه آورده شده‌اند:

زریر 4 (بسته دمنوش های سنتی)

سری بسته‌های زریر آراهنر، از بسته‌های سلامتی‌بخش و در عین حال مناسب برای پذیرایی محسوب می‌شوند. در جدیدترین بسته زریز از سه نوع دمنوش به همراه یک فرنچ پرس و ماگ مخصوص استفاده شده است. این هدیه خاص می‌تواند گزینه‌ کاربردی و مناسبی برای کادو روز پزشک باشد.

محتویات این بسته:

 • یک عدد فرنچ پرس
 • یک عدد ماگ سرامیکی
 • 3 جعبه دمنوش حاوی گل گاو زبان، آویشن و اسطوخودوس
 • جعبه هارد باکس
زریر 4 (بسته دمنوش های سنتی)

زریر 4 (بسته دمنوش های سنتی)

بسته شیرینی خوری مسی، پیاله سفالی، آبنبات، نقل و جعبه شکلات

برای خرید هدیه مناسبتی همانند اعیاد گیفت سازمانی برای کارکنان خود ، این هدیه نفیس آراهنر از بهترین گزینه‌ها است. این بسته خوشمزه علاوه بر یک جعبه شکلات، مقداری نقل و نبات را نیز شامل می‌شود. در کنار این موارد مصرفی یک ظرف شیرینی خوری و پیاله‌های سفالی روی استند چوبی نیز در این جعبه وجود دارد.

محتویات این بسته:

 • یک عدد شیرینی خوری مسی
 • یک پایه چوبی و پیاله سفالی حاوی آبنبات و نقل
 • یک جعبه شکلات
 • جعبه چوبی با روکش گالینگور
بسته شیرینی خوری مسی، پیاله سفالی، آبنبات، نقل و جعبه شکلات

بسته شیرینی خوری مسی، پیاله سفالی، آبنبات، نقل و جعبه شکلات

عیدانه نوروزی (زمان را به دست بگیر…)

اگر به دنبال هدیه‌ خلاقانه بسته عیدانه نوروزی را از دست ندهید. در این پک هدیه نوروزی آراهنر یک کوزه گلی همرا با دانه‌های گندم و یک پارچه قلمکار قرار دارد. درکنار این محصولات یک جلد قرآن مجید و یا یک حافظ به انتخاب شما در بسته قرار می‌گیرد.

این بسته شامل:

 • کوزه گلی حاوی 70 گرم دانه گندم
 • پارچه قلمکار (50*50 سانتی متر)
 • یک جلد قرآن کریم یا دیوان شعر

عیدانه نوروزی (زمان را به دست بگیر…)

در مجله آراهنر درباره تاریخچه عید نوروز بیشتر بخوانید.

بسته شکلات خوری خاتم و ترمه ابریشم

شما نیز از طرفداران هدایای اصلی ایرانی هستید؟ اگر پاسخ شما نیز بله است این بسته از صنایع دستی ایرانی می‌تواند انتخاب خوب و مناسبی برایتان باشد. این هدیه لوکس شامل دو هنر ایرانی شامل هنر ترمه و خاتم است. علاوه بر هدایای جذاب بسته‌بندی چوبی این گیفت نیز موردپسند کارکنان شما واقع خواهد شد.

محتویات این بسته:

 • یک عدد شکلات خوری خاتم
 • یک عدد ترمه ابریشم
 • بسته بندی چوبی با روکش گالینگور
بسته شکلات خوری خاتم و ترمه ابریشم (ٰV239)

بسته شکلات خوری خاتم و ترمه ابریشم

V209 (هم نوازی بهار و مینا)

از دیگر هدایای جذاب، صنایع دستی به عنوان گیفت‌ تبلیغاتی شرکتی و سازمانی است. در این بسته ویژه از گیفت نوروزی شرکتی هنر میناکاری روی سفال استفاده شده است. علاوه بر این هنر قلمکار نیز در این گیفت قابل مشاهده است. همه این موارد در کنار یکدیگر با نظم و ترتیب در یک بسته‌بندی مقوایی ویژه قرار گرفته‌اند.

این بسته شامل:

 • یک عدد گلدان مینا روی سفال (20 سانتی متر)
 • یک عدد پارچه قلمکار (80*80 سانتی متر)
تحفه پیش‌کش

V209 (هم نوازی بهار و مینا)

جعبه یلدا (یلدای تمام‌عیار)

«جعبه یلدا» یک بسته‌ی تمام عیار برای گیفت شب یلدا ست. هم شیرینی دارد و هم شورانگیز است. نگاهی به محتویات این بسته بیندازید:

 • جعبه چوبی
 • نیم کیلو آجیل
 • 2عدد انار طبیعی
 • شیرینی خوری مسی کوچک
 • شیرینی
 • ژله شکری
 • شیرینی مسقطی
 • انبر مسی
 • یک عدد ترمه یک در یک
جعبه یلدا

جعبه یلدا (یلدای تمام‌عیار)

گیفت سازمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

به هدایایی که مدیران کسب و کارها در مناسبت‌های مختلف برای کارکنان خود تهیه می‌کنند، گیفت سازمانی گفته می‌شود. از جمله از مناسب‌ترین مناسبت‌ها برای ارائه هدایای سازمانی می‌توان به جشن‌های ملی و اصیل همانند عید نوروز یا سایر روزهای مهم برای یک کسب و کار همانند روزی که سازمان بیشترین سود را کسب می‌کند و یا در مجامع ملی جایزه‌ای را دریافت می‌کند.

گیفت سازمانی چیست و چه کاربردی دارد؟

چرا گیفت سازمانی برای کسب و کارها مهم است؟

از سال‌های بسیار دور کمپانی‌های بزرگ دنیا نیز در مناسبت‌های مختلف برای کارکنان بخش‌های مختلف از شرکت خود هدایایی تهیه می‌کنند. اما چرا این هدایا تا این اندازه برای سازمان‌ها مهم هستند؟

همان‌طور که هدایای تبلیغاتی در جلب نظر مشتریان موثر بودند، هدیه سازمانی نیز در جلب نظر و انگیزه کارکنان تاثیرگذار هستند. در واقع با خرید و ارائه چنین هدایایی نشان می‌دهید که چقدر حضور کارمندان در شرکت برای شما مهم است. از این طریق به خوبی می‌توان از زحمات کارکنان دپارتمان‌های مختلف شرکت نیز قدردانی کرد.

در واقع اصلی‌ترین مولفه هر هدیه‌ای حتی هدایای سازمانی ایجاد حس مثبت در دریافت کننده هدیه است. هر فردی با دیدن احترام و قدردانی برای کار و فعالیتی که انجام می‌شود انگیزه بیشتری پیدا می‌کند. کاملا بدیهی است جایی که احترام و قدردانی باشد، کارمندان با علاقه قلبی بیشتری در سازمان ماندگار شده و کار می‌کنند. 

تاثیر مثبتی که گیفت سازمانی بر کارمندان می‌گذارد انکار ناپذیر است. مسلم است که همه‌ی ما از گرفتن هدیه خوشحال می‌شویم. اما وقتی که این هدیه توسط سازمان تقدیم کارکنان می‌شود علاوه بر احساس شادی و رضایت درونی در بردارنده موجی از احساسات مورد قدرشناسی قرار گرفتن ، صمیمیت و همکاری در آنان می‌شود. وقتی که کارمندان احساس کنند به اندازه کافی مورد توجه و تقدیر قرار گرفته‌اند بهره‌وری و مشارکت فعالانه آنان افزایش می‌یابد علاوه بر این نام نیکی از سازمانتان در برخورد با کارکنان بین اذهان عمومی ایجاد می‌شود و زمینه را برای جذب نیروهای نخبه و همچنین رشد برند را فراهم می‌سازد.

ارائه گیفت‌های سازمانی

یک گیفت سازمانی موثر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

خب، پیش‌تر دانستیم که هدایای سازمانی چقدر در رضایت کاری و علاقمندی کارکنان سازمان به مباحث کاری تاثیرگذار است. باید توجه داشته باشید که هر هدیه‌ای تاثیرگذاری مناسبی نخواهد داشت. پس صرفا با انتخاب هر هدیه‌ای نمی‌توانید انتظار ایجاد حسی مثبت در کارکنان را داشته باشید.

در نتیجه می‌توان گفت گیفت‌های سازمانی باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند تا تاثیر مناسب بگذارند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اولین ویژگی: کیفیت بالای هدایای سازمانی

پیش از رعایت هر نکته دیگری باید هدیه سازمانی را از میان گزینه‌های باکیفیت بالا تهیه کنید. در واقع خرید هدیه‌ای بی‌کیفیت برای کارمندان نه تنها تاثیر مناسبی بر آنان خواهد داشت بلکه جلوه بی‌احترامی نیز خواهد داشت.

برای اینکه هدایا از کیفیت مناسبی برخوردار باشند باید از بهترین فروشگاه‌های ویژه انواع هدایا این موارد را تهیه کنید. همه این هدایا در بالاترین سطح از کیفیت تولید می‌شوند. در نتیجه با خیال راحت می‌توانید این هدایا را به کارمندان خود ارائه کنید.

کیفیت بالای هدایای سازمانی

دومین ویژگی: کاربردی بودن گیفت‌های سازمانی

به جز کیفیت که عاملی مهم در جلب نظر کارمندان است، تهیه هدایای کاربردی نیز موثر است. اما چطور می‌توان هدایایی کاربردی برای کارکنان خود تهیه کرد؟ در واقع باید خودتان را جای کارمندان خود بگذارید. هدیه الف را در نظر بگیرید. از نظر شما آیا این هدیه کاربرد روزمره دارد؟ کاربرد روزمره آن چقدر است؟ در طول روز چندبار این هدیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟

علاوه بر پاسخ دادن به سوالات بالا باید سلیقه کارمندان خود را نیز در نظر بگیرید. با توجه به اینکه تعداد کارمندان سازمان‌ها معمولا زیاد است، نمی‌توان با سلیقه تک به تک آن‌ها از نزدیک آشنا شد. در نتیجه باید سلیقه جمعی افراد را در نظر بگیرید. برای تصمیم‌گیری بهتر در این خصوص می‌توانید به حیطه کاری سازمان خود توجه کنید و یا فرم‌هایی از علاقمندی تهیه کنید تا دقیق‌تر در خصوص سلایق کارمندان خود تصمیم گیری نمایید.

ویژگی سوم: هدایای خاص و خلاقانه برای کارمندان

علاوه بر دو ویژگی بالا خلاقیت در هدایا نیز بسیار مهم است. حتی اگر باکیفیت‌ترین و کاربردی‌ترین هدایا را نیز برای کارکنان خود انتخاب کنید، بدون در نظر گرفتن جنبه‌های خلاقانه از هدایا، گیفت شما مورد پسند بیشتر افراد واقع نخواهد شد. پس لازم است هدیه‌ای تهیه کنید تا همه این ویژگی‌ها را در کنار هم داشته باشد.

ما در آراهنر با رعایت کلیه ویژگی‌های مهم از هدایای سازمانی بهترین گیفت‌ها را برای کارکنان شما تهیه کره‌ایم. در قسمت انتهایی این مقاله به بررسی پرفروش‌ترین گیفت‌های سازمانی آراهنر خواهیم پرداخت.

هدایای خاص و خلاقانه برای کارمندان

ویژگی چهارم: گیفت‌های سازمانی ملی و ایرانی

شاید تصور کنید هدیه‌هایی بسیار گران‌قیمت از برندهای خارجی بهترین تاثیرگذاری را بر کارمندان خواهند داشت، در حالیکه دقیقا عکس این اتفاق در مورد گیفت‌های سازمانی صدق می‌کند. برای این منظور می‌توانید هدایای از صنایع دستی اصیل ایرانی تهیه کنید.

علاوه بر این می‌توانید هدایایی ترکیبی از صنایع دستی و سایر لوازم روزمره کاربردی نیز تهیه نمایید. ما در آراهنر تعداد زیادی از این گونه هدایا را برای شما پیشنهاد می‌کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید تا با لیستی از این هدایا آشنا شوید.

انواع گیفت سازمانی

برای یک هدیه سازمانی انتخاب‌های زیادی موجود است مهم دید مدیریت مجموعه برای بهترین انتخاب برای کارکنان است. در گیفت سازمانی باید نشان داده شود که هدیه مورد نظر از طرف مجموعه شماست. معمولا در این محصولات لوگو و نام برند و اطلاعات تماس به همراه توضیحاتی در مورد آن برند و مناسبتی که به آن مناسبت تقدیم شده چاپ می‌شود. خودکارهای تبلیغاتی نمونه‌ای ازین مثالهاست که هرروزه مشاهده می‌کنیم که البته با توجه به وفور این نمونه از هدیه و ارزش ذاتی پایین آن مغز انسان به طور خودکار پیام تبلیغاتی این دسته از محصولات را نادیده می‌گیرد و معمولا نسبت منفعت به هزینه‌ای که صرف این نوع شده بسیار پایین تر از موارد دیگر است.

انواع هدایای سازمانی

یکی دیگر از انواع هدایای پررونق امروز با توجه به گسترش تکنولوژی و استفاده مداوم افراد و کارمندان از دیوایس‌های الکترونیکی، محصولاتی مثل پاوربانک است. ازآنجا که پاوربانک کاربرد بسیار حیاتی و روزمره‌ای دارد رضایت ناشی از امداد این دستگاه در شرایط بحرانی در ناخودآگاه گیرنده هدیه آمیخته با اعتبار  برند تبلیغاتی می‌شود و تاثیر مثبت در ذهنیت مخاطب از برند شما می‌گذارد.

بسته بندی مناسب حتی زمانی که بحث هدیه مطرح نباشد حرف اول را در انتخاب محصول را می‌زند. زیرا بسته بندی به طور غیر مستقیم بیانگر کیفیت محصول و احترام به مشتری و فلسفه شرکت است. هرچه بسته بندی با دقت و زیبایی بیشتری برای محصول انتخاب شده باشد توجه مخاطب به آن محصول بیشتر شده و موجب پیش قضاوت مثبت در مورد محصول می‌شود. حال همین مسئله را می‌توان به هدایا نیز تعمیم داد. هدیه‌ای که با وسواس و زیبایی زیاد آماده شده باشد و با توجه به سلایق و علایق مخاطب هدیه شخصی سازی شده باشد به طور غیر مستقیم توجه و حس مثبت مخاطب را بر ‌می انگیزد. از طرفی تناسب بسته‌بندی هدیه از لحاظ مواردی مثل سایز و کاربرد با محتوای آن هدیه و مناسبتهای مختلف یک فاکتور دیگر در انتخاب بسته بندی آن است.

یکی از نقاط قوت مجموعه آراهنر بسته بندی و شخصی سازی هدایا برای کاربردهای مختلف می‌باشد. هنرمندان و طراحان خبره مستقر در این شرکت با بالاترین حد از دقت ، خلاقیت و هنرمندی به طراحی بسته‌بندی های متناسب با اهداف و مناسبتها و فلسفه سازمان شما می‌کنند تا گیفت سازمانی خودرا با بالاترین کیفیت به کارمندان خود هدیه دهید و رضایت و شادمانی را برای آنان و همچنین مجموعه خود به بار آورید. 

بسته بندی گیفت تبلیغاتی

گیفت سازمانی مناسب برای خانم ها

همان طور که می دانید یکی از شروط تهیه هر نوع هدیه ای، خصوصاً انواع گیفت سازمانی این است که در هنگام انتخاب آن ها به فرد دریافت کننده گیفت توجه داشته باشیم. این موضوع که فرد مورد نظر ما چه علایقی دارد و چگونه می توان او را به هیجان آورد و خوشحال کرد به اندازه کافی اهمیت دارد، چه رسد به این که شخص یا اشخاصی که می خواهیم به آن ها گیفت سازمانی ارائه کنیم، چه جنسیتی داشته باشند.

مسلماً هدایایی که برای خانم ها در نظر گرفته می شود باید در ماهیت با گیفت های سازمانی که برای آقایان در نظر گرفته می شود، متفاوت باشد. این مساله در برخی از گیفت های سازمانی نمود بیشتری پیدا می کند زیرا اغلب گیفت های سازمانی جنسیت مشخصی ندارند و قابل ارائه به همگان هستند.


گیفت سازمانی مناسب برای خانم‌ها

گیفت سازمانی مناسب برای آقایان

درست مانند گیفت سازمانی مناسب برای خانم ها، گیفت یا هدیه تبلیغاتی که برای آقایان هم تهیه و تدارک می بینید باید متناسب با جنسیت آن ها باشد، به عنوان مثال شاید ارائه ظروف مصرفی به آقایان صورت خوشی نداشته باشد ولی ظروف دکوری هم برای آقایان و هم برای خانم ها هدیه مناسبی به نظر برسد.

به طور کلی می توان گفت که اگر نمی خواهید در مناسبت هایی مانند روز زن و یا روز پدر به پرسنل سازمان خود گیفت سازمانی اهدا کنید، بهتر است از گیفت های سازمانی استفاده کنید که به جنسیت خاصی اشاره ندارند و دریافت آن ها هم از سوی آقایان و هم از سوی خانم ها، هدایایی خلاقانه و منحصر به فرد تلقی می شود.

بودجه بندی خرید انواع گیفت سازمانی

یکی از چالش هایی که شرکت های بزرگ و کوچک در هنگام تهیه انواع گیفت سازمانی با آن رو به رو می شوند؛ بودجه بندی آن یا تعیین بودجه مناسب برای خرید گیفت های سازمانی است.

همان طور که می دانید، هدایای تبلیغاتی شرکتی یا همان گیفت های سازمانی، بخشی از تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارهای مختلف به شمار می روند و اتفاقاً در مقایسه با سایر روش های تبلیغی نظیر تبلیغات بیلبورد و هم چنین تبلیغات تلویزیونی بسیار ارزان تر هستند و از طرفی بازدهی بیشتری هم دارند.

به طور معمول انتظار می رود که شرکت ها و موسسات بزرگ و قدر این توانایی را داشته باشند که بودجه نسبتاً کلانی را به خرید انواع گیفت سازمانی اختصاص دهند و شرکت های نوپا و نوظهور هزینه کمتری را برای تهیه انواع هدایای تبلیغاتی سازمانی بپردازند.

با این حال در هر دو صورت اولین کاری که شرکت ها انجام می دهند این است که هدایا و گیفت های سازمانی را دسته بندی می کنند.

البته برای شرکت هایی که می خواهند هزینه های کلانی را صرف انواع گیفت های سازمانی کنند، بهتر است از مشاوران تبلیغات استفاده شود.

بودجه بندی خرید انواع گیفت سازمانی

سوالات متداول درباره صفر تا صد انتخاب گیفت سازمانی مناسب

گیفت سازمانی یکی از انواع گیفت تبلیغاتی است که توسط یک سازمان یا مجموعه به منظورهای خاصی به کارکنان ارائه می‌شود.

جشن ‌های ملی و اصیل همانند عید نوروز یا سایر روزهای مهم برای یک کسب و کار همانند روزی که سازمان بیشترین سود را کسب می‌ کند و یا در مجامع ملی جایزه ‌ای را دریافت می‌ کند.

گیفت سازمانی می تواند در جلب نظر و انگیزه کارکنان موثر باشد.

کیفیت بالایی داشته باشد، کاربردی و خلاقانه باشد و حتی الامکان ایرانی باشد. 

نکات مهم در انتخاب گیفت‌های سازمانی

به مهم‌ترین نکات در خصوص گیفت‌های سازمانی توجه فرمایید:

 • گیفت‌های سازمانی همانند هدایای تبلیغاتی هستند که مخاطب آن‌ها کارمندان‌اند و نه مشتریان کسب و کار.
 • هدایای سازمانی برای ایجاد انگیزه و قدردانی از زحمات کارکنان هر شرکت و سازمانی مناسب هستند.
 • این هدایای زمانی تاثیرگذار خواهند بود که چند ویژگی اصلی را داشته باشند در غیر این صورت ممکن است تاثیر نامناسبی بر کارمندان داشته باشند.
 • 4ویژگی اصلی گیفت‌های سازمانی عبارت‌اند از: کاربردی بودن، خلاقانه بودن، تولید ملی بودن و داشتن کیفیت بالا.
 • شما می‌توانید گزینه‌های مناسبی برای هدایای سازمانی را از میان هدایای ترکیبی، پذیرایی، سلامتی و یا دکوری آراهنر بیابید.
author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *