تبلیغات

خرید بهترین هدیه روز مهندس

هدیه روز مهندس
لوگوی اراهنر

همیشه هدیه خریدن یک سنت حسنه برای قدردانی و تشکر از فرد یا افراد مورد نظر است. وقتی به کسی هدیه ای می دهید، در واقع به او می گویید که به یادش بوده اید و خوشحالی او برای شما مهم است؛ البته گاهی اوقات هدایا جنبه تبلیغاتی پیدا می کنند که در این صورت هم در نهایت موجب رضایت و خشنودی مخاطبان و مشتریان شما را فراهم می کنند.

یکی از انواع هدایای پرطرفدار که معمولاً اغلب کسب و کارهای بزرگ و کوچک از آن ها استفاده می کنند، هدایای مناسبتی است. این قبیل هدایا معمولاً در مناسبت های مختلف مانند عید نوروز، روز مادر، روز حرف و مشاغل گوناگون و غیره به افراد داده می شود.

روز مهندس هم یکی از مناسبت هایی است که غالباً شرکت های مختلف آن را با اهدای هدایای مختلف به مهندسان شاغل و همین طور مخاطبان و مشتریان خود گرامی می دارند؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله درخصوص خرید بهترین هدیه روز مهندس مطالبی را ارائه کنیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید.

روز مهندس چه روزی است؟

پنجم اسفند ماه هر سال، مصادف با روز بزرگداشت یکی از بزرگ ترین دانشمندان ایرانی، خواجه نصیرالدین طوسی است. این روز هم چنین تحت عنوان روز مهندس نام گذاری شده تا از زحمات مهندسان در رشته های مختلف قدردانی به عمل آید.

ویژگی های بهترین هدیه روزمهندس

تنها زمانی می‌توانید واقعا بدانید که بهترین هدیه روز مهندس چیست که خودتان در تمام رشته‌های موجود مدرک مهندسی داشته باشید که خب هم ما و هم شما می‌دانید که چنین چیزی غیرممکن است بنابراین می‌توانیم با در کنار هم قرار دادن برخی موارد، پی ببریم که بهترین هدیه روز مهندس چیست.

این موضوع را می توان از دو جهت مورد بررسی قرار داد، اول این که مهندسین عزیز چه ویژگی‌هایی دارند و دوم این که مشخصات یک هدیه خوب و باکیفیت چیست.

همان طور که می دانید، به طور کلی مهندسین به واسطه نوع تحصیلاتی که دارند، افرادی دقیق و ریزبین هستند و جزئیات برایشان دارای اهمیت است پس در هنگام خرید هدیه باید این نکات مد نظر قرار بگیرد.

از سوی دیگر، یک هدیه ممتاز و باکیفیت هم دارای ویژگی های بخصوصی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • بهترین هدیه، یک هدیه کاربردی است
  مهم ترین چیزی که در هنگام خرید هدایا باید در نظر گرفت این است که آنچه خریداری می‌کنیم، حتماً کاربردی باشد. هدیه کاربردی، همان طور که از نام آن پیداست، کالایی است که برای شخص هدیه گیرنده مفید و سودمند باشد و او بتواند در مقاطعی از زندگی از آن استفاده کند؛ در واقع، شما تنها از این طریق می‌توانید همیشه در ذهن هدیه گیرنده باقی بمانید. به عبارت دیگر، اگر صرفاً هدیه ای را اهد کنید تا رفع تکلیف کرده باشید، ممکن است هدیه شما و همین طور نام برند شما خیلی زود از یاد هدیه گیرنده برود و فراموش شود.
 • بهترین هدیه، با توجه به سلیقه فرد انتخاب می شود
  مسلماً وقتی هدیه ای را می خرید باید کالایی را تهیه کنید که با سلیقه فرد مورد نظر شما تناسب و همخوانی داشته باشد. حال اگر بخواهید برای گروهی از افراد هدیه ای را تهیه کنید؛ مثلا برای تعدادی از مهندسان که در شرکت شما کار می کنند، به مناسبت روز مهندس، هدیه‌ای ارائه دهید؛ در این صورت بهتر است با توجه به فیلد کاری آن‌ها و همین طور سلیقه جمعی، هدایای خود را تهیه کنید.
 • بهترین هدیه، یک هدیه باکیفیت است
  شاید با خود فکر کنید که اگر قرار باشد هدایای باکیفیتی خریداری کنید، باید هزینه زیادی نیز متقبل شوید؛ هر چند که شاید در نگاه اول، این فرضیه صحیح باشد ولی وقتی به خرید هدایای تبلیغاتی به چشم هزینه، که به چشم سرمایه گذاری نگاه کنید، خواهید دیدکه هزینه ای که می کنید، ارزشش را دارد.
  در واقع وقتی شما هدایای باکیفیت خریداری می کنید، این پیام را به مخاطب خود منتقل می کنید که کسب و کاری حرفه‌ای و منحصر به فرد دارید که کیفیت برای شما حرف اول را می زند؛ از سوی دیگر، هیچ فرد دریافت کننده هدیه‌ای را نمی‌توانید پیدا کنید که هدیه باکیفیت خود را بلااستفاده بگذارد یا از آن استفاده نکند؛ بنابراین با اهدای هدایای باکیفیت به طور مداوم برند شما در یاد مخاطبان باقی خواهد ماند.
 • بهترین هدیه، متناسب با شان و شخصیت فرد هدیه گیرنده انتخاب می شود
  این مورد هم یکی از موضوعات مهمی است که در هنگام خرید بهترین هدیه برای روز مهندس باید در نظر داشته باشید. به طور کلی هر هدیه ای مناسب با یک فرد بخصوص است؛ این تفاوت ها به نسبت جنسیت، سن و سال، میزان تحصیلات، مقام و شخصیت اجتماعی افراد تعیین می شود و در صورتی که شما در هنگام خرید هدیه به این موضوعات توجه داشته باشید، مخاطب شما نیز پی به حرفه ای بودن کسب و کار شما می برد. در واقع شما با انتخاب هدیه مناسب و متناسب با شان و شخصیت مخاطب خود، جایگاه برند خود را به مخاطبان نشان می دهید.
 • بهترین هدیه، بسته بندی شکیلی دارد
  توجه به بسته بندی هدایا اگر بیشتر از خود هدیه اهمیت نداشته باشد، کمتر از آن دارای اهمیت نیست. یک بسته بندی شیک و شکیل و ساده که حاصل طراحی متخصصان این امر باشد، می‌تواند در نگاه نخست، ارزش و اعتبار برند شما و همین طور هدیه ای را که انتخاب کرده‌اید منتقل کند.

بهترین هدیه روز مهندس چیست؟

حال که با ویژگی‌های روز مهندس آشنا شدیم، بد نیست ببینیم که بهترین هدیه روز مهندس چیست.

شما می‌توانید برای مهندسان انواع هدایای مرتبط و غیرمرتبط با حرفه و شغل آن‌ها را خریداری کنید؛ در واقع هدایای مرتبط با شغل و حرفه مهندسین به نوعی می‌تواند کاربردی و جالب توجه باشد و هدایای غیر مرتبط به نوعی دیگر.

برخی از افراد هستند که دوست ندارند هر هدیه‌ای که دریافت می‌کنند، به نوعی به کار و حرفه‌ای که دارند اشاره کند؛ این قبیل افراد مایل هستند که برای ایجاد تنوع هم که شده هدایای معمولی را دریافت کنند؛ شما می‌توانید برای این دسته از افراد، از انواع هدایای دکوری و تزئینی کاربردی استفاده کنید؛ به عنوان مثال انتخاب انواع صنایع دستی می‌تواند گزینه خوبی باشد.

با این وجود توصیه ما به شما این است که برای روز مهندس از هدایای ترکیبی استفاده کنید، به این معنی که هدایایی را تهیه کنید که هم به نوعی با حرفه مهندسین در ارتباط باشد و هم این که هدایایی عام و معمولی به حساب بیایند.

سخن پایانی

به طور کلی، مناسبت های مختلف موجود در تقویم، فرصت های خوبی است و کسب و کارهای مختلف غالباً از آن ها برای جلب نظر مخاطبان و مشتریان خود و  یا پرسنل شاغل در شرکت استفاده می کنند. روز مهندس نیز یکی از این فرصت‌هاست که در هفته اول اسفند ماه است و برای بزرگداشت و قدردانی از زحمات مهندسین کشور در نظر گرفته شده است.

author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *