آراهنر فاخر ایرانی

هدایای تبلیغاتی ایرانی فرصتی برای حمایت از تولید ملی

تولید ملی طی سال‌های اخیر به عنوان کلیدی‌ترین موضوع مقابله با تحریم‌ها در اقتصاد ایران مطرح شده است.

تولید ملی مقدمه‌ای بر اشتغال‌زایی، کارآفرینی و افزایش بهره‌وری در تمامی عرصه‌ها است. این موضوع باعث بهبود وضعیت اجتماعی، زندگی مردم، کاهش نرخ تورم و اثرات مثبت در اقتصاد کشورمان خواهد شد.

اما عملاً مهمترین مانع حمایت از تولید داخلی، واردات کالاهایی است که توان تولید آن در ایران وجود دارد.

کالاهایی که برای تامین نیازهای داخلی، صادرات و افزایش درآمدهای ارزی کشور در شرایط دشوار اقتصادی کابرد دارند.

 

بررسی آمار رسمی گمرک ایران در واردات کالای غیرضروری


به منظور حمایت از تولید در سال‌های اخیر قوانین زیادی توسط مجلس تصویب و به دولت ابلاغ شده است. اما آمارهای رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیانگر آن است که حجم واردات غیرضروری در سال‌های اخیر روند رو به رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

در این شرایط و به منظور حمایت از تولید داخل ضروری است تمام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی از تولیدات داخلی حمایت کرده و تمایلی به استفاده از کالاهای خارجی که مشابه با کیفیت آن در داخل کشور تولید می‌شود، نشان ندهند. 

همچنین توسعه اقدامات فرهنگی به منظور حمایت از تولید داخلی با برنامه ریزی‌های منسجم و کارآمد، یکی دیگر از مهمترین فعالیت‌هایی است که می‌توان به واسطه آن حس ملی‌گرایی نسبت به مصرف کالاهای ایرانی در کشور را ایجاد کرد.

 

هزینه دو منظوره برای هدیه دادن!

در تقویم ایرانیان روزهای ویژه متعددی از جمله عید نوروز، شب یلدا، روز پدر، روز مادر و اعیاد مذهبی وجود دارد. معمولا با نزدیک شدن به چنین روزهای ویژه‌ای شرکت‌ها و نهادهای مختلف به رسم یادبود هدایای مختلفی را به کارمندان و مشتریان خود اهدا می‌کنند.

در سال‌های اخیر خروج ارز از کشور به منظور وارد کردن هدایای تبلبغاتب رونق گرفته و رد پای کالاهای بی‌کیفیت خارجی از جمله کالاهای چینی (فلش مموری و پاوربانک) در این هدایای ویژه نیز مشاهده می‌شود.

این در شرایطی است فارغ از مسائل اقتصادی مربوط به خروج ارز، این نوع هدایای تبلیغاتی به هیچ عنوان هم طراز با جایگاه مردم نیست و با اهداف شرکت‌ها که اهدای کالای نفیس و ماندگار است در تضاد قرار دارد.

آمارهای رسمی گمرک نشان می‌دهد در سال گذشته رقمی بالغ بر 10 میلیارد و 750 میلیون دلار (با فرض دلار 4 هزار تومان رقمی معادل 40 هزار میلیارد تومان) کالا از کشور چین به صورت رسمی وارد کشور شده است.

در خوشبینانه‌ترین حالت یک هزارم این رقم یعنی معادل 400 میلیارد تومان صرف واردات کالاهای غیر ضروری شده است که مهم ترین کاربری آن در ایران اهدا به عنوان هدایای تبلیغاتی بوده است. 

 

نقش آراهنر در توسعه هدایای تبلیغاتی ایرانی

مجموعه آراهنر فاخر ایرانی، با علم به اینکه که هرگز خدمتی درخور این هنر و تاریخ ارائه نکرده است، در یک دهه اخیر با طراحی بسته‌هایی ویژه و زیبا و همچنین شناسنامه دار کردن صنایع دستی و شناسایی آن به جامعه برای ارائه متفاوت هنرهای دستی ایران، تا حد توان، تلاش کرده تا دِین خود را به هنرمندان این سرزمین و همچنین کمک به اقتصاد کشور با اهرم حمایت از تولید داخلی ادا کند.

در این شرایط که واسطه گران با وارد کردن کالاهای بی کیفیت خارجی و فروش عمده این کالاها به نهادهای مختلف، بدون توجه به تولیدات داخلی به دنبال کسب سود هستند، مجموعه آرا در این راستا گام برداشته است تا با ارائه ویژه صنایع دستی سراسر ایران زمین بدون واسطه گری، بسترهای لازم برای حمایت از تولید داخلی در حوزه فرهنگی فراهم کند و همچنین هدایای نفیس در شان ایرانیان را ارائه کند.

بررسی آمارها نشان می دهد مجموعه آرا با ارائه هدایای تبلیغاتی ایرانی به صورت غیرمستقیم فرصت‌های شغلی زیادی را در سراسر کشور از جمله روستاها ایجاد کرده است که در شرایط کنونی جامعه که اشتغال مهمترین معضل جوانان به شمار می‌رود توسعه این موضوع از اهداف اصلی مجموعه آراهنر به شمار می‌رود.

بدیهی است دستیابی به چنین هدفی بدون حمایت شرکتها و نهادهای بخش دولتی در جایگزین کردن هدایای تبلیغاتی ایرانی امکان پذیر نیست و امید است شرکتهای دولتی با درک شرایط حساس اقتصادی کشور ضمن حمایت از مجموعه آراهنر، هدایای نفیس ایرانی را نیز به ایرانیان اهدا کنند.

 

هدایای تبلیغاتی ایرانی و هدایای نوروزی

ایام نوروز یکی از مهمترین مناسبت‌هایی است که سازمان‌ها در آن به مشتریان خود هدیه می‌دهند. هدیه دادن یکی از ابزارهای مهم در بازاریابی است. یکی از مهمترین اهداف این ابزار بازاریابی ایجاد حس وفاداری در میان مشتریان است. 
بسیاری از مشتریان زمانی که هدیه‌ای را دریافت می‌کنند، از روابط کاری خود احساس رضایت پیدا می‌کنند. این حس رضایت در نهایت به تداوم روابط کاری منجر می‌شود.

یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدایای تبلیغاتی ایرانی، محصولات صنایع دستی است. ما در آرا هنر تعداد مناسبی از محصولات صنایع دستی کشور را به شکلی فاخر بسته بندی کرده‌ایم. این هدایا می‌توانند در مناسبت در نهایت به وفادار سازی مشتریان شما و در نتیجه بهبود شرایط کسب و کار شما کمک کنند. 

اشتراک گذاری:

اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر خبرنامه