تبلیغات

هدیه روز دانشجو

هدیه روز دانشجو
لوگوی اراهنر

دانشجویان پایه‌های پیشرفت و ترقی این خاک هستند؛ کسانی که با تلاش و پشتکار توانسته‌اند وارد دانشگاه شوند تا با فراگیری علوم مختلف، پس از فارغ التحصیلی بتوانند گوشه‌ای از بار سنگین پیشرفت و ترقی را بر عهده بگیرند؛ به همین دلیل درخور توجه ویژه هستند و گرامی داشت روز دانشجو چه از سوی خانواده‌ها و چه از سوی مراکز علمی و دانشگاهی و ... نه تنها واجب است، بلکه یک مسئولیت اجتماعی است تا از این طریق به این آینده‌سازان یادآور شویم که حضور و تلاش آن‌ها برای فردای ایرانی بهتر مهم و حیاتی است.

امروزه کمتر خانواده‌ای را می‌توان یافت که یکی از اعضای فامیل نزدیک یا دور او دانشجو نباشند؛ هم چنین حتماً همه ما در بین دوستان خود، افرادی را داریم که در مقاطع مختلف دانشگاهی، مشغول به تحصیل هستند. از سوی دیگر، بسیاری از دانشجویان در شرکت‌ها و موسسات مختلف مشغول به کار هستند تا در کنار تحصیل علم و دانش، درآمدی هم کسب کنند. به همین دلیل احتمالاً بسیاری از ما به نوعی با دانشجویان در ارتباط هستیم و دوست داریم تا در روز دانشجو به نوعی از آن‌ها قدردانی کنیم. یکی از راه‌های گرامی داشت این روز، درست مانند سایر مناسبت‌ها،  تهیه هدایای تبلیغاتی خلاقانه و کاربردی برای دانشجویان است. هدایای تبلیغاتی، هدایای مناسبتی یا هدایای سازمانی هر یک به نوعی می‌توانند به عنوان هدیه روز دانشجو مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین هدیه برای دانشجو چگونه باید باشد؟

پیش از این که به این پرسش پاسخ دهیم، بهتر است ببینیم که به طور کلی مشخصه‌های یک هدیه خوب کدام است؟

یک هدیه خوب قبل از هر چیزی باید کاربردی و سودمند باشد؛ یعنی این که به درد دریافت‌کننده آن بخورد، در غیر این صورت شک نداشته باشید که یا سر از سطل زباله در می‌آورد و یا این که به ته انبار و کمد فرستاده می‌شود و در بهترین حالت هم ممکن است شخص دریافت‌کننده هدیه، آن را به شخص دیگری هدیه دهد.

در خصوص هدیه روز دانشجو هم داستان بر همین منوال است؛ اگر می‌خواهید هدیه شما مادام توسط شخص دریافت‌کننده مورد استفاده قرار بگیرد، بنابراین باید هدیه‌ای به درد بخور و کاربردی برای او تهیه کنید تا به این وسیله، هر بار که او از هدیه شما استفاده می‌کند، به یاد شما بیفتد.

هدیه باید طبق سلایق و علاقه‌مندی‌های شخص دریافت‌کننده هدیه باشد. دانشجویان اکثراً در رده سنی زیر سی سال هستند، بنابراین برای انتخاب و تهیه یک هدیه مناسب برای ایشان، حتماً باید با روحیات و علاقه‌مندی‌های این قشر آشنا باشید تا محصولی را تهیه کنید که باب میل آن‌ها باشد.

هدیه باید خلاقانه و به دور از کلیشه‌های تکراری باشد. همیشه موقع تهیه هدیه، چه هدایای تبلیغاتی و چه هدایای سازمانی یا هدایای مناسبتی، خود را به جای دریافت‌کننده هدیه بگذارید؛ اگر به خود شما یک هدیه تکراری داده شود، چه احساسی خواهید داشت؛ مسلماً هدایای کلیشه‌ای هیچگاه نمی‌توانند شخص دریافت‌کننده را راضی و هیجان‌زده کنند و کارکرد واقعی خود را نخواهند داشت.

نکته دیگری که در تهیه هدیه باید مد نظر داشته باشید این است که به همان اندازه که خود هدیه دارای اهمیت است، نوع و مدل بسته‌بندی آن هم اهمیت دارد؛ به عبارت دیگر، آن زمان که هدایا را با کاغذهای رنگی کادو پیچ می‌کردند دیگر گذشته است و امروزه انواع بسته‌بندی‌های متنوع و هماهنگ با نوع هدایا رواج یافته است.

در ادامه این مقاله به برخی از هدایای خاص و خلاقانه‌ای که شرکت آراهنر به مناسبت روز دانشجو تدارک دیده است، نیم نگاهی می اندازیم:

دیوان اشعار نفیس روان‌نویس یوروپن

دیوان اشعار نفیس روان‌نویس یوروپن یک گیفت سازمانی و تبلیغاتی است که می‌توانید برای روز دانشجو آن را تهیه کنید. یک مجموعه متفاوت که کمک می‌‌کند شما از شر هدیه‌‌های تکراری خلاص شوید.

دیوان اشعار نفیس روان‌نویس یوروپن ترکیبی از دیوان حافظ و خودکار، کتاب گلستان سعدی با چاپ نفیس و روان نویس است و در یک جعبه چوبی با دکوپاژ نقاشی سنتی عرضه می‌شود. این هدیه تبلیغاتی خاص نمایانگر فرهنگ و ادب فارسی است.

دیوان اشعار نفیس روان نویس یوروپن (163)

دیوان اشعار نفیس روان‌نویس یوروپن

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری، یک مجموعه فوق‌‌العاده از هدایای صنعتی و مدرن است. با این هدیه تبلیغاتی تفاوت را رقم می‌‌زنید و می‌توانید سلایق مختلف را در کنار خود داشته باشید.

در این هدیه تبلیغاتی ترکیب بشقاب مینا، روان ‌نویس و فلش کارت قرار داده شده است. بشقاب مینا کاری شده بر اصالت این بسته افزوده است. میناکاری به هنر نقاشی روی طلا، مس و نقره گفته می‌شود که از صنایع دستی اصیل کشورمان است.

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری (179)

بسته بشقاب مینا، خودکار یوروپن و فلش مموری

بسته بشقاب مینا، ترمه و قلمدان مینا روی سفال

بسته بشقاب مینا، ترمه و قلمدان مینا روی سفال  مجموعه‌‌ای‌ فاخر و جذاب برای هدیه روز دانشجو است.

بسته بشقاب مینا، ترمه و قلمدان مینا روی سفال ترکیبی از هنرهای میناکاری، ترمه و سفال قلم‌‌دان مینا روی سفال، بشقاب مینا و ترمه سه محصول از صنایع دستی کهن ایران زمین است که در این بسته دیده می‌‌شود. این بسته از جمله انواع هدایای تبلیغاتی زیبا با ترکیب صنایع دستی ایرانی است

این هدیه حاوی یک عدد بشقاب میناکاری (20 سانتی متر)، یک عدد ترمه ابریشمی (50 سانتی متر) و یک عدد قلمدان مینا روی سفال است که در یک بسته‌بندی هاردباکس عرضه می‌شود.

بسته بشقاب مینا، ترمه و قلمدان مینا روی سفال (125)

بسته بشقاب مینا، ترمه و قلمدان مینا روی سفال

قلمدان مینا روی سفال

یکی از هدایای کاربردی برای روز دانشجو که هم به درد می‌خورد و هم به عنوان یک شیئی تزئینی زیبا می‌تواند زینت‌بخش میز کار آن‌ها باشد.

قلمدان مینا روی سفال

قلمدان مینا روی سفال

غزل خوان (نار و نی)

از آن جایی که روز دانشجو، 16 آذر است و از نظر زمانی با شب یلدا قرابت دارد، می‌توانید با یک تیر دو نشان را بزنید، خصوصاً اگر از طرف یک سازمان یا شرکت می‌خواهید به دانشجویان هدایای سازمانی اهدا کنید. بسته هدیه غزل خوان (نار و نی) یکی از هدایای مناسبتی عالی است که هم در شب یلدا و هم روز دانشجو می‌توانید آن را تهیه کنید.

بسته غزل‌ خوان را به کسی هدیه بدهید که هم به خطاطی علاقه دارد و هم فال حافظ. داخل این بسته یک قلمدان سفالی بسیار زیبا با طرح و نقش‌های چشم نواز قرار داده شده و به همراه یک فال حافظ و البته یک انار سرخ سفالی، جلوه زیبایی دارد.

غزل خوان (نار و نی)

غزل خوان (نار و نی)

تی ‌تی نار (هم فال هم تماشا)

تی تی نار هم با آن نام قشنگ و بامزه یک هدیه مناسبتی زیبا و هیجان انگیز است که هم می‌تواند هدیه روز دانشجو را پوشش دهد و هم هدیه شب یلدا را. داخل بسته‌ هدیه تی‌ تی ‌نار،  یک انار مسی قرار دارد که درون آن پر از فال حافظ است. این ترکیب بسیار تماشایی و زیباست.

تی¬تی نار (هم فال هم تماشا)

تی ‌تی نار (هم فال هم تماشا)

دستینه 1 (بسته مهر برنجي و استامپ)

دستینه بسته مهر شخصی و یک هدیه مناسب برای روز دانشجو است. این بسته با قابلیت شخصی‌سازی شدن به ماندگاری شما و برند شرکت شما در ذهن هدیه‌گیرنده کمک می‌کند. ما در مدل شماره یک این بسته یک عدد مهر فلزی (برنجی) با دسته چوبی به همراه یک استامپ کوچک در نظر گرفته‌‌ایم. محتویات این بسته یک عدد مهر برنجی با دسته چوبی (با قابلیت شخصی‌ سازی) و یک عدد استامپ است که در جعبه چوبی با روکش چرم عرضه می‌شود.

دستینه 1 (بسته مهر برنجي و استامپ)

چام (بسته فلاسک و لیوان مسی)

چام (بسته فلاسک و لیوان مسی) یک هدیه فوق‌‌العاده جذاب تبلیغاتی برای روز دانشجو است. با این هدیه می‌توانید تفاوت را رقم بزنید..

با چام (بسته فلاسک و لیوان مسی) همیشه در یاد کسانی هستید که این بسته را به آن‌ها هدیه داده‌‌اید. چام (بسته فلاکس و لیوان مسی)؛ استاد ساختن لحظات خاص در کنار عزیزترین آدم‌‌ها برای شماست. در بهار دلنشین، در گرمای تابستان، در خُنکای پاییز و در سرمای زمستان، می‌‌توانید روی چام ویژه حساب کنید. این بسته می‌تواند یک هدیه ویژه برای روز دانشجو باشد. هدیه‌‌ای که هر وقت از آن استفاده می‌‌کنند به یاد شما می‌افتند.

چام با یک فلاسک با روکش نمدی برای گرم نگه ‌داشتن، در کنار دو لیوان مسی و دو زیر لیوانی نمدی، طعم‌‌های مختلف دمنوش و مقداری کشمش در کنار شماست.

چام (بسته فلاسک و لیوان مسی)

چام (بسته فلاسک و لیوان مسی)

تحریر (بسته قلم و دوات)

هر چند بسیاری بر این باورند که قلم ‌های ساخته شده از پر، جنبه تزئینی دارد، اما قلم پر موجود در این بسته قابل استفاده است و یک هدیه خاص و متفاوت برای دانشجویان است. نوک‌‌های فلزی موجود در جعبه در ۵ اندازه متفاوت و به صورت تخت هستند و برای خوشنویسی در سبک‌‌های مختلف هم کاربرد دارند.

محتویات این بسته عبارتند از یک عدد قلم پر فلزی، یک عدد جا قلمی فلزی، یک شیشه دوات و پنج نوک قلمی که در یک بسته‌بندی چوبی با روکش چرم عرضه می‌شود.

تحریر (بسته قلم و دوات)

تحریر (بسته قلم و دوات)

روز دانشجو، چه روزی است؟

در ایران، شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو نام‌گذاری شده است. این روز، به یاد سه دانشجو که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و هم چنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

هدیه روز دانشجو اراهنر

 تاریخچه روز دانشجو

در دهه ۱۳۲۰ و اوایل دهه ۱۳۳۵، پس از سقوط حکومت رضا شاه پهلوی و ایجاد فضای بازتر، فعالیت‌های سیاسی در بین دانشجویان دانشگاه تهران (تنها موسسه مدرن آموزش عالی آن زمان در ایران) بسیار افزایش یافت. در این دوران حزب توده، از نفوذ بسیاری در بین دانشجویان برخوردار بود چنان که بنا به گزارش‌های مختلف، بیش از نیمی از دانشجویان دانشگاه تهران عضو و یا هوادار این حزب بودند. اما در دوران نخست وزیری محمد مصدق و افزایش محبوبیت جبهه ملی در اوایل دهه ۱۳۳۰، محوریت این حزب در دانشگاه به چالش کشیده شد.

 پس از وقوع کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، سازمان های سیاسی تشکیل‌دهنده جبهه ملی، برای دوره کوتاهی در یک ائتلاف ضعیف، تحت نام نهضت مقاومت ملی به مقاومت سیاسی دست زدند و تظاهرات‌‌ و اعتصاب‌های پراکنده‌ای در پاییز همان سال در دانشگاه تهران و هم چنین بازار، از جمله در تاریخ ۱۶ مهر و ۲۱ آبان، در اعتراض به محاکمه مصدق برگزار شد.


چند هفته پس از این وقایع، اعلام شد که روابط ایران و بریتانیا (که در زمان نخست وزیری مصدق قطع شده بود) از سرگرفته خواهد شد و ریچارد نیکسون نایب ریاست جمهوری وقت آمریکا برای دیدار رسمی به ایران خواهد آمد. این موضوع بهانه لازم برای اعتراضات را فراهم کرد و در ۱۴ آذر به سفارش نهضت مقاومت ملی، دانشجویان فعال به سخنرانی در کلاس‌ها پرداختند و ناآرامی تمامی محوطه دانشگاه تهران را فرا گرفت. دولت وقت برای پیشگیری از هرگونه اقدام بعدی تصمیم به سرکوب اعتراضات گرفت.

سوالات متداول در خصوص هدیه روز دانشجو

 • کاربردی و سودمند است.
 • طبق سلایق و علاقه‌ مندی ‌های دانشجوی مورد نظر خریداری شده است.
 • خلاقانه و به دور از کلیشه‌های تکراری است.
 • نوع و مدل بسته ‌بندی زیبایی دارد.

توجه به دانشجویان و در نظر گرفتن نیازها و قدردانی از این قشر به دلیل تلاشی که برای پیشرفت کشور می کند.

در کنار خانواده هایی که فرزند دانشجو دارند، کلیه دانشگاه ها و دانشکده ها و همین طور مراکز علمی و تحقیقاتی می توانند هدایای رو دانشجو را تهیه کنند.

نکات مهم در خصوص هدیه روز دانشجو

 • امروزه کمتر خانواده‌ای را می‌توان یافت که یکی از اعضای فامیل نزدیک یا دور او دانشجو نباشند.
 • در ایران، شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو نام‌گذاری شده است.
 • یک هدیه خوب قبل از هر چیزی باید کاربردی و سودمند باشد.
 • هدیه باید طبق سلایق و علاقه‌مندی‌های شخص دریافت‌کننده هدیه باشد.
 • هدیه باید خلاقانه و به دور از کلیشه‌های تکراری باشد.
 • نوع و مدل بسته‌بندی هدایای روز دانشجو، به اندازه خود هدایا دارای اهمیت است.
 • شما می‌توانید برای انتخاب بهترین هدیه برای روز دانشجو، به سایت شرکت آراهنر سر بزنید و از گزینه‌های پرشمار موجود در این سایت دیدن کنید.
author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *