تبلیغات

هدایای ماندگار چه ویژگی‌هایی باید داشته‌ باشد؟

هدایای ماندگار
لوگوی اراهنر

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها، برای افرادی که قصد تهیه هدایای تبلیغاتی دارند همواره انتخاب هدایای ماندگار و به یاد ماندنی است. طبیعی است که هر یک از ما که هدیه می‌دهیم انتظار داشته باشیم تا هدیه ما در ذهن و زندگی فرد کاربردی بوده و همچنین برای او ماندگار و به یاد ماندنی باشد. حال می‌خواهیم بیشتر به مساله هدایای ماندگار پرداخته تا در مواقع ضروری بتوانیم بهترین هدیه تبلیغاتی ماندگار را تهیه کنیم تا تاثیرگذاری ماندگاری در اذهان مخاطبینمان داشته باشیم.

همه ما دریافت هدیه و همین‌طور تهیه آن برای افراد دیگر را دوست داریم. یکی از نکاتی که غالبا در حین خرید هدیه ذهن افراد را به خود مشغول می‌کند، میزان ماندگاری هدیه است. ماندگاری را می‌توان هم از نظر ماندگاری فیزیکی بررسی کرد و هم از نظر ماندگاری در ذهن افراد.

این نکته در خصوص هدایای تبلیغاتی نیز صدق می‌کند، حتی میزان ماندگاری در ذهن مخاطب در حین تهیه هدایای تبلیغاتی بسیار مهم‌تر از مواقع دیگر است. احساسی که هدیه شما در افراد مهم برای کسب و کارتان ایجاد می‌کنید، بی شک بر میزان روند پیشرفت شما تاثیرگذار خواهد بود.

با توجه به نکات ارائه شده ضروری است، پیش از خرید هدیه تبلیغاتی تعدادی نکات را در ذهن خود داشته باشید. بدین منظور خوانده متن زیر برای شما مشکل‌گشا خواهد بود. دراین متن ابتدا به بررسی برخی مسائل پیرامون ماندگاری هدیه و معرفی بهترین هدایا خواهیم پرداخت. با آراهنر فاخر ایرانی همراه باشید …

بهترین نمونه‌ها از هدایای ماندگار

در بخش اول این مقاله دو ویژگی ماندگاری فیزیکی و ماندگاری در ذهن بررسی شد و دانستیم که این دو مورد باید همراه یکدیگر باشند تا هدیه‌ای ماندگاری کامل داشته باشد.

در ادامه بهترین هدیه‌های آراهنر را به شما معرفی خواهیم کرد که این دو ویژگی را به طور همزمان دارند؛ بنابراین دیگر نیاز نیست وقت خود را صرف بررسی جزئیات این ویژگی‌ها کنید. فقط کافی است بر اساس سلیقه مخاطب، مناسبت و یا دیگر پارامترهای مهم هدیه مورد نظر خودر ا از میان بهترین‌ها انتخاب نمایید.

تعدادی از ماندگارترین هدایای آراهنر عبارت‌اند از:

بسته‌ بشقاب و جام فیروزه‌کوب (101)

بسته‌های تکی و ترکیبی فیروزکوبی

هنر فیروزکوبی از هنرهای اصیل مردمان ایران زمین است. این هنر ترکیبی از فیروزه و فلزاتی مانند مس است. ترکیب این دو عنصر زیبایی چشم‌نوازی را ایجاد می‌کند؛ بنابراین علاوه بر ماندگاری فیزیکی در ذهن افراد نیز به خوبی نقش می‌بندد. آراهنر ظروف مختلفی از این هنر را ارائه می‌کند که یکی از آن‌ها بسته ترکیبی فیروز کوبی می‌باشد. این بسته علاوه بر محتویات ماندگار، بسته‌بندی بسیار لوکسی نیز دارد که اثر هدیه را دوچندان می‌کند. 

دیوان اشعار نفیس روان نویس یوروپن (163)

بسته‌هایی از جنس شعر و ادبیات

از جمله دیگر هدایای تبلیغاتی ماندگار آراهنر بسته‌ها ترکیبی شعر و هنر است. عنصر اصلی این بسته‌های هدیه دیوان حافظ است که شیرینی اشعار آن بر هیچ ایرانی پوشیده نیست. چرا شما یکی از این دیوان‌ها را هدیه ندهید؟

یکی از این بسته ها دیوان اشعار نفیس روان نویس یوروپن است. این بسته در کنار دیوان نفیس، روان‌نویس بسیار با کیفیت یوروپن را نیز دارد که هدیه لوکس و مناسبی برای مقاصد تبلیغاتی شما است. محتویات این بسته درون جعبه چوبی مزین شده به نقش‌های ایرانی عرضه می‌شوند.

بسته نقاشی مکتبی، دیوان حافظ نفیس (142)

بسته نقاشی مکتبی، دیوان حافظ نفیس (V142)

دومین بسته شعر و هنر، بسته نقاشی مکتبی و دیوان حافظ نفیس است. این بسته از جمله خاص‌ترین هدایای آراهنر است که بهترین گزینه برای ماندگار شدن در ذهن مخاطبان خاصتان می‌باشد. در کنار دیوان حافظ نقاشی بسیار زیبایی درون قاب خاتم کاری قرار گرفته است که ماندگاری این بسته را دوچندان می‌کند.

حتما این دو هدیه ترکیبی را در ابتدای لیست خود برای بررسی قرار دهید . با تهیه آن مخاطبتان را شگفت‌زده کنید.

بسته‌های جذاب دستینه

اخیرا استفاده از مهر و موم همانند سال‌های گذشته رواج پیدا کرده است. حال و هوای نوستالژیک همرهای دسته‌دار و موم، قطعا مخاطب شما را به وجد خواهد آورد. پس اگر میخواهید یکی از ماندگارترین بسته‌های آراهنر برای هدیه روز وکیل بسته‌های ترکیبی دستینه 1 و دستینه 2 است.

دستینه 2 (بسته مهر و موم)

اگر می‌خواهید هدیه‌تان حالت نوستالژیک قوی‌تری داشته باشد، حتما دستینه 2 را تهیه نمایید. زیرا محتویات این بسته به افراد این امکان را می‌دهد تا موم را خودشان آب کرده و با مهر از آن استفاده نمایند. در هر دو این بسته ها استامپ نیز برای مواقع ضروری موجود است.

اما اگر این سوال برای شما پیش آمده که خب، مهر این بسته‌ها به چه شکل است؟ اصلا جای نگرانی نیست، نقش مهر‌ها دارای قابلیت شخصی سازی می‌باشد که در مورد هدیه‌های تبلیغاتی بسیار ضروری است. بنابراین می‌توانید بسته دستینه شخصی خود را با مهر اختصاصی از آراهنر دریافت نمایید و به ماندگاری خود تداوم ببخشید.

روناک (بسته قوری،فنجان و قندان سفالی)

بسته روناک

نوشیدن چای پس از یک روز کاری خسته کننده در منزل و یا دفتر کاری، گزینه بسیار مناسبی برای همه است. تهیه بسته‌های ترکیبی شامل فنجان و نعلبکی و … علاوه بر ماندگاری فیزیکی طولانی مدت در ذهن افراد نیز به خوبی ماندگار می‌شوند. تصور کنید هدیه‌ای از این دست دریافت کرده‌اید. مسلما با هر بار نوشیدن چای و یا دمنوش در این ظروف به طور ناخودگاه به یاد فرد و یا شرکتی می‌افتید که این هدیه را به شما تقدیم کرده است.

یکی از بسته‌های جدید و بسیار زیبای آراهنر، بسته روناک می‌باشد. که با نقش‌ها گلدار و جعبه‌ای لوکس و به رنگ قرمر دل هر مخاطبی را به دست می‌آورد.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدیه ماندگار چیست؟

اول از همه بیایید تا به بررسی ویژگی‌های بارز یک هدیه ماندگار بپردازیم. این ماندگاری را می‌توان از چند نظر مورد بررسی قرار داد. در ادامه به بررسی دو مورد بسیار مهم خواهیم پرداخت. این دو مورد زمانی کارایی خوبی خواهند داشت که با یکدیگر همراه باشند. بودن یکی و نبودن دیگری ماندگاری هدیه تبلیغاتی شما را کاهش خواهد داد. این دو مورد ویژگی مهم عبارت‌اند از:

 • ماندگاری فیزیکی:

 یک دسته گل را به عنوان هدیه تصور کنید. بی شک دسته ای از گل‌های تازه و خوش رنگ و بو هدیه بسیار زیبا و دلنشینی است اما از نظر ماندگاری در چه رده‌ای قرار می‌گیرد؟ زیباترین گل‌ها نیز بعد چند روز پژمرده و خشک شده و از بین می‌روند.

بیایید مثال دیگری را مورد بررسی قرار دهیم، یک جعبه شیرینی یا شکلات با آرم و جعبه مخصوص شرکت شما. البته که هدیه مناسب و جذابی است. حتی شاید تا حدودی در ذهن افراد نیز ماندگار شود اما تا چه حد ماندگاری فیزیکی دارد؟ کافی است دریافت کنند هدیه جعبه را گشوده و به صرف آن بپردازد تا ماندگاری آن کاملا زیر سوال بروند. بنابراین هدیه‌هایی که مصرفی هستند نیز از ماندگاری خوبی برخوردار نمی‌باشند.

اکنون به بررسی سومین مثال از این بند خواهیم پرداخت. وسایل الکترونیکی مانند فلش و هارد از هدیه‌های خوبی هستند و امروزه کاربرد زیادی دارند. با توجه به پویایی دنیای تکنولوژی ممکن است چندی بعد با روی کار آمدن فضای ابری، این موارد به طور کامل کارایی خود را از دست بدهد. فلش های تبلیغاتی مدتی بعد به اشیایی تبدیل می‌شوند که در گوشه و کنار کمد افراد خاک می‌خورند. بنابراین با از دست رفتن کارایی ماندگاری اشیا نیز از بین می‌رود.

اما هدایای دیجیتال آراهنر با توجه به سلیقه و نیاز مخاطب طراحی شده است و شما می‌توانید برای هدایای مناسبتی از جمله روزهای خاص برای هدیه روز مهندس این هدایا را تهیه کنید.

هدایای بدون ماندگاری
 • ماندگاری در ذهن افراد:

در قسمت بالا با مثال به توضیح انواع ماندگاری فیزیکی اشیا پرداختیم اما آیا تنها بسنده کردن به این نوع از ماندگاری کافی است؟ البته که نه. ممکن است هدیه ای نه مصرفی باشد، نه در طول زمان دچار زوال شود و نه کاربرد خود را از دست دهد اما در ذهن افراد ماندگار نشود.

علت این موضوع را می‌توان به نوع هدیه و سلیقه افراد ارتباط داد. با توجه به ضرورت این مسئله در هدیه‌های تبلیغاتی و هدیه سازمانی، حتما در تهیه هدیه از کلیشه‌ها دور کنید تا ماندگار شوید.

هدیه‌های تکراری

مزایای خرید کادوهای ماندگار

انتخاب هدایایی که ماندگار هستند مزایای قابل توجهی به دنبال دارند. برای خرید این کادوها پیشنهاد می‌کنیم برای چند لحظه هم که شده شعار در لحظه زندگی کردن را فراموش کنید. در عوض به آثار بلند مدت هدایایی که خریداری می‌کنید، بیندیشید. از جمله تعدادی از مزایای خرید کادوهای ماندگار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بیش از یکبار فرصت هیجان‌زده شدن را فراهم کنید

یکی از نکاتی که معمولا افراد در خرید هدیه در نظر می‌گیرند، هیجان‌زده کردن طرف مقابل است. هیجان بسیاری از هدایا معمولا در لحظه هستند و خیلی زود فروکش می‌کنند. شما با انتخاب یک کادوی ماندگار ارزشمند می‌توانید فرصت بیش از یکبار هیجان‌زده شدن را به‌ دیگران هدیه کنید. هیجانی که به مروز زمان بیشتر و عمیق‌تر می‌شود و در نتیجه نام و یاد شما را نیز در ذهن هدیه‌گیرنده بیشتر حک می‌کند.

هدایای تبلیغاتی ماندگار

2. خاطره‌سازی کنید

آنچه از گذشته در یادها باقی می‌ماند، چیزی به جز خاطره نیست. همین امروز اگر قرار باشد دفتر زندگی خود را ورق بزنید، چه اتفاقاتی را به یاد خواهید آورد؟ برای اینکه یک واقعه تبدیل به خاطره شود، باید ویژگی منحصربه‌فرد و متمایزکننده‌ای داشته باشد. هدیه ماندگار در طولانی مدت باقی می‌ماند و به همین دلیل فرصت ثبت خاطرات را در درازمدت به ارمغان می‌آورد. 

3. سخت‌پسندها را راضی کنید

همه ما کسانی را در اطرافیان خود داریم که خرید هدیه برای آن‌ها خیلی سخت و طاقت‌فرساست. خوشحال کردن این افراد با خرید هدیه خیلی دشوار است. بعضی در مواجهه با چنین شرایطی فورا به سراغ پول نقد یا کارت هدیه می‌روند. به این ترتیب خرید وسایل مورد علاقه را به عهده هدیه گیرنده می‌گذارند. اما واقعیت این است که نمی‌توان همواره روی این گزینه به‌عنوان هدیه مناسب حساب کرد. خرید هدایای ماندگار در این شرایط یکی دیگر از گزینه‌های مناسب پیش روی شماست. البته مشروط بر آنکه کادویی منحصربه‌فرد و بی‌نظیر را تهیه کنید.

هدایای ماندگار

سوالات متداول در خصوص هدایای ماندگار

 • ماندگاری فیزیکی
 • ماندگاری در ذهن افراد

برای ماندگار شدن در ذهن افراد باید خلاقیت خود را به کار بگیرید و با در نظر داشتن سلیقه مخاطب، خاص ‌ترین هدیه ‌ها را انتخاب کنید.

انتخاب هدیه ‌های اصیل ایرانی، از بهترین گزینه‌ها برای هدیه‌های تبلیغاتی ماندگار است.

بسته ‌بندی نفیس و زیبا از دیگر پارامترهای مهم در تهیه هدیه ماندگار است.

نکات مهم درباره ویژگی‌های هدایای ماندگار

اکنون که به پایان متن رسیده‌ایم بهتر است مروری بر مهم‌ترین نکات در خصوص هدایای ماندگار داشته باشیم:

 • هدایای تبلیغاتی از نظر ماهیت حتما باید ماندگاری بالایی داشته باشند و نام شما را در ذهن مخاطب حک کنند.
 • ویژگی ماندگاری فیزیکی بسیار مهم است اما اگر ماندگاری آن فقط در روی میز افراد باشد و نه در ذهن آن‌ها کارایی چندانی نخواهد داشت.
 • برای ماندگار شدن در ذهن افراد خلاقیت خود را به کار گرفته و با در نظر داشتن سلیقه مخاطب، خاص‌ترین هدیه‌ها را انتخاب نمایید.
 • انتخاب هدیه‌های اصیل ایرانی، از بهترین گزینه‌ها برای هدیه‌های تبلیغاتی است.
 • آراهنر انواع مختلفی از هدایای ماندگار را در کاتالوگ خود دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به ظروف ساخته شده با هنرهای اصیل خاتم‌کاری، فیرزوکوبی، سفال، میناکاری، مس و پرداز و … اشاره کرد.
 • هدایای هنری مانند بسته‌های دیوان حافظ نفیس و بسته آذین از دیگر گزینه‌های مناسب برای ماندگاری بیشتر هستند.
 • بسته‌بندی نفیس و زیبا از دیگر پارامترهای مهم در تهیه هدیه است. در آراهنر همه هدیه‌ها در بسته‌های چوبی و هاردباکس بسیار زیبا ارسال می‌شوند.
author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *