تبلیغات

قدرت هدایای تبلیغاتی را درست کم نگیرید

درباره قدرت هدایای تبلیغاتی می‌دانید

بسیاری از شرکت‌های ایرانی هنوز از قدرت هدایای تبلیغاتی درک درستی ندارند. آنها فکر می‌کنند تنها باید به مهمان خود یک هدیه بدهند. این معنا نشان می‌دهد که ما به درک درستی از رویکرد های علمی در نحوه انتخاب و انتقال پیام از طریق هدایای تبلیغاتی نرسیده‌ایم.

هنوز برخی از شرکت‌ها فکر می‌کنند هدیه تبلیغاتی حتما باید گران قیمت باشد. این رفتار نشان می‌دهد که هنوز درک درستی از سلیقه مخاطب خود نداریم. برای کسانی که دغدغه مالی ندارند، قیمت یک هدیه چقدر می‌تواند مهم باشد؟ برای خیلی‌ها متفاوت بودن و جذاب بودن یک هدیه، خیلی از مهم تر از اندازه یا قیمت آن است.

بر اساس یک آمار بیش از سه چهارم افرادی که هدیه تبلیغاتی ارزان قیمت دریافت می‌کنند آن را تا حدود یک سال نگه می‌دارند. تصور اینکه بتوان با یک جاسوئیچی، سرمایه خوبی را به شرکت برگرداند واقعا هیجان انگیز است. حتی اگر این اتفاق نیفتد میزان هزینه‌، منطقی و عاقلانه خواهد بود.

قدرت هدایای تبلیغاتی هدایای ساده را هم دست کم نگیرید

در این مقاله می‌خواهیم با شما از قدرت هدایای تبلیغاتی حرف بزنیم و به شما نشان بدهیم که چگونه می‌شود حتی با یک هدیه ساده به هدف نهایی خود رسید.
اجازه بدهید در ابتدا یک تعریف ساده از هدایای تبلیغاتی به شما اراه دهیم:

هدایای تبلیغاتی هر چیزی هستند که شما می توانید نام شرکت / یا لوگوی خود را ارتقا دهید. و از آن برای افزایش ماندگاری ( stick-ability )خود درمورد مشتریان فعلی و آینده خود استفاده کنید.

هدایای تبلیغاتی به افراد اجازه می دهد که نام تجاری شما را ببینند، هدیه تبلیغاتی به افراد اجازه می دهد نام تجاری شما را به اشتراک بگذارند و هدایا تبلیغاتی به افراد اجازه می دهد نام تجاری شما را تشخیص دهند. آیا به دنبال جذب یک مشتری بالقوه هستید؟ در این صورت، ارسال هدیه تبلیغاتی یک ایده عالی است.

تولید هدایای تبلیغاتی در قرن هجده

محصولات تبلیغاتی در قرن هجدهم متولد شد، زمانی که جورج واشنگتن از دکمه های برنجی برای ترویج تبلیغات خود در مبارزات انتخاباتی استفاده کرد. تنها چند سال بعد، کیسه های کتاب به یک ابزار تبلیغاتی محبوب تبدیل شدند و از آنجا به بعد این صنعت شروع به اوج گرفتن کرد.

در دادن هدایای تبلیغاتی باید هدف مشخصی داشته باشید. نمی‌شود بدون فکر و اندیشه وارد این بازار شد و کار خود را پیش برد.

اهداف هدایای تبلیغاتی

در دادن هدایای تبلیغاتی باید 4 هدف مهم را همیشه در نظر بگیرید:

1- هدایای تبلیغاتی باید متناسب با نوع مخاطب باشند. دادن کارت های کسب و کار به کودکان خردسال یا دادن فلش یو اس بی به ورزشکاران یک باشگاه ورزشی تناسبی ندارد، زمانی که بطری های نوشیدنی یا حوله های تمرین مناسب تر باشند.

2- هدایای تبلیغاتی باید حاوی یک پیام بازاریابی موثر باشند. پیام واضحی برای اقدام کردن ( call to action) که به افراد می گوید که چه کاری باید انجام دهید، کجا بروید و اصلا چرا باید خود را به زحمت بیاندازید.

3- هدایای تبلیغاتی باید به سمت چشم اندازهای هدفمند و مناسب گرایش پیدا کنند. به جای تلاش در بازار برای همه، درعوض انتخابی عمل کنید در مورد اینکه هدف واقعی شما در بازار کیست، کجا باید آنها را پیدا کنید، و دلایل قانع کننده ای برای دلخواه بودن آنچه که شما می فروشید پیدا کنید.

4-هدایای تبلیغاتی باید در زمان مناسب ارایه شوند. تنها تفاوت بین سالاد و زباله زمان ارایه ی آن است – درمورد بازاریابی شما نیز این امر صادق است .

بهترین مشاورین تبلیغاتی در جهان آن هایی هستند که می توانند به مشتریان خود کمک کنند تا این چهار عامل از تبلیغات موفقیت آمیز را با استفاده از محصولات تبلیغاتی و هدایای تجاری به کار گیرند.

حالا که با فلسفه هدایای تبلیغاتی و اهداف آنها آشنا شدید در ادامه به قدرت هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن در کار شما اشاره می‌کنیم.

چرا هدایای تبلیغاتی را نباید دست کم گرفت؟

1- 89 درصد از مردم هدایای تبلیغاتی کاربردی را نزد خود نگه می‌دارند.

این نشان دهنده اهمیت سرمایه گذاری در هدایای مفید و کاربردی برای مشتریان شما است. اگر شما شناخت درستی از مخاطب خود داشته باشید با انتخاب یک هدیه مناسب تبلیغاتی هم در ذهن او می‌مانید. هم باعث می‌شود فرد هدیه گیرنده به صورت رایگان شما را به دیگران معرفی کنید.

2-هر ساله مبالغ زیادی برای خرید کالاهای تبلیغاتی صرف می شود.

آیا شما فکر می کنید که اگر محصولات تبلیغاتی ابزاری کارآمد و قدرتمند نبودند، مبلغ قابل توجهی پول در سراسر جهان صرف آنها می شد؟

3- محصولات تبلیغاتی دو برابر بیشتر از تبلیغات معمولی انگیزه ایجاد می کنند.

تبلیغات تلویزیونی و مجله ها نیز می توانند به ارتقاء نام تجاری شما کمک کنند. آنها در مقایسه با هدیه تبلیغاتی گران تر بوده و تاثیرگذاری کمتری دارند. برای تبلیغات تلویزیونی باید به مدت طولانی تبلیغ کسب و کار شما نمایش داده شود. با این کار مبلغ خیلی زیادی را باید برای این کار در نظر بگیرید.

با انجام تبلیغات بوسیله هدایای تبلیغاتی می توانید در میزان پول خود صرفه جویی کنید و خود را بیشتر و طولانی تر در معرض دید قرار دهید. برخی از هدایای تبلیغاتی به مدت طولانی برای شما تبلیغ خواهند کرد. البته در صورتی که از جنس خوب و مرغوب ساخته شده باشند.

هدایای تبلیغاتی راهی مناسب در ماندگاری برند

4- ایجاد حس اعتماد در مردم

79 درصد از مردم که محصولات تبلیغاتی را دریافت کرده اند تمایل بیشتری برای انجام کارهای تجاری با برند موردنظر دارند. این آمار گویای این حقیقت است که می توان به هدایای تبلیغاتی به چشم یک کالای قابل اعتماد نگاه کرد. ارائه محصولات تبلیغاتی یک راه عالی است که باعث می شود نام تجاری شما با ظرافت و جذابیت بیشتری نسبت به رقبای شما در معرض دید باشد.

5- محصولات تبلیغاتی آگاهی تجاری را در مردم افزایش می دهند. حتی اگر در آن لحظه نتوانید توجه مشتریان را برای انجام خرید به خود جلب کنید. با این کار در معرض دید قرار گرفته اید.

84 درصد از افرادی که هدایای تبلیغاتی دریافت کرده اند بر این باورند که آگاهی آنها از نام تجاری مربوطه افزایش یافته است.

این به ویژه برای کسب و کارهای محلی یک اتفاق عالی است که به دنبال در معرض دید قرار دادن برند خود و ایجاد تعامل با مشتریان خود هستند. با عرضه محصولات تبلیغاتی شما قادر خواهید بود با مشتریان بالقوه آینده خود ارتباط فوری برقرار کنید.

6- بیشتر افراد محصولات تبلیغاتی دریافتی را بیش از 12 ماه نزد خود نگه می دارند.

یک تبلیغات تلویزیون در عرض یک یا چند دقیقه محصول شما را تبلیغ می کند. اما یک محصول تبلیغاتی می تواند بیش از یک سال کارآیی داشته باشد.

بعضی از هدایای تبلیغاتی حتی بیشتر از یک سال هم نزد مشتری می ماند مانند جعبه پذیرایی، پاور بانک تبلیغاتی، فلش مموری تبلیغاتی، جا کلیدی تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی و . . .

آیا برند تجاری شما تا به حال در زمینه محصولات تبلیغاتی سرمایه گذاری کرده است؟

 

author-avatar

درباره آراهنر فاخر ایرانی

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *