تبلیغات

آیا خودکار تبلیغاتی هدیه مناسبی است؟

لوگوی اراهنر

خودکار تبلیغاتی، انواع ماگ و لیوان تبلیغاتی، ساک دستی و ده ها هدیه ریز و درشت دیگر وجود دارد که بسیاری از شرکت ها و موسسات تجاری مختلف به عنوان هدایای تبلیغاتی هر روزه به مشتریان و مخاطبان خود می دهند؛ ولی آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که این هدایا تا چه میزان می تواند هدف اصلی از اهدای هدایای تبلیغاتی را تأمین کند؟ برخورد خود شما با برندهایی که برای تبلیغات از این اقلام استفاده می کنند چیست و چه حسی را پس از دریافت آن ها دارید؟

از آن جایی که امروزه هدایای تبلیغاتی یکی از مهم ترین روش های تبلیغات و بازاریابی برای کسب و کارهای مختلف به شمار می رود، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به این پرسش پاسخ بدهیم که آیا خودکار تبلیغاتی و هدایای دیگری از این دست، می تواند هدیه مناسبی باشد؟

در صورتی که این سوال ذهن شما را هم مشغول کرده است، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای پاسخ به این پرسش که آیا ایده استفاده از خودکار، ماگ و … به عنوان اقلام تبلیغاتی، مناسب است یا خیر، قبل از هر چیز باید ببینیم که به طور کلی، هدف از اهدای هدایای تبلیغاتی چیست؟  

هدایای تبلیغاتی پیشنهادی آراهنر در کنار خودکار تبلیغاتی

سوما (بسته اسماج و شمعدان سرامیکی)

سوما به معنی روشنایی است. بسته هدیه سوما ترکیبی است از اسماج به عنوان عود طبیعی و یک ظرف سرامیکی به همراه شمعی زیبا و کبریت است. اسماج موجود در این بسته ترکیبی است از گیاهان خوشبو که می تواند آرام بخش لحظات مشتریان شما باشد.

سوما (بسته اسماج و شمعدان سرامیکی)

قلمدان مینا روی سفال

قلم دان مینا روی سفال، یک هدیه تبلیغاتی است. شما می توانید از این قلم دان مینا روی سفال به عنوان یک هدیه فرهنگی به مخاطبان و مشتریان خود استفاده کنید. این هدیه چشم نواز قطعاً مورد تایید اهالی هنر و فرهنگ قرار می گیرد و بخشی از میز تحریر آن ها خواهد بود. این قلم دان در یک جعبه قرار داده شده که مناسب هدایای نمایشگاهی نیز هست.

قلمدان مینا روی سفال

قلمدان مینا روی سفال

کیف پول قلمکار

یک هدیه کاملاً کاربردی که می توانید از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی هم استفاده کنید و در کنار خودکار تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبان خود هدیه کنید. این کیف پول به واسطه اصالت طرح هایی که دارد بسیار پرطرفدار است و در چند مدل هم عرضه می شود.

کیف پول قلمکار

کیف پول قلمکار

باریا (بسته سبد حصیری و خرما)

باریا (بسته سبد حصیری و خرما) هم از جمله بسته های متفاوت تبلیغاتی است. بسته پذیرایی که به شدت جذاب است و هدیه ای کاملاً متفاوت به شمار می رود. در این بسته هدیه یک سبد دست بافت حصیری و مقداری خرما وجود دارد که در یک بسته بندی مقوایی عرضه می شود.

باریا (بسته سبد حصیری و خرما)

بسته قلم کار، پاور بانک، جعبه خاتم و کیف پول چرم

بسته قلم کار، پاور بانک، جعبه خاتم و کیف پول چرم یک بسته متفاوت تبلیغاتی است. این مجموعه تلفیقی از هدایای مدرن و صنایع دستی ایران است. این هدیه می تواند سلایق مختلف را راضی کند. بسته قلم کار، پاور بانک، جعبه خاتم و کیف پول چرم ترکیبی از هنرهای قلم کاری، چرم دوزی و خاتم کاری به همراه پاور بانک است.

بسته قلم کار، پاور بانک، جعبه خاتم و کیف پول چرم

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری یک مجموعه فوق العاده از هدایای سنتی و مدرن است که می توانید با آن توجه بسیاری از مخاطبان خود را جلب کنید. در این هدیه تبلیغاتی ترکیب بشقاب مینا، روان نویس و فلش کارت قرار داده شده است. بشقاب مینا کاری شده بر اصالت این بسته هدیه افزوده است. مینا کاری به هنر نقاشی روی طلا، مس و نقره گفته می شود که از صنایع دستی اصیل ایران است.

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری (179)

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری

جعبه لیوان سفالی

جعبه لیوان سفالی همان طور که از نامش پیداست یک هدیه جمع و جور و کاربردی است که شما می توانید به راحتی در کنار خودکار تبلیغاتی به مشتریان و مخاطبان خود اهدا کنید؛ در این بسته هدیه یک لیوان سفالی وجود دارد که در جعبه ای مقوایی و شیک عرضه می شود.

جعبه لیوان سفالی

جعبه لیوان سفالی

قاب مینا

قاب مینا یک هدیه فوق العاده است و شما می توانید از آن به عنوان یک هدیه تبلیغاتی استفاده کنید. این قاب زیبا به دلیل هم نشینی با دیوار، همواره در معرض دید مشتریان و مخاطبان شماست و به راحتی با استفاده از آن در ذهن مخاطبان خود ماندگار می شوید.

قاب مینا سه تایی

قاب مینا

هدف از اهدای هدایای تبلیغاتی چیست؟  

تمامی کسب ‌و ‌کارها اعم از کوچک یا بزرگ، در بازار رقابتی امروز هدفی جز دیده‌ شدن و رشد بیشتر ندارند. کاملاً طبیعی است که با گذر زمان و فراگیر شدن تجارت آنلاین، دیگر به سختی می ‌توان از روش ‌های سنتی بازاریابی برای معرفی برند استفاده کرد. به همین دلیل شرکت ها و موسسات قدیمی و شرکت‌ های نوپا و نوظهور از روش‌ های نوین دیگری همچون اهدای هدایای تبلیغاتی برای تبلیغات برند خود و بازاریابی استفاده می ‌کنند.

مسلماً مدیران این شرکت های موفق بر اهمیت استفاده از انواع هدایای تبلیغاتی واقف هستند و می‌دانند که این محصولات می توانند باعث فروش بیشتر و بازگشت سرمایه شوند. در ادامه به اختصار هدف از اهدای هدایای تبلیغاتی را خواهیم گفت:

هدایای تبلیغاتی به ایجاد حس وفاداری در مشتریان کمک می کند.  

ارائه محصولات و خدمات باکیفیت به مشتریان، باعث ایجاد حس رضایتمندی در آن ها می ‌شود؛ اما در صورتی که به دنبال ایجاد حس وفاداری در مشتریان هستید، باید به سراغ خرید هدایای تبلیغاتی خاص و منحصر به فرد بروید زیرا تنها در چنین شرایطی است که مشتریان و مخاطبان شما به جای شرکت ‌های رقیب و شناخته‌ شده، برند شما را انتخاب خواهند کرد. به این منظور می توانید از تیم بازاریابی بخواهید برای انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی، شما را راهنمایی کنند. در صورتی که بودجه بسیار محدودی در اختیار دارید، می ‌توانید از برخی محصولات شرکت خود به عنوان هدیه استفاده کنید.

هدایای تبلیغاتی مفید‌تر و بهتر از کارت ویزیت هستند.

در بازار پر رقابت و شلوغ امروز که رقیبان از هر فرصتی برای بهتر دیده شدن استفاده می ‌کنند، شما حتماً باید روش‌ های نوینی را به کار بگیرید و از اهمیت استفاده از هدایای تبلیغاتی غافل نشوید. در گذشته برای معرفی برند به مخاطبان، کارت ویزیت ارائه می شد و به نظر می رسید که تنها چاره همین است و با این که اطلاعات کامل شرکت روی کارت ویزیت چاپ می‌ شد، اما این شیوه تبلیغاتی به نسبت کم هزینه، تأثیر چندانی نداشت و نمی توانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. ولی امروزه با استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص، کسب و کار شما چند قدم به جلو پیش خواهد رفت. به عبارت دیگر، هدیه تبلیغاتی فضای کافی برای معرفی برند شما دارد

کارت ویزیت

هدایای تبلیغاتی ارزان و مقرون ‌به ‌صرفه به شمار می روند.

کاملاً بدیهی است که بسیاری از شرکت‌ ها و موسسات تازه تأسیس، نمی ‌توانند بودجه زیادی را به امر تبلیغات اختصاص دهند. روش های تبلیغاتی رسانه ‌ای و کاغذی هم نه تنها هزینه ‌بر هستند بلکه تاثیر ماندگاری روی مخاطبان نمی‌ گذارد؛ به همین دلیل اغلب بازاریاب ‌ها، استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان را پیشنهاد می‌ کنند. در واقع برای خرید یک هدیه تبلیغاتی کاربردی و خاص، فقط یکبار هزینه می شود ولی این هدیه با هر بار استفاده مخاطب از آن، برند شما را به او یادآوری خواهد کرد. براساس تحقیقات انجام شده، از هر 10 نفر در حدود 6 نفر هدیه تبلیغاتی شرکت ها را تا 2 سال نگه می ‌دارند. پس اگر هدیه‌ ای خلاقانه و ویژه و همین طور متناسب با نیاز مخاطبان انتخاب کنید، با یکبار هزینه، تبلیغات طولانی مدتی خواهید داشت.

هدایای تبلیغاتی نام کسب ‌و ‌کارتان را ماندگار می کنند.

در صورتی که یک هدیه تبلیغاتی برای مخاطبان کاربردی باشد، مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار خواهد گرفت. هرچه مدت زمان استفاده مخاطب شما از هدیه بیشتر باشد، می ‌توان نتیجه گرفت که کمپین بازاریابی موفقیت آمیزتری برگزار کرده اید و سرمایه شما به هدر نرفته است. هدیه تبلیغاتی کاربردی، در هر زمان و هر مکان همراه مخاطبان خواهد بود و افراد بیشتری با پیام برند شما آشنا خواهند شد.

رابطه هدایای تبلیغاتی و شناخت مخاطبین

همان طور که گفتیم هدف اهدای هدایای تبلیغاتی چیزی نیست بجز برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان و هم چنین به وجود آوردن آگاهی از برند در گروه های مختلف مخاطبان ولی تفاوت آن با روش های دیگر تبلیغاتی در این است که انتظار می رود مخاطبان هدایای تبلیغاتی را برای مدت طولانی نزد خود نگه دارند و از آن استفاده کنند و با هر بار دیدن آن، به یاد کسب و کار شما بیفتند.

حال پرسش این جاست که چگونه می توان هدایای تبلیغاتی را تهیه کرد تا بتواند نظر مخاطبان را تا حدی جلب کند که آن را برای خود نگه دارند و تا اندازه ای کاربردی باشد که  از آن استفاده کنند؛ مسلماً برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید به شناخت کافی از مخاطبان دست پیدا کنید.

هر شرکت و موسسه ای می تواند مخاطبان خود را به چند گروه مشخص تقسیم بندی کند؛ به عنوان مثال برای گروه زنان و مردان می توان هدایای تبلیغاتی متفاوتی تهیه کرد؛ هم چنین حتماً مخاطبان شما در رده های سنی مختلفی هستند و بدیهی است که نیازهای متفاوتی دارند و به تبع آن یک هدیه تبلیغاتی یکسان نمی تواند نیازهای همه آن ها را رفع و رجوع کند.

مضاف بر این، مخاطبان شما از نظر اجتماعی و حرفه ای در جایگاه های مختلفی قرار دارند بنابراین در انتخاب هدیه تبلیغاتی باید به این نکته هم توجه شود.

حال اجازه دهید به سوال نخست خود رجوع کنیم، آیا واقعاً خودکار تبلیغاتی یا لیوان و ساک دستی و هدایایی از این دست می تواند به صورت یکسان برای تمام دسته بندی هایی که ذکر شد مناسب باشد؟

آیا به عنوان مثال اهدای یک ساک دستی یا خودکار تبلیغاتی به عنوان هدیه مدیریتی به مدیر یک مجموعه که از مشتریان شما هم هست می تواند تأثیر دلخواه شما را بر او بگذارد یا نتیجه عکس به بار خواهد آورد؟

مسلماً اگر شما در هنگام تهیه هدایای تبلیغاتی برای شناخت مخاطبان خود وقت نگذارید و بخواهید هدیه ای یکسان به گروه های مختلف اهدا کنید، نه تنها منفعتی نخواهید برد؛ بلکه سرمایه شما هدر خواهد رفت و کسب و کار شما غیرحرفه ای و سطح پایین به نظر خواهد رسید.

کمیت هدایای تبلیغاتی مهم تر است یا کیفیت آن ها؟

این پرسشی است که پاسخ آن محل اختلاف نظر بسیاری از صاحبان کسب و کار و کارشناسان تبلیغات و بازاریابی است. برخی بر این باور هستند که بهتر است به طیف وسیعی از مخاطبان هدایای تبلیغاتی داده شود تا از این طریق امکان ارتباط با افراد بیشتری فراهم شود و مشتریان محصولات و خدمات افزایش پیدا کنند و برخی دیگر بر این باور هستند تا تبلیغات را هدفمندتر برگزار کنند و با اهدای هدایای خاص و خلاقانه تنها به مخاطبان و مشتریان هدف، آن ها را به سمت کسب و کار خود بکشانند و تبدیل به مشتری وفادار کنند.

واقعیت این است که بسیاری از شرکت ها و موسسات مختلف از هدایای ارزان قیمت با تیراژ بالا برای تبلیغات خود استفاده می کنند؛ به عنوان مثال امکان ندارد که به یک نمایشگاه تجاری بروید و با بغلی پر از ساک دستی و خودکار تبلیغاتی یا ماگ و غیره باز نگشته باشید و در اغلب موارد هم یا از این اقلام استفاده نمی کنید و یا این که آن ها را به دیگران می دهید ولی در صورتی که هدیه ای خاص و ویژه و کاربردی دریافت کنید حتماً آن را برای خود نگه می دارید و از آن استفاده می کنید.

به طور کلی شاید هدایای ارزان قیمت تر راه حل مناسبی برای پذیرایی از بازدیدکنندگان غرفه های نمایشگاهی محسوب شوند ولی مسلماً هدایای تبلیغاتی مفید و به درد بخوری نخواهند بود.

سوالات متداول در خصوص آیا خودکار، هدیه تبلیغاتی هدیه مناسبی است؟

  • افزایش وفاداری مشتریان
  • دیده شدن برند
  • ماندگاری نام کسب و کار

مهم ترین اصل برای تهیه هدایای تبلیغاتی، شناخت مخاطبان است.

بهتر است در هنگام تهیه هدایای تبلیغاتی حتماً به کیفیت آن ها توجه شود.

هدایای تبلیغاتی نظیر خودکار، ساک دستی یا انواع لیوان و ماگ بهتر است جایگزین هدایای خاص و خلاقانه نشود.

نکات مهم در خصوص هدایایی نظیر خودکار تبلیغاتی

  • هدف از هدایای تبلیغاتی، جلب نظر مخاطبان و آشنایی بیشتر آن ها با برند شماست.
  • هر چه هدیه تبلیغاتی شما خاص تر و کاربردی تر باشد، امکان این که شخص دریافت کننده مدت زمان بیشتری از آن استفاده کند و عمر تبلیغات شما طولانی تر شود، بیشتر است.
  • بهتر است در هنگام تهیه هدایای تبلیغاتی حتماً به کیفیت آن ها توجه کنید.
  • هدایای تبلیغاتی نظیر خودکار، ساک دستی یا انواع لیوان و ماگ بهتر است جایگزین هدایای خاص و خلاقانه نشود.
author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *