تبلیغات

هدایای تبلیغاتی سیاسی ترامپ و بایدن؟ از مگس‌کش هواداران بایدن تا هزینه 6 برابری ترامپ

هدایای تبلیغاتی مدیریتی اداری بسته تبلیغاتی سیاسی 204441

این روزها تب انتخابات آمریکا همه جا زیاد شده و موضوع رای آوردن بایدن تقریبا همه جا مورد بحث است. ما به رقابت بایدن و ترامپ از منظر دیگری نگاه کرده‌ایم. ما تلاش کردیم با مقایسه هدایای تبلیغاتی کمپین‌های سیاسی بایدن و ترامپ تفاوت دیدگاه این دو را بررسی کنیم.
نکته قابل توجه اینکه ترامپ چیزی کمتر از 11.4 میلیون دلار صرف کالاهای تبلیغاتی کرده، در حالی که جو بایدن رقیب دموکرات حدود 2.01 میلیون دلار در محصولات تبلیغاتی سرمایه گذاری کرد.

این مطابق داده‌های گزارش‌های مالی عمومی مبارزات انتخاباتی است که نشان می‌دهد، هزینه‌های خرید ترامپ تقریبا شش برابر بیشتر از سرمایه گذاری بایدن در تبلیغات بوده است.
گزارش‌های مالی ترامپ نشان می‌دهد که او به طور مداوم به چندین فروشنده برای راه حل های تبلیغاتی مراجعه می کند. شرکای اصلی مبارزات او در کالیفرنیا مستقر بودند. سایر فروشندگان شامل محصولات تبلیغاتی مستقر در فلوریدا و دفتر مرکزی ویکتونسین بودند.


ترامپ و بایدن در موضوع هدایای تبلیغاتی در چند دسته فعالیت کردند. زنان، کودکان، ترویج شعارهای انتخاباتی و به چالش کشیدن رقیب از جمله زمینه‌های فعالیت ترامپ و بایدن در حوزه هدایای تبلیغاتی بود.

اولین هدیه تبلیغاتی چه بود؟

دکمه‌های تبلیغاتی اولین نوع هدیه تبلیغاتی بودند که پا به عرصه حیات گذاشتند. در سال 1798 این دکمه‌ها به مناسبت تحلیف جورج واشنگتن، رییس‌جمهور منتخب آمریکای تازه شکل گرفته، تولید و توزیع شده‌اند. بعد از آن نیز سیاست مدارانی همچون آبراهام لینکلن و ویلیام مک‌کینلی این رسم را در پیش گرفتند. آبراهام لینکلن ازین دکمه‌ها برای تبلیغ کمپین انتخاباتی خود استفاده کرد.

مگس‌کش تبلیغاتی

هنگام مناظره‌ی معاون‌های ریاست‌جمهوری در آمریکا، یک مگس روی موهای سفید مایک پنس نشست.
این تصویر در رسانه‌های اجتماعی پخش شد.
اما تیم دیجیتال کارزار انتخاباتی بایدن علاوه بر این، سعی کرد به شکل فعال‌تری با این فرصت مواجه شود.
آنان تصویری از مگس‌کش طراحی کردند و همچنین توانستند 35 هزار مگس‌کش 10 دلاری در یک وبسایت بفروشند.
مگس‌کشی که هم رقیب را می‌پراند و هم بر اهمیت دروغ‌ نگفتن تاکید می‌کرد.
این ایده به هدیه‌ای تبلیغاتی منجر شد که 350 هزار دلار برای کارزار دموکرات‌ها درآمد کسب کرد.

برای این منظور 5 هدیه مشترک را انتخاب و تفاوت شعارهای آنها را بررسی کرده‌ایم.

تیشرت دخترانه

تیشرت یکی از رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی است که از گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت. در انتخابات آمریکا انواع تیشرت مورد استفاده قرار گرفت. تیشرت‌های دخترانه، زنانه و مردانه از انواع این هدیه تبلیغاتی بود.
روی تیشرت‌های دخترانه تبلیغاتی طرفداران بایدن نوشته شده “جو بچه محل ماست” و روی تیشرت‌های دخترانه طرفداران ترامپ نوشته شده “زنان طرفدار ترامپ”

ماسک‌ به عنوان هدایای تبلیغاتی سیاسی

ماسک امسال و برای اولین بار در جهان کارکرد تبلیغاتی به خود گرفت. شیوع بیماری کرونا باعث شد تا نامزدهای انتخاباتی از ظرفیت ماسک به عنوان هدیه تبلیغاتی بهره ببرند. هرچند که ترامپ شخصا اعتقادی به ماسک زدن نداشت اما در کمپین او از ماسک هم استفاده شد.
روی ماسک‌های تبلیغاتی بایدن از جمله معروف بایدن در مناظره استفاده شده است در حالی بر روی که ماسک‌های تبلیغاتی ترامپ از عکس او استفاده شده است.

ماگ‌هایی که سیاسی شدند

ماگ‌ها همواره از اصلی‌ترین هدایای تبلیغاتی بوده‌اند. طرفین انتخابات آمریکا سعی کردن از این هدیه تبلیغاتی بیشترین استفاده را ببرند و تا می‌توانند برای هم کری بخوانند.

به روی ماگ‌های تبلیغاتی بایدن نوشته شده که “امید ادامه دارد” اما روی ماگ‌های تبلیغاتی ترام نوشته شده است: “اوباما کَنه‌ام خواند/ و هیلاری آکِنه‌ام/ تروریست‌ها، مرا گفت کافر/ ولی ترامپ به من گفت آمریکایی با فَر”

کلاه‌هایی با کارکرد هدایای تبلیغاتی سیاسی

کلاه‌های آفتابگیر هم در این انتخابات کارکرد تبلیغاتی گرفتند. جایی که طرفداران بایدن سعی کردن روی آن از ظرفیت و پتانسیل باراک اوباما برای رای آوری بایدن استفاده کنند.

روی کلاه‌های تبلیغاتی طرفداران بایدن نوشته شده “یاران اوباما” در حالی که روی کلاه‌های تبلیغاتی طرفداران ترامپ تصویری از برآورد رای ایالت‌های مختلف به ترامپ و بایدن استفاده شده بود.

تیشرت‌های دخترانه سیاسی

روی تیشرتهای کودکانه تبلیغاتی طرفداران بایدن عکسی از او و معاون اولش استفاده شده است؛ درحالی که روی تیشرت کودکانه طرفداران ترامپ نوشته شده که این دختر عاشق ترامپ است.

آنتی بایدن یا آنتی ترامپ در هدایای تبلیغاتی سیاسی

دو طرف کمپین‌های بر علیه هم داشتند که در هدایای تبلیغاتی نیز قابل مشاهده بود.در این کمپین دو طرف تلاش کردند شعارهایی علیه هم بدهند.

دو عکس اول کمپین آنتی ترامپ است و دو عکس دوم کمپین آنتی بایدن

author-avatar

درباره آراهنر فاخر ایرانی

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *