تبلیغات

هدایای مناسب سالمندان

بهترین هدیه برای سالمندان
لوگوی اراهنر

نه تنها ما ایرانی ها بلکه به جرأت می توان گفت که در همه کشورهای دنیا، سالمندان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و خانواده ها همواره در تلاشند که با حفظ کرامت آن ها زندگی راحتی را برایشان فراهم کنند. از سوی دیگر پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بسیار عزیز و دوست داشتنی هستند به همین دلیل فرزندان و بخصوص نوه هایشان درصدد هستند تا از هر فرصتی استفاده کنند و برق شادی را در چشمان آن ها برافروزند با این حال پیدا کردن هدیه مناسب سالمندان گاهی چالش برانگیز است چرا که بسیاری از سالمندان سلایق خاصی دارند و بهتر است هدایایی به آن ها داده شود که جزو کالاهایی باشد که  آن ها نیاز دارند ولی در هر صورت انتخاب بهترین هدیه برای سالمندان زمانی دشوارتر می شود که آن ها به اصرار می گویند که به چیزی نیاز ندارند و در واقع با این حرف می خواهند باری را از روی دوش فرزندان و نوه های خود بردارند و زحمت تهیه کادو را به آن ها ندهند. غافل از این که اغلب اعضای خانواده با این حرف نه تنها کوتاه نمی آیند، بلکه مصرتر هم می شوند؛ از آن جایی که هم ما می دانیم و هم شما می دانید که خرید هدیه مناسب سالمندان کار سختی است، بر آن شدیم تا در این مقاله پیشنهادهایی را به عنون بهترین هدیه برای سالمندان مطرح کنیم تا از این طریق هم آن ها را خوشحال و راضی کنید و هم این که هدایای تبلیغاتی کاربردی برای رفع نیازهای آن ها تهیه کنید؛ پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بر هیچکس پوشیده نیست که زندگی پر از لحظه های تلخ و شیرینی است که می آیند و می روند، خوشی ها و شادی ها به سرعت برق و باد سپری می شوند و غم ها و غصه ها غباری می شوند بر چهره زندگی ها و چروکی بر گوشه صورت سالمندان و در این بین تنها یک هدیه مناسب و منحصر به فرد برای سالمندان می تواند غبار غم و اندوه سالیان را از چهره آن ها بزداید!

فقط کافی است به چهره آرام و موقر سالمندانی که در اطرافمان زندگی می کنند، نگاهی بیندازیم تا بتوانیم ردپای روزگار ناملایم را بر آن ببینیم و از گفتار و رفتار همراه با طمأنینه آن ها که از هیجانات جوانی تهی است و نه با حادثه ای منقلب می شود و نه با اندوهی از پا در می آید درس بگیریم، زیرا آن ها از اتفاقات روزگار آموخته اند که زندگی در جریان است و می گذرد. شادی در قلب های مهربانشان ماندگارتر است و لبخند بر لب هایشان واقعی ترین احساس دنیا است با این حال خوشحال کردنشان هم سخت اما شیرین است و  خنده های از ته دلشان این اطمینان را در قلب آدم پر رنگ می کند که نقش بازی نمی کنند و همراهی شان تصنعی و ساختگی نیست. به همین دلیل هم همه ما حتماً در طول زندگی خود دست کم برای یک بار هم که شده باشد، به این موضوع فکر کرده ایم که چگونه افراد سالمند خانواده خود را خوشحال و راضی کنیم.  

معرفی هدایای تبلیغاتی آراهنر برای سالمندان

. در ادامه این مطلب برای راحت تر کردن پروسه خرید هدیه برای سالمندان پیشنهادات جذاب و منحصر به فردی از انواع هدایای تبلیغاتی آراهنر را به شما معرفی می کنیم:

بسته گرد سوز و کاسه مینا روی سفال، پارچه قلمکار

یک هدیه کاملاً نوستالژیک، با ارزش و زیبا برای سالمندان فامیل که مطمئناً آن ها را خوشحال و هیجان زده خواهد کرد؛ در این بسته از هدایای منحصر به فرد، یک عدد گردسوز مینا کاری روی سفال کوچک، دو عدد کاسه مینا روی سفال (20 سانتی متر) و یک عدد پارچه قلمکار معمولی (50*50 سانتی متر) وجود دارد که در یک بسته بندی شیک و مقوایی عرضه می شود.

 

بسته گرد سوز و کاسه مینا روی سفال، پارچه قلمکار

بسته گرد سوز و کاسه مینا روی سفال، پارچه قلمکار

آجیل خوری نقره و بشقاب قلمزنی و گلیم مغان

آجیل خوری نقره و بشقاب قلمزنی و گلیم سیرجان یک هدیه نفیس از مجموعه ترکیبی شرکت آرا هنر است.

این هدیه در واقع مجموعه ‌ای تلفیقی از صنایع دستی ایران است و باعث می ‌شود عزیزان سالمند شما با این هدیه زیبا همیشه به یاد شما باشند. در بسته هدیه آجیل خوری نقره و بشقاب قلمزنی و گلیم سیرجان، یک عدد آجیل خوری نقره قلم زنی، یک عدد بشقاب قلمزنی مسی (20 سانتی متر) و یک عدد گلیم مغان (30*30 سانتی متر) قرار دارد و تمام این مجموعه در یک بسته بندی چوبی زیبا تقدیم حضور شما می شود.

آجیل خوری نقره و بشقاب قلمزنی و گلیم مغان

آجیل خوری نقره و بشقاب قلمزنی و گلیم مغان

بسته استکان، نعلبکی، رومیزی و زیرلیوانی ممقان دوزی

بسته استکان، نعلبکی، رومیزی و زیرلیوانی ممقان دوزی  یک مجموعه بسیار جذاب و مناسب برای عزیزان سالمند شماست، بسته‌ هدیه ای با طعم سنت‌ های ایرانی. اگر به دنبال جلب نظر سالمندان فامیل یا دوستان سالمند خود هستید، می‌توانید این بسته جذاب را امتحان کنید.

در این هدیه از بهترین هدایای تبلیغاتی آراهنر دو عدد استکان و نعلبکی سنتی، زیرلیوانی سوزن ‌دوزی شده به روش ممقان ‌دوزی و دمنوش قرار دارد. این بسته می تواند ترکیبی زیبا برای قرار‌گرفتن بر روی میز پذیرایی باشد.

دمنوش از نوشیدنی‌ هایی اصیل ایرانی است که در کنار فواید بسیار زیادی که دارد عطر و طعم بسیار خوبی نیز دارد. استکان و نعلبکی سنتی در کنار زیرلیوانی سوزن ‌دوزی شده مجموعه زیبایی از فرهنگ اصیل ایرانی را نشان می دهد که غالباً افراد سالمند آن را دوست خواهند داشت.

بسته استکان،نعلبکی،رومیزی و زیرلیوانی ممقان دوزی (134)

بسته استکان، نعلبکی، رومیزی و زیرلیوانی ممقان دوزی

زریر 3 (بسته فلاسک و دمنوش)

زریر (بسته فلاسک و دمنوش) یک مجموعه  شامل دمنوش‌ های مختلف است. این نوشیدنی‌ های گوارا از دم ‌کردن گل، برگ، ساقه، ریشه، دانه، پوست میوه یا اجزای دیگر گیاهان دارویی که قابل حل در آب است، به وجود می آید. بسته هدیه زریر سعی دارد که عزیزان شما یک دمنوش همراه داشته باشند و این کار را با قرار دادن یک فلاسک دمنوش با روکش چرم، ویژه دم‌ کردن گیاهان انجام داده ‌است. در واقع دمنوش در فلاسک به کار رفته در این مجموعه دم می ‌کشد و خوش طعم می ‌شود و عزیزان سالمند شما می توانند در هر جایی با داشتن زریر یک دمنوش خوشمزه نوش جان کنند.

زریر (بسته فلاسک و دمنوش) شامل 2 دمنوش به‌ لیمو، نعناع و هم چنین مقداری عسل کردستان است. این بسته در یک جعبه مقوایی و همراه یک ساک دستی عرضه می شود.

زریر (بسته فلاسک و دمنوش)

زریر 3 (بسته فلاسک و دمنوش)

درنگ (بسته پیاله های سفالی، مویز و توت خشک)

درنگ (پیاله های سفالی، مویز و توت خشک) با طعم گل محمدی و بهار نارنج است. پذیرایی از مهمان برای ما ایرانی ‌ها بسیار مهم است. بساط چای هم در مهمانی ‌ها یا حتی زندگی روزمره خودمان جایگاه ویژه ‌ای دارد و اگر نباشد انگار یک جای کار می‌لنگد .خصوصاً بزرگان خانواده و فامیل، بیش از سایرین بازدید کننده و میهمان دارند و از این رو بساط چای و تنقلات در خانه های آن ها همیشه به راه است.

در بسته هدیه درنگ (پیاله های سفالی، مویز و توت خشک) ، یک پایه چوبی تعبیه شده که روی آن 2 ظرف سفالی گذاشته شده است. در این دو ظرف توت و مویز ریخته شده است. که از خوراکی ‌های مطلوب به همراه چای است. علاوه بر این، دو طعم دهنده مطرح نیز در بسته وجود دارد. اولی گل محمدی و دومی بهارنارنج! این دو طعم دهنده برای ما ایرانی‌ ها بسیار متداول و معمول است .توجه کنید که در درنگ، خبری از قند نیست به این معنی که ما به فکر سلامت سالمندان عزیز شما هستیم.

درنگ (بسته پیاله های سفالی، مویز و توت خشک)

مهنا (بسته فنجان سفالی و گل محمدی و دارچین)

مهنا (بسته فنجان سفالی و گل محمدی و دارچین) یک خوش‌گوار درمانی است.  یک هدیه فوق العاده عالی  در دسته پذیرایی برای سالمندان و بزرگان فامیل. با این بسته فوق ‌العاده جذاب که در مدل ‌های مختلف می تواند ارائه ‌شود، در ذهن‌ عزیزانتان  باقی خواهید ماند و شما را فراموش نخواهند کرد. مهنا (بسته فنجان سفالی و گل محمدی و دارچین) دارای دو فنجان سفالی زیبا و دو جعبه گل محمدی و چوب دارچین است.

فنجان ‌های سفالی این بسته کار دست مردمان یزد است .شما می‌توانید بنا بر سلیقه خود گل محمدی و دارچین را تغییر بدهید و از دمنوش‌ های دیگر ایرانی برای این بسته استفاده کنید. این مجموعه دارای یک بسته مقوایی است که می ‌توانید چند جمله محبت آمیز هم روی آن برای عزیزانتان بنویسید.

مهنا (بسته فنجان سفالی و گل محمدی و دارچین)

مهنا (بسته فنجان سفالی و گل محمدی و دارچین)

نوشه (بسته عرقیات گیاهی و کاسه)

نوشه (بسته عرقیات گیاهی و کاسه) یک هدیه جذاب و متفاوت برای خرید هدیه تبلیغاتی خاص برای سالمندان و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها است. در نوشه (بسته عرقیات گیاهی و کاسه) 5 نوع از عرقیات گیاهی قرار دارد.

این عرقیات عبارتند از کاسنی، بهار نارنج، بیدمشک، هل و نعناع. این عرقیات از نوشیدنی ‌های اصیل ایرانی هستند و استفاده از آن ها جنبه‌ درمانی دارد. امروزه نیز اغلب سالمندان از این گونه عرقیات به وفور استفاده می کنند تا سلامتی جسمانی خود را از راه های طبیعی بهبود بخشند.

نوشه (بسته عرقیات گیاهی و کاسه)

نوشه (بسته عرقیات گیاهی و کاسه)

طلای سرخ (بسته زعفران و هاون نفیس)

طلای سرخ (بسته زعفران و هاون نفیس) یک هدیه بسیار نفیس است که می‌تواند هدیه مناسبی برای سالمندان، به ویژه مادر بزرگ های  شما باشد تا با دست پخت عالی که دارند، به آن معنایی دیگر ببخشند.

طلای سرخ (بسته زعفران و هاون نفیس) مجموعه ‌ای‌ است با ترکیبی از زعفران اعلای قائنات و یک هاون نفیس. این بسته هدیه ای است کاملا ایرانی برای آنان که دوست دارید.

در این مجموعه یک جعبه زیبای خاتم‌کاری که زعفران درآن جای داده شده هم قرار دارد .در این بسته تلاش شده تا ارزشمندترین گیاه قابل کشت ایران و هنر دست زیبای نقاشی بر روی هاون در قالبی متفاوت و با کیفیت ارائه شود.

طلای سرخ ماهگونی (بسته زعفران و هاون نفیس)

طلای سرخ (بسته زعفران و هاون نفیس)

چگونه سالمندان را خوشحال کنیم؟

همان طور که می دانید، شناخت نیازهای دوران سالمندی و تهیه آن ها برای سالمندان کمک می کند تا سالمندان شادتر و خوشحال تری  داشته باشیم، طبق گفته روان شناسان و محققان، صحبت با سالمندان و نشستن پای درد و دل های آن ها ، در آغوش گرفتن و نوازش آن ها و مشارکت دادن آن ها در فعالیت های گروهی، باعث به وجود آمدن نشاط و شادی در آن ها می شود. به عبارت دیگر هنگامی که به طروق مختلف از حضور سالمندان قدردانی می شود، آن ها احساس اعتماد به بیشتری پیدا می کنند.
سالمندان دوست دارند، به چالش کشیده شوند و از تجربیات و توانایی های آن ها در امور مختلف جامعه و خانواده استفاده شود . در واقع فرصت استفاده از توانایی هایشان به آن ها حس مهم بودن می دهد و از موقعیت های جدیدی که برایشان پیش می آید لذت می برند.
 در ادامه این نوشته  به ویژگی های هدایای مناسب سالمندان می پردازیم.

سالمندان

بهترین هدیه برای سالمندان

شاید در نگاه نخست، هدیه دادن به نظر کاری ساده و فوری به نظر بیاید، ولی در حقیقت پیدا کردن یک هدیه مناسب برای یک فرد سالمند پیچیدگی و دشواری های خاص خود را دارد، تا جایی که گاهی اوقات در خرید هدایای خلاقانه برای سالمندان مستأصل و درمانده می مانیم.
بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که نفس هدیه خریدن چندان اهمیتی ندارد، بلکه تفکری که پشت این هدیه است اهمیت بیشتری دارد، پس در مورد هدیه ای که می خرید با دقت و وسواس فکر کنید زیرا گاهی حتی تهیه بلیط برای سفری چند روزه یا ثبت نام در یک کلاس تفریحی و ورزشی می تواند خاطره ای شیرین برای فرد سالمند باقی بگذارد.
هم چنین بسته بندی هدایا، هر چه که می خواهند باشند هم برای سالمندان بسیار مهم و قابل توجه است و اگر بتوانید چند جمله زیبا و محبت آمیز هم روی هدیه خود بنویسید مطمئناً هیجان خاصی به دریافت کننده هدیه می دهد.
هم چنین می توانید از آن ها دعوت کنید تا همراه شما برای صرف شام یا ناهار به رستوران بیایند و غذای مورد عللاقه آن ها را سفارش دهید و یا به همراه آنان به یک کافه دنج و زیبا بروید و در حالی که مشغول صرف نوشیدنی هستید، گپی دوستانه بزنید.

هم چنین اشیای قدیمی یا اشیایی که با آن ها خاطره مشترک دارید، گزینه های مناسبی برای هدیه دادن به سالمندان است.گلدان های زیبا و رنگارنگ، پرنده ها و حتی حیوانات خانگی نیز می توانند هدیه ای ارزشمند برایشان باشد

سوالات متداول درباره هدایای مناسب سالمندان

صحبت کردن با آن ها و پای درد دل آن ها نشستن، یکی از راه های خوشحال کردن سالمندان است؛ هم چنین اطلاع از نیازهای آن ها و سعی در برآورده کردن آن و هم چنین مشارکت دادن آن ها در فعالیت های گروهی می تواند سالمندان را خوشحال کند.

خرید یک بلیط سفر تفریحی یا ثبت نام آن ها برای مشارکت در فعالیت های ورزشی و همین طور خرید اشیای قدیمی که شاید برای آن ها خاطره هایی از سال های گذشته را زنده کند، می توانند هدایای مناسبی برای سالمندان باشند.

وقت گذاشتن برای سالمندان از همه چیز مهم تر است.

نکات مهم در خصوص بهترین هدیه برای سالمندان

سالمندان و بزرگان فامیل چشم و چراغ خانواده ها هستند. افرادی گران قدر و دوست داشتنی که مانند کتابی نفیس و ارزشمند می توانند راهنما و چراغ راه زندگی ما باشند.

شاید شاد کردن سالمندان کمی دشوار باشد ولی راه هایی وجود دارد تا دل این عزیزان را به دست بیاوریم و صورتشان را بشاش و خندان ببینیم. احترام به سالمندان و وقت گذاشتن برای آن ها همیشه اولویت است که می توان اهدای هدایایی کاربردی و نفیس و منحصر به فرد را نیز چاشنی آن قرار داد و برای این بزرگواران سنگ تمام گذاشت.

پس تا زمان باقی است سری به سایت فروشگاه هدیه آرا هنر بزنید و از ده ها هدیه جذاب و خلاقانه این فروشگاه بهترین هدایای ممکن را برای سالمندان خانواده و فامیل انتخاب و تهیه کنید.

author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *