تبلیغات

هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص
cropped-arahonar-sign-o

هنگامی که قصد هدیه دادن داریم باید معیارهای مختلفی را مد نظرمان داشته باشیم. برای مثال هدیه‌ای که شما به برادر خود می‌دهید با هدیه‌ای که به دوستان خود می‌دهید تفاوت زیادی دارد. همچنین شخصیت و ذائقه‌ی مخاطبین شما در تهیه هدیه‌ای که به او می‌دهید اهمیت بسیار زیادی دارد.
اگر قصد دارید هدیه اختصاصی ارائه کنید با ما در خواندن این مقاله همراه باشید تا راهکارهای موثری در انتخاب این دست از هدایا را به شما عزیزان نشان دهیم.

هدیه دادن از رسوم قدیمی و دلنشین ایرانیان است. در گذشته هدیه دادن بیشتر در مناسبت‌های ملی مانند عید نوروز و شب یلدا رواج بیشتری داشت اما امروزه مناسبت‌های شخصی بسیاری وجود دارند که می‌توان برای تهیه هدایای مناسبتی در نظر داشت.

و اما نکته مهم در خصوص تهیه هدایای شرکتی مختلف چیست؟ استفاده از هدایای معمول و رایج و یا شخصی سازی هدایا؟ تهیه هدیه های رایج راحت‌ترین راه ممکن از نظر عده زیادی است، زیرا کافی است به یک فروشگاه هدایا مراجعه کرده و مواردی مانند سررسید و ماگ و … تهیه کنید. اما برای تهیه هدایای اختصاصی ضروری است خلاقیت به خرج داده و سلیقه مخاطب را نیز در نظر داشته باشید. شاید این مورد کمی سخت جلوه کند.و باید در نظر گرفت برای هدایای مناسبت های خاص مثل هدیه شب یلدا یا هدیه نوروز این خاص بودن هدایای بسیار مهم است.

در ادامه این مقاله نکات و گزینه‌های مهم در تهیه هدیه اختصاصی را بیان خواهیم کرد تا بهترین گزینه‌ها را به راحتی انتخاب کنید.

با آراهنر همراه باشید …

 • محصولات آراهنر برای هدایای تبلیغاتی خاص
 • هدایای رایج
 • شخصی سازی هدیه اختصاصی
 • ویژگی هدایای خاص
 • 10 واقعیت دیوانه کننده درباره هدایای تبلیغاتی خاص
 • 5 مزیت هدیه خاص تبلیغاتی
 • نکات مهم درباره هدیه اختصاصی و نحوه انتخاب یک هدیه خاص مناسب

محصولات آراهنر برای هدایای تبلیغاتی خاص

پیش‌تر با ویژگی‌ها و نکات مهم در خصوص هدایای اختصاصی آشنا شدیم. شاید انتخاب هدیه‌ای بر اساس ویژگی‌های بالا چالش برانگیز باشد. برای رفع این مسئله ما در آراهنر بر اساس سلیقه مشتریان و کسب و کار آن‌ها بسته‌های ویژه‌ای را تدارک دیده‌ایم.انواع هدایای تبلیغاتی را در زیر معرفی می‌کنیم:

هدیه اختصاصی شهرداری تهران

یکی از بسته‌های اختصاصی طراحی شده در آرا هنر، هدیه اختصاصی شهرداری تهران بود. یکی از ضیافت‌های شهرداری تهران دردوره مدیریت آقای قالیباف، ضیافت افطار با سفرای کشورهای اسلامی بود. ما برای این هدیه نفیس، جعبه‌چوبی با روکش چرم در نظر گرفتیم. در این بسته یک سفره قلمکار در کنار یک بشقاب قلم زنی نفیس، یک عدد صندوقچه خاتم به همراه زعفران اعلای قائنات و یک کاسه سفالی نیز به عنوان محتوایت هدیه در نظر گرفتیم.
این هدیه به شدت از سوی سفرای کشورهای اسلامی مورد استقبال قرار گرفت.

بسته ترکیبی بشقاب قلمزنی، سفره قلمکاری، زعفران و کاسه سفالی

هدیه اختصاصی شهرداری تهران

هدیه اختصاصی بانک کشاورزی تهران

یکی از سازمان‌هایی که همیشه اصرار بر تولید هدیه اختصاصی دارد، بانک کشاورزی است. در تولید هدایای اختصاصی بانک کشاورزی، استفاده از یک محصول زراعی مورد تاکید بود. از سوی دیگر مدیران این بانک بر استفاده از یکی از ابزارهای دیجیتال و کاربردی تاکید داشتند. به همین دلیل در تصمیم گیری برای محتویات این هدیه لوکس، مقرر شد که از یک جعبه خاتم حاوی یک مثقال زعفران اعلی قائنات، یک اسپیکربلوتوث، یک عدد گلیم زیر تلفنی سیرجان، یک عدد کیف چرم دست دوز از هدایای چرمی آراهنر و یک قاب کاشی زیبا گنجانده شود.

هدیه تبلیغاتی اختصاصی بانک کشاورزی (105)

هدیه اختصاصی بانک کشاورزی تهران

هدیه اختصاصی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان متولی برگزاری نمایشگاه ایران پلاست، خواهان تولید یک هدیه اختصاصی برای مهمانان خارجی نمایشگاه بود.
بنا به گفته مدیران تصمیم گیر این سازمان در این حوزه، در یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، بیش از 100 شرکت و مهمان خارجی حضور داشتند. مدیران برگزاری تصمیم داشتند که به همه این شرکت کنندگان یک هدیه فرهنگی در جهت تعمیق آشنایی آنها با ایران اهدا کنند. از این جهت مقرر شد تا یک عدد گلدان میناکاری با کییت، یک صندوقچه خاتم شامل زعفران به همراه هاون میناکاری شده و یک شادباش ترمه حاوی پسته درجه یک در کنار یک بسته هارد باکس از عکس‌هایی در مورد مناطق گردشگری، رشد و پیشرفت در ایران و … در یک جعبه چوبی قرار داده شود.

هدیه اختصاصی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هدیه اختصاصی شرکت ملی صنایع پتروشیمی

هدیه اختصاصی شرکت آپ

شرکت آسان پرداخت برای نهمین جشن تولد خود، تصمیم به ارائه هدیه به کارکنان خود داشت. نکته مدیران این شرکت، پرهیز از اهدای هدایای تکراری بود. آنها علاقه‌ای به اهدای محصولاتی چون فلش و پاوربانک نداشتند. از طرفی از آنجا که در کنار این هدیه قرار بود هدایای دیگری نیز بدهند، بنا نبود که هدیه جانبی هزینه زیادی داشته باشد. از این رو به پیشنهاد آرا هنر یک هدیه متفاوت برای این مناسبت طراحی شد. یک شیشه عسل، دو پیاله سفالی که شامل گردوی دنده شده و کنجد بود، به همراه یک چوب عسل در بسته بندی مقوایی. چنین هدیه‌ای برای اولین بار در شرکتی با مختصات آسان پرداخت ارائه شد. با اینحال به شدت از سوی کارکنان این شرکت مورد استقبال واقع شد. هیچ یک از آنها در انتظار یک بسته با این محتویات نبودند و از این جهت این هدیه برای‌شان شگفت انگیز بود.
این هدیه بارها و بارها از سوی شرکت‌های دیگر مورد استقبال قرار گرفت و دو دو مورد دیگر برای بیمه تجارت نو و شرکت پتروپارس طراحی و ارائه شد

همچنین این بسته هدیه مناسبی برای هدایای نمایشگاهی می‌تواند باشد.

هدیه تبلیغاتی اختصاصی آپ (کد 182)

هدیه تبلیغاتی اختصاصی آپ (V182)

هدیه اختصاصی شرکت افق کوروش

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، به مناسبت سالگرد تول و تاسیس‌اش تصمیم داشت تا به مدیران شرکت‌های تامین کننده هدیه‌ای ارائه کند. این شرکت علاقه‌مند به ارائه تقدیرنامه‌ای در قالب نامه مدیرعامل بود. به همین دلیل مقرر شد تا تقدیرنامه‌ای با امضای مدیرعامل این شرکت در قاب خاتم کاری به عنوان یکی از هدایای بسته آماده شود.
در کنار این مورد، یک عدد گلدان مس و خاتم 16 سانتیمتری و یک عدد گل مسی به عنوان هدیه جانبی که در کنار قاب تقدیر نامه قرار گیرد، انتخاب شد.
بنا به رنگ سازمانی این مجموعه، جعبه چوبی دکوپاژ گل و مرغ با رنگ زمینه‌ای قرمز برای بسته بندی و ارائه هدایای برگزیده شد.
این هدیه از هدایای تبلیغاتی چوبی آراهنر به شدت از سوی تامین کنندگان افق کوروش مورد استقبال قرار گرفت. چراکه ظرف مدت کوتاهی بسیاری از شرکت‌های تامین کننده، خواهان هدایای مشابهی شدند.

هدیه تبلیغاتی اختصاصی افق کوروش

هدیه تبلیغاتی اختصاصی افق کوروش

هدیه اختصاصی بانک مهر اقتصاد

یکی از مشتریان پروپا قرص آرا هنر، بانک مهر اقتصاد بود. این بانک البته در سال 98 در بانک سپه ادغام شد. بانک مهر اقتصاد برای هدیه نوروزی 97، هدایای متعددی را برای شعب استانی و تهران خود به آرا هنر سفارش داد. پروسه انتخاب محصولات بیش از یک ماه به طول انجامید و در نهایت مقرر شد تا در چهار سطح هدایای تبلیغاتی خلافانه این بانک طراحی و ارائه شود.
یکی از هدایای این بانک، هدیه سطح یک مربوط به مشتریان ویژه بود. در این هدیه پس از ارائه چندین و چند طرح، در نهایت بسته‌ای با محتویات، شکلات خوری مس و پرداز و یک عدد ترمه ابریشم انتخاب شد.

هدیه تبلیغاتی اختصاصی بانک مهر اقتصاد

هدیه اختصاصی بانک مهر اقتصاد

هدیه اختصاصی تحفه

یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی که به صورت اختصاصی از سوی تیم آرا هنر طراحی شد، هدیه اختصاصی شرکت تحفه بود. مدیر بازاریابی و مدیر منابع انسانی تحفه تصمیم به اهدای هدیه‌ای به افراد موثر در کسب و کار خود به مناسبت عید نوروز داشتند. در جلسات حضوری مشخص شد که مدیران این شرکت علاقه مند هستند که محصولاتی اهدایی آنها، در روی میز مدیران دریافت کننده قرار گیرد. بنابراین یک قندان مسی و یک شکلات خوری مسی را انتخاب کردند. در کنار این دومحصول یک بسته توت خشک نیز گنجانده شد تا شیرینی متناسب با بسته نیز وجود داشته باشد.

هدیه تبلیغاتی اختصاصی شرکت تحفه

هدیه اختصاصی تحفه

 هدیه تبلیغاتی اختصاصی کارگزاری بانک مسکن

در این بسته از هدایای تبلیغاتی ارزان آراهنر استفاده شده است. این هدیه محبوب شامل ست فلاسک، لیوان و زیرلیوانی‌های نمدی می‌باشد. ترکیب لیوان‌های مسی با هنر نمد، زیبایی ظاهری این بسته را چندین برابر کرده است. علاوه بر این محصولات از صنایع دستی ایرانی، مقداری مویز و دمنوش‌های شفابخش نیز در این هدیه قرار گرفته است. همه این محصولات در کنار یکدیگر هدیه‌ ویژه و خاص کارگزاری بانک مسکن را تشکیل داده‌اند.

محتویات این بسته:

 • فلاسک با روکش نمدی
 • دو عدد زیر لیوانی نمدی
 • دو عدد لیوان مسی
 • یک بسته دمنوش
 • یک بسته مویز
 • بسته بندی مقوایی
هدیه تبلیغاتی اختصاصی کارگزاری بانک مسکن

 هدیه تبلیغاتی اختصاصی کارگزاری بانک مسکن

 هدیه تبلیغاتی اختصاصی پتروشیمی پارس

هدیه اختصاصی شرکت پتروشیمی پارس را می‌توان از جمله هدایای خلاقانه و جذاب‌ترین بسته‌ها دانست. در این هدیه بیشتر از هنر مسگری استفاده شده است. چنانچه چندین محصول شامل قابلمه، ماهی تابه و قاشق مسی را در این بسته مشاهده می‌کنیم. در کنار این هنر انواع صنایع دستی دیگر مانند پارچه قلمکار و زیر قابلمه‌ای حصیری همراه با تعدادی ادویه ویژه در این بسته قرار گرفته است.

محتویات این بسته:

 • یک عدد قابلمه مسی
 • یک عدد ماهی‌تابه مسی
 • یک عدد زیر قابلمه‌ای حصیری
 • یک عدد قاشق مسی
 • یک عدد پارچه قلمکار (80*80 سانتی متر)
 • 5 نوع ادویه ویژه
 • بسته بندی مقوایی
هدیه تبلیغاتی اختصاصی پتروشیمی پارس

 هدیه تبلیغاتی اختصاصی پتروشیمی پارس

هدیه تبلیغاتی اختصاصی همراه اول

هدیه ویژه همراه اول را می‌توان هدیه صنایع دستی و  فرهنگی و در عین حال بسیار کاربردی دانست. این دو ویژگی خود از مهم‌ترین اصول تهیه بسته هدایای اختصاصی هستند. در محصولات این بسته علاوه بر موارد کاربردی مانند خودکار و کارت شارژ، می‌توان هنر خاتم‌کاری ایرانی را نیز مشاهده کرد. از دیگر نقاط قوت این هدیه بسته‌بندی چوبی و خاص آن می‌باشد.

محتویات این بسته:

 • یک عدد  قلمدان خاتم
 • یک عدد  خودکار نفیس
 • یک عدد کارت شارژ همراه اول
 • بسته بندی چوبی
هدیه تبلیغاتی اختصاصی همراه اول

هدیه تبلیغاتی اختصاصی همراه اول

هدیه تبلیغاتی اختصاصی مهر گیاه

در این هدیه اختصاصی آراهنر بیشتر سراغ گزینه‌های پذیرایی و مصرفی رفته است. هدیه اختصاصی مهر گیاه مواردی از جمله دو نوع دمنوش و مقداری خوراکی طبیعی را شامل می‌شوند که در کنار ست پذیرایی استکان و نعلبکی قرار گرفته‌اند. همه این محصولات در بسته‌های هاردباکس ویژه به دست مخاطبان شما می‌رسند. از این بسته می‌توانید در تهیه هدیه برای سالمندان نیز استفاده کنید.

محتویات این بسته:

 • دو عدد استکان و نعلبکی
 • یک عدد پایه چوبی
 • دو عدد پیاله سفالی
 • مقداری توت خشک
 • مقداری مویز
 • مقداری بهار نارنج
 • مقداری گل محمدی
 • بسته بندی هاردباکس
هدیه تبلیغاتی اختصاصی مهر گیاه

هدیه تبلیغاتی اختصاصی مهر گیاه

هدیه تبلیغاتی اختصاصی ورزش سه

با توجه به موضوع سایت ورزش سه هدیه‌ای سلامتی بخش برای این مجموعه انتخاب شده است. در این بسته ست پذیرایی و چهار دمنوش گیاهی را مشاهده می‌کنیم. علاوه بر این موارد یک سررسید نیز در بسته‌بندی چوبی این گیفت شرکتی قرار گرفته است.

محتویات این بسته:

 • دو عدد استکان و نعلبکی
 • چهار نوع دمنوش
 • چهار عدد کوزه‌های سفالی
 • سررسید
 • بسته بندی چوبی
هدیه تبلیغاتی اختصاصی وزرش سه

هدیه تبلیغاتی اختصاصی ورزش سه

هدایای رایج

اگر سری به مغازه‌ها و فروشگاه‌های کادویی بزنید با انواع و اقسام هدایا مواجه خواهید شد. محصولاتی با قابلیت‌ها و کاربردهای مختلف و متفاوت. هر کدام از این محصولات نیز ویژگی خاصی داشته و از نظر گروهی مورد پسند واقع می‌شود.
یکی از این هدایا جعبه موسیقی یا موزیک باکس است. این محصول زیبا و جذاب با طرح‌ها و نواهای مختلف در بسیاری از فروشگاه‌ها وجود دارد. با توجه به جذابیت‌هایی که برای مخاطبین دارد عده‌ی کثیری از افراد این محصول را به عنوان هدیه تهیه می‌کنند.
هنگامی که از هدایای رایج صحبت می‌کنیم مقصود ما آن دسته از هدایا است که در دسترس همه قرار دارد. به عنوان مثال موزیک باکس هدیه‌ی زیبایی است. اما این محصول آنقدر رایج است که همه می‌توانند از آن تهیه کنند. یکی از تفاوت‌های هدیه اختصاصی و رایج در دسترس بودن آن‌ها است.

ایراد هدایای رایج

گاهی شرکت‎‌ها و مجموعه‌ها قصد ارائه هدایای تبلیغاتی و سازمانی دارند. یکی از اصلی ترین چالش‌های این مجموعه‌ها انتخاب هدیه مناسب است. هدیه مناسب اینجا به معنای هدیه‌ای است که از سو مخاطب مورد قبول واقع شود. برای این مقبولیت باید سلیقه مخاطبین مختلف را در نظر بگیریم. این امر نیز بسیار دشوار بوده و چالش های خاص خود را دارد.
مجموعه‌ها برای عبور از این دشواری به هدایایی روی می‌آورند که مورد پسند همگان واقع شود. برای مثال از ماگ‌ها و فلش مموری تبلیغاتی استفاده می‌کنند. استفاده از این محصولات از این جهت که برای همه ضروری است مزیت خود را دارد.
اما نکته‌ای که درباره استفاده از این محصولات وجود دارد فراگیر بودن آن‌ها است. امروزه راهکار اصلی همه‌ی مجموعه‌ها برای ارائه هدایای سازمانی، تهیه همین محصولات است. سالیانه مناسبت‌های متنوعی وجود دارد که مجموعه‌ها را به خرید گیفت تبلیغاتی وا می‌دارد. اگر مجموعه‌ای از هدیه اختصاصی استفاده نکند و همیشه از این نوع محصولات استفاده کند به مرور زمان جذابیت خود را از دست می‌دهد. چرا که هیچ کس علاقه به دریافت هدایای تکراری ندارد.
ازاین رو مجموعه‌ها باید راهکار دشوارتر، یعنی تهیه هدیه اختصاصی را برگزینند. این روش موجب می‌شوند تا مخاطب دائماً هدایای متفاوتی دریافت کند که هرکدام جذابیت و کاربرد خاص خود را دارند. محصولاتی که تنها و تنها مختص مجموعه شما است و هیچکس نمی‌تواند ایده مشابه آن را در فروشگاه‌ها بیابد.

برای مطالعه بیشتر درباره اینکه هدایای تبلیغاتی چیست به مجله آراهنر سربزنید.

هدیه اختصاصی

شخصی سازی هدیه اختصاصی

گفتیم که برای ایجاد جذابیت بیشتر باید راهکار تهیه هدیه اختصاصی را برگزینید. اما هدیه اختصاصی چه ویژگی هایی دارد؟

 • اولین نکته در تهیه یک هدیه اختصاصی ایده پردازی برای تهیه آن است. برای مثال اگر سری به بسته‌های ترکیبی ما بزنید بسته شهد شیرین را خواهید دید. این بسته به سفارش مجموعه آپ طراحی شده است. در این هدیه سه نوع عسل به همراه کنجد و گردوی دنده شده در بسته بندی زیبایی قرار داده شده است. این هدیه اختصاصی تجربه‌ای جدید از دریافت یک هدیه جذاب را به مخاطب خواهد داد و لذت دریافت این نوع هدیه مدت بیشتری در اذهان مخاطبینتان ثبت خواهد شد.
 • دومین نکته که در تهیه یک هدیه اختصاصی حائز اهمیت است، بسته بندی آن محصول می‌باشد. امروزه اقسام مختلف بسته‌ها و جعبه‌ها در انواع و اندازه‌های گوناگون در دسترس همگان قرار گرفته است. بسته‌هایی با طرح‌ها و رنگ‌های زیبا و جذاب. اما علاوه بر این طرح‌ها، شما می‌توانید ایده و طرح خود را برای بسته بندی هدیه‌تان اجرا کنید. برای مثال در بسته بندی با رنگ سازمانی شما و به همراه لوگوی شرکت شما روی جعبه صورت گیرد.

مواردی که ذکر کردیم برای آشنایی بیشتر شما با مزایای هدیه دادن و چالش‌های پیش رو در تهیه یک هدیه اختصاصی بود. امیدواریم این مقاله شما را یک گام به مقصودتان نزدیک‌تر کرده باشد و کمکی هر چند کوچک در راستای انتخاب هدایای  تبلیغاتی و سازمانی و همچنین تهیه هدایای خاص چون خرید هدیه تولد و یا هدایای مناسبتی بوده باشد.

راهکار تهیه هدیه اختصاصی

ویژگی هدایای خاص

این که هدیه ما یک هدیه خاص باشد، به برداشت مخاطب ما از آن بستگی دارد. از طرفی نوع برداشت او نیز متاثر از خصوصیات هدیه است. فرد هدیه گیرنده با مشاهده هدیه‌اش، کاربردها و ویژگی‌های بارز آن را در می‌یابد.
از سویی نیز ذهن انسان بسیار پیچیده است. ذهن ما در برخورد با همه‌ی افراد، رفتارهایی که از آن‌ها سر می‌زند را مورد بررسی و آنالیز قرار می‌دهد. به بیان ساده‌تر، هر نوع عملی از جانب هر فردی، دلیل و هدف خاصی دارد. ذهن ما هم به دنبال دریافت آن هدف است.
هنگامی که شما هدیه می‌دهید، ذهن به بررسی چند فاکتور می‌پردازد. ابتدا این که مناسبت آن هدیه چیست.به طور مثال برای گیفت شب یلدا باید هدایایی رو درنظر بگیریم که با حال و هوای این و آداب و رسوم این شب سازگار باشد.  همچنین ارتباط خودش با آن مناسبت چه چیزی می‌تواند باشد. از طرف دیگر ظاهر و کاربرد هدیه مورد بررسی ذهن قرار می‌گیرد. دلیلش این است که شما برای تهیه آن محصول، ویژگی‌های فردی او را مورد توجه قرار داده‌اید.
صحبت‌هایی که می‌توان پیرامون مسئله روانشناسی هدیه دادن کرد بسیار پیچیده و مفصل است. از طرفی نیاز به داشتن اطلاعات کافی در زمینه روانشناسی و روانکاوی دارد. پس ما کند و کاو این موضوع را همینجا متوقف کرده و به بیان ویژگی‌های هدایای خاص می‌پردازیم.

ماندگاری در ذهن

هدیه‌ای که شما می‌دهید باید موجب شود در ذهن او ماندگار شوید. این مورد به طور مستقیم با هدیه‌ای که شما می‌دهید ارتباط دارد. به طور مثال اگر از یک گل طبیعی به عنوان هدیه استفاده کنید، پس از چند روز خشک شده و دیگر برای مخاطبتان کاربردی نخواهد داشت. ناچار هدیه شما به یک زباله تبدیل خواهد شد. پیشنهاد ما استفاده از محصولات زینتی است که ماندگاری بالایی دارند.

ایجاد تنوع در فضای فکری و محیطی مخاطب شما

حتماً پیش آمده که شما قصد هدیه دادن به فردی را داشته باشید که به شدت درگیر مسائل کاری است. در این صورت برای ارائه هدایای خاص، می‌توانید از محصولی استفاده کنید که حتی برای چند ثانیه، مشغولیت‌های فکری او را برطرف سازد. برای مثال به یک مهندس عمران که دائماً در حال محاسبات مهندسی و نظارت است، یک بسته حاوی فلاسک و لیوان و چند دمنوش آرام‌بخش هدیه دهید. این هدیه باعث فراغت او از فضای خشک کاری خواهد شد.

بسته بندی جذاب

هدیه شما باید از هر جهت زیبا باشد. هدایای خاص بسته بندی‌های معمولی ندارند. در این بسته بندی‌ها باید جذاب‌ترین ایده‌ها و رنگ بندی‌ها استفاده شده باشد تا بتواند مورد توجه مخاطبین قرار گیرد. از طرفی ارتباط مستقیمی بین بسته‌بندی و محصول درون آن وجود داشت. شما هیچگاه یک کالای نفیس را در بسته بندی ساده قرار نمی‌دهید.
همه‌ ما سلایق و تمایلات خاص خود را داریم. از طرفی دوست داریم هدایای خاص که دیگران برای ما تهیه می‌کنند. مطابق همین علایق ما باشد. اگر ما پیش زمینه ای از خلقیات مخاطب داشته باشیم، به راحتی می‌توانیم هدایای کاربردی تهیه کنیم که هم از نظر او قابل استفاده باشد، و هم در بر گیرنده علایق و سلیقه او باشد.

ویژگی هدایای خاص

زیبایی ظاهری

زیبایی را به ساده ترین شکل می‌توان چشم نواز بودن یک شئ از نظر فرد تعریف کرد. شمایل، احجام، رنگ بندی، ظرافت، پیچیدگی یا سادگی همگی معیار هایی هستند که در زیبایی تاثیر گذارند. زیبایی است که می‌تواند خاص بودن و جذابیت هدیه شما را رقم بزند. زیبایی است که می‌تواند علاقه مخاطب به هدیه شما را بیشتر کرده و یادآور شما باشد. این یادآوری خود نمودی از اهمیت شما برشمرده می‌شود.

تفاوت و منحصر به فرد بودن

مثالی از متفاوت بودن را بیان کردیم. اما همانطور که مشخص شد، تفاوت به تنهایی معیار کاملی نیست. اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که هر فرد در طول سال ممکن است تعداد زیادی فلش مموری، ماگ، ست چرم و یا از این قبیل دریافت کند. ممکن است این محصولات همگی در زندگی روزمره کاربردی باشند. اما این محصولات شما را از سایرین متمایز نمی‌کنند. عاملی که می‌تواند شما را نسبت به دیگران برتری دهد تفاوت در ایده هدیه شماست. منحصر به فرد بودن ایده‌ی یک هدیه، فارغ از ارزش مادی آن، می‌تواند بخشی از ذهن مخاطب را به تسخیر شما درآورد. خود او نیز این ارزش و اهمیت را درک کرده و جایگاه ویژه‌ای برای شما در نظر خواهد گرفت. اینگونه شما از سایر کسانی که هدیه‌ای تهیه و ارائه می‌دهند پیشتر خواهید بود.

کاربرد

هنگامی که در تلاش برای تهیه یک هدیه مناسب برای تشکر و قدردانی هستید، کارایی آن را برای مخاطبتان در نظر می‌گیرید. این امر کاملا طبیعی است که بخواهید هدیه شما برای سایرین کاربرد داشته باشد. این کارایی می‌تواند زینتی یا مصرفی باشد.یک قاب زیبا تنها می‌تواند به بهبود جذابیت یک مکان بیفزاید. همچنین یک پاور بانک تنها کاربرد مصرفی داشته و در تزئین یک اتاق یا سالن تاثیری ندارد. البته باید بدانید اقسام مختلف کاربرد به معنی برتری یکی بر دیگری نیست. این معیار مد نظر شماست که در انتخاب یک هدیه زینتی یا مصرفی تاثیر گذار است.

هدایای تبلیغاتی خاص آراهنر

10 واقعیت دیوانه کننده درباره هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص دارای تاثیرات متفاوتی هستند.

این تاثیرات از سوی تحقیقات مختلف در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

در زیر برخی از حقایق جالب درباره محصولات تبلیغاتی را که از سوی انجمن بین المللی محصولات تبلیغاتی در سال 2019 اعلام شده را بخوانید:

 1. پیشینه اولین محصول تبلیغاتی چاپی در سال 1789 برمی‌گردد که جورج واشنگتن در مبارزات انتخاباتی خود برای ریاست جمهوری از دکمه‌های تبلیغاتی استفاده کرد.
 2.  محصولات تبلیغاتی بالاترین بازخورد تبلیغاتی را دارند و از تبلیغات چاپی، تلویزیونی و آنلاین پیشی می‌گیرند.
 3.  83 درصد از مصرف کنندگان می‌توانند تبلیغ کننده یک کالای تبلیغاتی را به یاد بیاورند در حالی که تنها 7 درصد از مصرف کنندگان می‌توانند نام تبلیغ کننده را پس از مشاهده تبلیغات تلویزیونی به خاطر بسپارند.
 4.  حدود 58درصد از مصرف کنندگان 1 تا 4 سال برند ارائه دهنده محصولات تبلیغاتی را در یاد خواهند داشت.
 5. 45 درصد از مصرف کنندگان حداقل یک بار در روز از هدایای شرکت استفاده می‌کنند؛ در حالی که 73 درصد حداقل یک بار در هفته از کالای تبلیغاتی استفاده می‌کنند.
 6.  حدود 60 درصد از تقویم‌های خانه‌ها  و 76درصد از تقویم‌های موجود در محل کار، تبلیغاتی هستند که توسط شرکت‌هایی ارائه می‌شود که قصد دارند آگاهی از برند را افزایش دهند.
 7. از هر 10 نفر 8 نفر علاقه مند به دریافت هدایای تبلیغاتی خاص هستند در حالی که از هر 10 نفر 7 نفر تبلیغات آنلاین را آزار دهنده می‌دانند.
 8.  50 درصد مردم هرگز از تقویم در تلفن‌های همراه خود استفاده نکرده‌اند اما اغلب از تقویم روی میز و دیوارهای خود استفاده می‌کنند.
 9.  بیش از 50 درصد از مصرف کنندگان پس از دریافت کالای تبلیغاتی، از تبلیغات برداشت مطلوبی دارند.
 10. 20 درصد از مصرف کنندگان مایل هستند پس از دریافت یک تبلیغ تبلیغاتی، خرید را با تبلیغ دهنده تکرار کنند.

5 مزیت هدیه خاص تبلیغاتی

جلب توجه بیشتر مخاطبان و مشتریان

فرض کنید شما هم مانند صدها شرکت و سازمان دیگر از هدایای تبلیغاتی کلیشه ای و رایج مانند انواع خودکار تبلیغاتی، ماگ و لیوان و ساک دستی استفاده کنید؛ این هدایای تبلیغی نه ویژگی خاصی دارند و نه برای مشتریان و مخاطبان قابل توجه هستند و تنها دلیل این موضوع هم این است که اینگون هدایای تبلیغی به دفعات توسط کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و غالباً هم از کیفیت معمولی یا پایینی برخوردار هستند؛ به همین دلیل غالباً به فراموشی سپرده می شوند و کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

شناخت دائمی برند شما

زمانی که شما یک آیتم تبلیغاتی خاص با آرم و لوگوی کسب و کارتان به مشتریانتان هدیه دهید، می توانید مطمئن باشید که آن ها از هدیه شما حتماً استفاده می کنند و آن را در معرض دید خود و دیگران قرار می دهند.

دیده شدن هدیه خاص تبلیغاتی شما به دیده شدن برند شما و در نتیجه آگاهی از برند شما کمک می کند و افراد بیشتری با کسب و کار شما آشنا می شوند و تمایل خواهند داشت تا از محصولات و خدمات شما استفاده کنند.

ارزش گذاری به مخاطب

هر چه هدیه تبلیغاتی که شما مورد استفاده قرار می دهید، خاص تر و خلاقانه تر باشد، بیشتر نشان می دهد که کسب و کار شما برای مخاطبان و مشتریان خود ارزش قائل است. همین موضوع باعث می شود تا مخاطبان هم با دیدی مثبت به برند شما و خدمات و محصولات شما بنگرند و به خرید از شما ترغیب شوند زیرا متوجه می شوند که شما تنها برای رفع تکلیف اقدام به توزیع هدایای تبلیغاتی رایج و کلیشه ای نکرده اید و برای رفع نیاز مخاطب و جلب اعتماد او وقت و هزینه بیشتری را صرف کرده اید.

تمایز از رقبا

امروزه شما هر کسب و کاری که داشته باشید و در هر حوزه ای که فعالیت کنید، حتماً رقبای سر سختی هم خواهید داشت و مسلماً باید تلاش کنید تا با استفاده از مزایای رقابتی مختلف، مخاطبان و مشتریان شما را متمایز از رقبایتان ببینند و بشناسند. یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن، این تمایز را در ذهن مخاطبان و مشتریان خود به وجود بیاورید، استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص است؛ این کار می تواند بین نگرشی که مخاطبان از شما و دیگر رقبایتان خواهند داشت فاصله ایجاد کرده و شما را برای مدت طولانی در ذهن آن ها ماندگار کند.

مشت نمونه خروار است!

از قدیم گفته اند که مشت نمونه خروار است، وقتی هدیه تبلیغاتی شما خاص باشد، این ذهنیت را در ذهن مخاطبان به وجود می آورد که حتماً محصولات و خدماتی که ارائه می دهید هم خاص هستند و با دیگر رقبایتان فرق دارد و همین امر باعث ترغیب مخاطبان و مشتریان به خرید محصولات یا خدمات شما می شود؛ هم چنین کیفیت بالای هدایای تبلیغاتی هم می تواند به نوعی نشان از کیفیت بالای خدمات و محصولاتی باشد که شما به مشتریان خود ارائه می کنید.

سوالات متداول هدیه اختصاصی

مهم ترین فاکتور برای تهیه هدایای خاص، برخورداری از کمی خلاقیت در تهیه هدیه از یک سو و توجه به سلیقه شخص دریافت کننده هدیه است.

مهم ترین تفاوت یک هدیه اختصاصی و یک هدیه رایج در دسترس بودن آن است. معمولاً هدایای رایج به راحتی در دسترس همگان هستند و به همین دلیل کلیشه ای شده اند.

هدیه ای که از سوی مخاطب قابل قبول باشد، هدیه مناسب است.

 • ایده پردازی برای تهیه آن
 • بسته بندی جذاب
 • ماندگاری در ذهن
 • متفاوت و منحصر به فرد بودن
 • کاربردی بودن

برای انتخاب هدیه‌ای خاص با بسته بندی ویژه بایستی کمی خلاقیت به خرج داد. حتما لازم نیست که خودتان با وجود مشغله‌های کاری دست به کار شوید تا بسته بندی دلخواهتان را درست کنید. می توانید این کار را به متخصصان ایده پردازی آراهنر، در زمینه اهدای هدیه بسپارید.

تیم حرفه ای آراهنر، تمام کارها از ایده پردازی، طراحی و تولید را به بهترین شکل انجام می دهند.

برای انتخاب هدیه‌ای خاص و چشمگیر که جنبه عمومی نداشته و هرکسی انتظار آن را نداشته باشد لازم است به یک سری نکات توجه کنیم. مثلا در وهله اول، علائق و موارد مورد توجه فرد را در نظر بگیریم. مثلا در مورد شخصی که به هنرهای دستی علاقمند است پس در بین محصولات مرتبط با صنایع دستی می‌توانیم به دنبال هدیه ای مناسب برای او بگردیم. آرا هنر طیف وسیعی از هنرهای مختلف و محصولات هنری ایرانی و لوکس را به شما پیشنهاد می کند. همچنین می توانیم با توجه به رنگ های مورد علاقه شخص، هدیه او را انتخاب کنیم.

یک پیشنهاد جالب این است که هدیه را برای هدیه گیرنده  شخصی سازی کنیم. طبق یافته های متخخصان، وقتی که افراد هدیه دریافت می‌کنند که یک نشانه‌ای از آنها، شخصیتشان، مشخصاتی مانند اسم و ویژگی هایشان جود داشته باشد، بسیار احساس خوبی خواهند داشت و این احترام و ارزشی که هدیه دهنده برای آنها قائل بوده به بهترین شکل منتقل می شود.

 شرکتی مانند “آراهنر” این امکان را دارند تا هدیه مورد نظر شما را به سلیقه خودتان شخصی سازی کنند. از مشاوره و طراحی گرفته تا تولید و چاپ را با خیال راحت به آنها بسپارید، مثلا نام شخص هدیه گیرنده را با توجه به نوع هدیه شما، به شکل هایی زیبا، شکیل و ماندگار به هدیه شما بیافزایند. برای این کار می توانید با تیم ایده پردازی هدیه در آراهنر، مشورت کنید.

نکات مهم درباره هدیه اختصاصی و نحوه انتخاب یک هدیه خاص مناسب

برای جمع‌بندی موارد ارائه شده در متن بالا به نکات مهم زیر توجه کنید:

 • تهیه هدایا رایج راه بسیار آسانی است اما به علت فراگیر بودن، تاثیر و ماندگاری چندانی در ذهن مخاطبان نخواهد داشت.
 • مهم‌ترین نکات در حین تهیه هدایای اختصاصی ایده‌پردازی مناسب و بسته‌بندی محصولات می‌باشند.
 • هدیه‌هایی را تهیه کنید تا کاربرد، هدف و مناسبت آن برای مخاطب آشکار و واضح باشد.
 • هدایای خاص و اختصاصی، هدیه‌هایی هستند که در ذهن افراد ماندگار شوند.
 • در آراهنر می‌توانید انواع مختلفی از هدایا از جمله صنایع دستی اصیل ایرانی، خوراکی‌های شفابخش و دیگر هدیه‌های جذاب را به صورت ترکیبی در بسته‌بندی های شکیل سفارش دهید.
 • آراهنر به شما این امکان را می‌دهد تا نام و رنگ اختصاصی شرکت خود را نیز روی بسته‌بندی هدایا درج نمایید.
 • تعدادی از هدایای ترکیبی آراهنر برای شهرداری تهران، بانک کشاورزی، شرکت پتروشیمی، شرکت آپ، افق کورورش و … را می‌توانید در سایت مشاهده کرده و ایده بگیرید.
author-avatar

درباره آراهنر فاخر ایرانی

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *