آراهنر فاخر ایرانی

  • خانه
  • تبلیغات
  • هدایای تبلیغاتی و معیارهای انتخاب آن متناسب با مخاطبان

هدایای تبلیغاتی و معیارهای انتخاب آن متناسب با مخاطبان

بسته های تبلیغاتی مدیریتی شیک

هدایای تبلیغاتی امروزه در جهان از ارکان اصلی روابط سازمانی و شرکتی می‌باشد. اصولا این هدایا با هدف یادبود یک مناسبت برای اعضای یک مجموعه، برای همکاران تجاری یک سازمان، نمایش کاربرد یک محصول و… ارائه می‌شود.

اما مهم ترین سوال این است که چرا باید از ((هدایای تبلیغاتی)) استفاده کنیم و چه الزامی در استفاده از این متد وجود دارد؟

لئو بورنت، نابغه‌ی عرصه‌ی تبلیغات، معتقد است:

مهم نیست کار شما چقدر خوب باشد، مهم تاثیر خوبی است که در مخاطبتان دارد.

حال با توجه به این موضوع و تلفیق آن با حس خوب متاثر از دریافت یک هدیه اهمیت هدایای تبلیغاتی را برای ما شفاف تر می‌شود.

تاریخچه هدایای تبلیغاتی

تاریخچه و پیشینه این نوع خاص از هدایا به کمتر از 3 قرن پیش باز 

می‌گردد. نخستین نوع هدایای تبلیغاتی یک نوع دکمه خاص تبلیغاتی بود که در سال 1798 به منظور تبلیغات کمپین ریاست جمهوری جورج واشنگتن نخستین رییس جمهور آمریکا دراین کشور ابداع شد.

تا قرن 19 ام مدل‌هایی از دربازکن، تقویم و نشانک‌های کتاب کتاب به عنوان هدایای تبلیغاتی تبلیغاتی ابداع شده بود اما هنوز شرکتی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت کند به وجود نیامده بود. جاسپر میک (Jasper Meek) را می‌توان به طور رسمی اولین ابداع‌کننده هدایای تبلیغاتی دانست. او با ابداع بگ‌های تبلیغاتی برای یک فروشگاه محلی کفش کار خود را شروع کرد و با شروع استقبال ازین متد تبلیغاتی تجارت خود را در زمینه محصولات تبلیغاتی گسترش داد.

نخستین هدیه تبلیغاتی که توسط جاسپر میک تهیه شد

امروز محصولات تبلیغاتی جدیدی دائما در حال پیدایش و معرفی به این بازار هستند. از خودکارها، چترها، تیشرت‌ها و ماگ‌های تبلیغاتی گرفته تا محصولاتی مثل توپ استرس و فیجت اسپینر. این تنوع گسترده محصولات و هدایای تبلیغاتی باعث سردرگمی مدیران شرکت‌ها برای انتخاب هدیه مناسب می‌شود.

بنابراین حال سوال دیگری به وجود خواهد آمد، چگونه و چطور باید یک هدیه مناسب را انتخاب کنیم؟

این سوال کوتاه و به ظاهر ساده اما بسیار مهم به چندین فاکتور اساسی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره و هر یک را به طور مفصل بررسی می‌کنیم.

زمینه کاری مجموعه:

اگر بر حسب اتفاق در یک رویداد با محوریت تکنولوژی و فناوری اطلاعات شرکت و در آن هدیه‌ای دریافت کرده باشید، احتمالا آن هدیه، خود از جنس تکنولوژی می‌باشد. برای مثال یک اسپیکر، فلش مموری، و یا هر محصولی که مرتبط با زمینه‌ی کاری شرکت کنندگان در آن رویداد باشد. از این رو زمینه کاری و فعالیت یک سازمان در انتخاب هدایای تبلیغاتی که آن مجموعه ارائه می‌دهد نقش به سزایی خواهد داشت و فاکتور مهمی در تصمیم‌گیری خواهد بود.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی لوکس بسته برزین 00123

کاربرد هدیه:

تاثیر این فاکتور در انتخاب هدیه اهمیت زیادی دارد. بدین صورت که مهم‌ترین هدف شما از ارائه هدیه ایجاد یک حس خوب در مخاطب و جذب علاقه او است. حال کالایی را در نظر بگیرید که برای مخاطب شما کاربرد خاصی ندارد و علاوه بر این که توسط مخاطب شما استفاده نخواهد شد باعث پاک شدن شما و مجموعه تان از ذهن مخاطب می‌شود. از این رو بزرگان حوزه تبلیغات همواره توصیه می‌کنند که سعی کنید هدیه‌ای انتخاب کنید که دائم در دید مخاطب بوده و مورد استفاده او قرار گیرد.

 

مناسبت ارائه هدیه:

تصور کنید رویدادی با محوریت فرهنگی تاریخی برگزار شده و شما در آن شرکت کرده‌اید. در اختتامیه این رویداد برگزار کنندگان به شما یک تی‌شرت یا پیراهن هدیه دهند. اولین چیزی که نظر شما را جلب کرده و در ذهنتان طنین‌انداز می‌شود بی ارتباطی آن هدیه با موضوع رویداد است. البته احتمالا در واقعیت هیچ‌گاه با چنین موردی برخورد نخواهید داشت، اما مثال نسبتا ساده ای برای درک این فاکتور مهم است.

می‌توان گفت که از اولین چیزهایی که درذهن مخاطب شما جرقه می‌زند ارتباط بین مناسبت دریافت هدیه و کالای که دریافت می‌کند است. برای مثال اگر برای عید نوروز و یا شب یلدا قصد تهیه یک هدیه را دارید احتمالا به محصولی نیاز دارید که از نظر مفهومی و محتوایی ارتباطی با مناسبت شب یلدا و یا نوروز داشته باشد. یا اگر هدیه تان متشکل ازچند محصول مختلف است یکی از آنها ارتباطی با مناسبت مذکور را دارا باشد.

 

 

 

 

 

 

 

زیبایی هدیه:

 

همه ما درک نسبتا خوبی از مفهوم زیبایی داریم و البته با نسبی بودن این مفهوم نیز آشناییم. حال اینکه زیبایی از نظر افراد مختلف تعاریف و معیار‌های متفاوتی دارد و از شخص به شخص متفاوت است، ممکن است تا به حال برایمان اهمیت نداشته بوده باشد. هنگامی که شما قصد دارید برای یکی از دوستان، آشنایان و یا افراد خانواده هدیه‌ای تهیه کنید، سلیقه آن فرد را در انتخاب کالایی که از نظر او جذاب و زیباست را مدنظر قرار می‌دهید.

حال فرض کنید قصد تهیه هدیه برای یک مجموعه با دویست عضو را داشته‌ باشید و از سلایق آنها اطلاع کافی و یا مفیدی ندارید. از طرفی می‌دانید که زیبایی این هدیه از نظر مخاطب شما بسیار حائز اهمیت است. نتیجه به احتمال زیاد سردرگمی شما در انتخاب یک هدیه مشخص خواهد بود. این موضوع می‌تواند یکی از چالش های سر راه شما باشد و خوب است بدانید که تجربه مشترکی است که بسیاری از افرادی که قصد تهیه هدایای تبلیغاتی دارند با آن مواجه می‌شوند.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی لوکس بسته طبیب 65874
بسته سلامت محور طبیب

در این حالت شما دو راهکار خواهید داشت؛ اول اینکه اطلاعاتی از مخاطبین تان جمع آوری کرده و آنها را بررسی و تحلیل کنید و با توجه به نتایج حاصل شده بهترین هدیه را انتخاب کنید.

راهکار دوم که ساده تر است استفاده از تجربیات مشترک افراد است. برای مثال شما قصد تهیه هدیه برای خصوصیات خاصی را دارید. مجموعه الف اما پیش از شما برای مجموعه‌ای شبیه مخاطبان شما هدایای تبلیغاتی تهیه و ارائه کرده است. پس مجموعه الف در این زمینه اطلاعات خوبی داشته و می‌تواند شما را راهنمایی کند.

قیمت هدیه:

در یک حالت خاص که شما قصد هدیه دادن به یک فرد را داشته باشید احتمالا قیمت آن هدیه فاکتور مهمی برایتان نباشد. البته با این وجود حتی شما قبل از خرید کالا حدود بودجه و سقفی برای قیمت تعیین می‌کنید. حال فرض کنید مدیر یک هلدینگ با حدود هزار نیروی کار هستید و قصد تهیه یک هدیه خوب با تمامی فاکتورهایی که در بالا به آن اشاره شد را دارید.

قطعا اولین چیزی که مد نظر قرار خواهید داد بودجه اختصاصی است که برای این تصمیم تان در نظر گرفته اید. با توجه به کل این بودجه و تعداد هدایایی که قصد تهیه آن را دارید سقف هزینه هر هدیه را مشخص می‌کنید. نتیجتا قیمت هدیه عامل محدود کننده در تهیه هدایای تبلیغاتی برای بسیاری از افراد، ارگان‌ها و سازمان ها می‌باشد. حتی گاهی این قیمت تبدیل به مهمترین معیار برای انتخاب و تهیه هدیه مورد نظر شما خواهد شد.

هدایای تبلیغاتی مدیریتی نوش دارو 007
بسته سلامت محور قیاس ورید

مخاطب هدیه:

شما هیچگاه به یک پزشک راکت تنیس و یا به یک ورزشکار بوم نقاشی هدیه نمی‌دهید. مگر در حالتی که اطمینان دارید آن پزشک به تنیس و یا آن ورزشکار به نقاشی علاقه دارد. استدلال شما برای انجام ندادن این کار عدم جذابیت آن هدیه برای مخاطب مورد نظر شماست. در این حالت شما کاملا درست فکر کرده‌اید.

برای همین در نظر گرفتن مخاطب هدیه یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در انتخاب هدیه می‌باشد. اما گمان نکنید که این فاکتور همانند سدی محکم بر سر راه شما برای تهیه هدیه مورد نظرتان قرار گرفته است.

دو راهکار ساده برای رفع این مشکل وجود دارد. اولین اینکه هدیه شما مرتبط با حوزه فعالیت و یا کار مخاطبانتان باشد. احتمالا یک ورزشکار از دریافت لباس ورزشی و یک نقاش از دریافت یک اثر هنری خشنود خواهد شد. این تصمیم خود نیاز به تحلیل یک سری اطلاعات که از قبل جمع‌آوری کرده اید دارد.

دوم اینکه محصولی تهیه کنید که از نظر همه افراد جامعه هدف جذاب و کاربردی باشد. برای مثال همه افراد از دریافت یک گلدان زیبا خوشحال خواهند شد. حال شما آخرین مانعی که بر سر راهتان وجود داشته را رفع کرده‌اید و آماده ارائه هدایای تبلیغاتی‌تان می‌باشید.

هدیه های تبلیغی خلاقانه بسته های جدید نوروزی 1400
بسته هفتان

آرا؛ هنر فاخر ایرانی، پیشگام در طراحی و تولید هدایای تبلیغاتی

نزدیک به یک دهه از آغاز به فعالیت مجموعه آرا می‌گذرد. آرا با توجه به عرصه تبلیغات سازمانی و نیاز مجموعه های مختلف به هدایای تبلیغاتی و با تکیه بر فرهنگ و هنر اصیل ایرانی اسلامی، سعی در اعتلای این فرهنگ و سنت غنی دارد.

“هنر فاخر ایرانی هدیه دهیم” شعاری است که مجموعه آرا همواره سرلوحه کار خود قرار داده است.

هدیه های تبلیغی لوکس و فاخر بسته تبلیغاتی فیروزه کوبی 2049
بسته بندی صنایع دستی

همانطور که ذکر شد تمرکز مجموعه آرا بر طراحی و تولید هدایای تبلیغاتی ایرانی است. محتوای درونی این هدایا صنایع دستی ایرانی است که نمادی از فرهنگ و هنر غنی این مرز و بوم می‌باشد.

پیش‌تر به نکات مهم در انتخاب یک هدیه مناسب اشاره کردیم. اکنون در نظر داریم ویژگی‌های محصولات تولید شده در این مجموعه را به صورت شفاف‌تر توضیح دهیم. این توضیحات به صورت بیان مجدد فاکتور های کلیدی و و راهکار هایی که مجموعه آرا برای آن اندیشیده خواهد بود.  

بخش اول، زمینه کاری مجموعه ها

احتمالا شما تمایل دارید که نمادی از مجموعه شما که زمینه فعالیتتان را مشخص میکند در هدیه به کار برده شده باشد. پتانسیل آرا در این زمینه شخصی سازی این هدیه برای شماست. هر المان یا بروشوری از مجموعه شما می‌تواند در بسته بندی مد نظر شما قرار گیرد. این انعطاف در محتوای بسته که مختص مجموعه آرا است، اولین چالش بر سر راه انتخاب شما را رفع می‌کند.

بخش دوم، کاربرد هدایای تبلیغاتی

با توجه به گستره عظیم صنایع دستی ایران و کاربرد های متفاوتی که هرکدام از آن‌ها دارد، تنوع محصولات مجموعه ما این امکان را فراهم می‌دارد تا شما با هر کاربردی که مد نظر دارید هدیه مورد نظرتان را تامین کنید. علاوه بر این، ایده های جدیدی که در مجموعه آرا طراحی می‌شود، می‌تواند برای هر سلیقه و کاربردی مناسب بوده و دومین چالش شما را نیز رفع کند.

بخش سوم، مناسبت ارائه هدایای تبلیغاتی

از مهمترین کارهایی که در مجموعه آرا صورت می‌گیرد طراحی و تولید هدایای تبلیغاتی متناسب با مناسبت های ایرانی اسلامی و یا رویدادهای مهم مجموعه شماست.

به عنوان مثال محصولات مناسبتی که برای یلدای هر سال در آرا تولید می‌شود، همگی نمادی از این آیین باستانی و زیبای ایرانی می‌باشد. و یا هدایای نوروزی طراحی شده متناسب با این مناسبت دارای روح و تم نوروزی است. همچنین می‌توان به بسته هایی که مناسب ماه مبارک رمضان بوده و با موضوع مذهبی و دینی طراحی و آماده شده اشاره کرد.

بخش چهارم، زیبایی هدایای تبلیغاتی

یکی از زیباترین محصولاتی که نظر هر فرد ایرانی و حتی غیر ایرانی را به خود جلب می‌کند صنایع دستی زیبای این کشور است. صنایع دستی‌ای که از دیرباز تا کنون با محوریت تزئینی و کاربردی به دست هنرمندان بومی هر منطقه و اقلیم خلق می‌شود. زیبایی که در نقوش و طرح های یک ظرف میناکاری شده وجود دارددر نظر هر مخاطبی چشم‌نواز خواهد بود. به علاوه در مجموعه آرا این محصولات با بسته بندی کاملا متفاوت و جذاب و بر پایه هنر ایرانی طراحی می‌شوند. این بسته بندی زیبا جذابیت این آثار هنری را فزونی می‌بخشد.

بخش پنجم، قیمت هدایای تبلیغاتی

به عنوان فاکتوری که اهمیت نسبتا بالایی برای هر مجموعه دارد در آرا مورد بررسی قرار گرفته است. به عنوان نتیجه، محصولاتی با تنوع قیمت های زیادی در مجموعه آرا آماده ارائه می‌باشد. قیمت ها به صورت پیوسته از حداقل آغاز شده و متناسب با بودجه ای که هر مجموعه برای تهیه هدیه اختصاص می‌دهند محصولات متفاوتی از سوی آرا پیشنهاد و ارائه خواهد شد.

بخش ششم، مخاطب هدایای تبلیغاتی

اشاره کردیم که مخاطب شما در انتخاب هدیه تاثیر به‌سزایی دارد. مجموعه آرا به عنوان یکی از پیشگامان در زمینه هدایای تبلیغاتی، تجربه زیادی از سلایق مختلف مخاطبین در طول این سالیان کسب کرده است و برای مجموعه‌های مختلف و شناخته‌شده‌ای هدیه تبلیغاتی تهیه کرده است.

پس اگر احتمالا از سلیقه مخاطبان خود اطلاعات کافی ندارید، می‌توانید با اعتماد به مجموعه “آرا” و با مشاوره فروشندگان ما بدون هیچ دغدغه‌ای محصولی متناسب با سلیقه جامعه هدف خود انتخاب کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا حدودی ضرورت استفاده از هدایای تبلیغاتی را مشخص، فاکتورهای مهم در انتخاب یک هدیه را بررسی و مزیت های همکاری با آرا را به درستی برای شما بازگو کنیم. امیدواریم با همدلی و هماهنگی سازنده با شما بتوانیم گام بزرگی در اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی برداشته باشیم.

اشتراک گذاری:

اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه