تبلیغات

هدایای ایرانی، هدایای جذاب با رنگ و بوی فرهنگ والای ایرانی

هدایای ایرانی
لوگوی اراهنر

آیا شما نیز به دنبال بهترین هدیه‌ها برای مخاطبانتان با انواع سلیقه‌ها هستید؟ اگر پاسخ شما نیز بله است، چه انتخابی بهتر از هدایای ایرانی و فرهنگی!

هدیه‌های ایرانی علاوه بر داشتن ریشه تاریخی و سنتی، تنوع و زیبایی بسیار زیادی دارند که انواع مخاطبان را به وجد خواهند آورد. هدیه دادن به خودی خود، حس بسیار دلنشینی به افراد القا می‌کند اما اگر می خواهید این حس خوب و احساس ارزش بیشتر شود، بی شک به فکر انتخاب هدایای ایرانی باشید.

در این مقاله ابتدا تاریخچه‌ای از هدیه دادن در ایران را بررسی خواهیم کرد. پس از آن مزایای این هدیه‌ها را مرور کرده و انواع گیفت تبلیغاتی شرکتی ایرانی آراهنر را معرفی خواهیم کرد. برای انتخاب بهترین‌ها با ما همراه باشید ...   

همانطور که اشاره کردیم در گذشته از محصولاتی نظیر پارچه و ظروف سفالی برای هدیه دادن استفاده می‌شده است. ویژگی همه این محصولات دست ساز بودن و ایرانی بودنشان است. به بیان دیگر ایرانیان کالاهایی که خود تولید و تهیه کرده و برای ساخت آن تلاش فراوان می‌کردند را هدیه می‌دادند و ارزش و ماهیت اصلی پیشکش‌ها در واقع کار یدی و زحمت و تلاش پشت آن بوده است.

 محصولاتی که در گذشته در ایران تولید می‌شده‌اند تنوع زیادی دارند. سفالگری از صنعت‌های کهن و اصلی در ایران باستان به شمار می‌آید. هنری که از آب و خاک و آتش و دستان توان‌مند استادکارانش ظروف زیبا و چشم نواز پدید می‌آورد. سفالگری اما در آنجا متوقف نمی شود بلکه به علاوه این موارد روی سطح این ظروف زیبا هنر نقاشان نیز می‌نشیند. طرح‌های مختلف از گل و پرنده و ابرهای آسمانی گرفته تا نقش ماهی و چوگان  که بر روی سفال ها قرار می‌گیرد. به واسطه این نقوش زیبایی این ظروف را را دو چندان می‌کند.

از دیگر محصولاتی که ایرانیان از دیرباز تاکنون تولید می‌کنند ظروف و اشیای فلزی هستند. ظروفی از جنس آهن، مس، طلا، نقره و از این قبیل از دیرباز در سرزمین ایران ساخته و پرداخته می‌شدند. قبلاً این ظروف صرفاً جنبه کاربردی داشتند. موارد استفاده آن‌ها هم معمولا پختن غذا و نگه‌داری مواد خوراکی در آن بوده است.

 امروزه با گسترش استفاده از صنایع دستی، این محصولات کاربرد زینتی نیز پیدا کرده اند. ظروف زیبای قلم زنی شده، ملیله کاری‌ها و یا مس و پرداز مثال های کوچکی از این خانواده بزرگ است. هنرهای دیگری نظیر قالی‌بافی نیز در ایران ابداع شده‌اند که از حوصله این نوشتار خارج است. اما ویژگی همه‌ی این محصولات این است که درگذشته به عنوان هدایای ایرانی استفاده می‌شده‌اند.

معرفی هدایای ایرانی آراهنر

حال که تاریخچه‌ای از هدیه دادن در ایران و اهمیت و اثر هدایای ایرانی در مخاطبان را بررسی کردیم، بهتر است تعدادی محصول ایرانی و اصیل را نیز معرفی کنیم. تعدادی از بهترین هدایای تبلیغاتی آراهنر ایرانی عبارت‌اند از: 

بسته گلدان نقره قلمزنی و پته دوزی (226)

بسته گلدان نقره قلمزنی و پته دوزی

قلم‌زنی هنر ایجاد نقش‌های ایرانی با استفاده از قلم و چکش است. این هنر معمولا روی فلزات مختلف قابل انجام است. در این بسته از هدایای تبلیغاتی نفیس برای شما یک گلدان قلم‌زنی روی نقره قرار گرفته است. در کنار این هنر اصیل ایرانی، هنر پته‌دوزی نیز قابل مشاهده است. پته‌دوزی با اسامی فطه‌ دوزی یا سلسله دوزی نیز شناخته می‌شود، حاصل زحمت هنرمندان کرمانی است. این هنر دوختن نقش‌های ایرانی روی پارچه‌های پشمی می‌باشد.

با خرید گیفت تبلیغاتی بسته گلدان نقره قلمزنی و پته دوزی، تلفیقی از برترین هدایای فرهنگی ایرانی را برای مخاطبتان هدیه کنید. 

گل مینا

گل مینا (بساط نوروزی)

از دیگر هنرهای اصیل مردمان ایران زمین، می‌توان به میناکاری اشاره کرد. این هنر معمولا روی فلزات و سفال قابل انجام است و مراحل مختلف و پیچیده‌ای دارد. رنگ قالب ظروف مینا آبی و یا سفید است. گردسوز این بسته از صنایع دستی اصفهان علاوه بر نقش‌های زیبای مینا به رنگ قالب آبی، حال و هوایی نستالژیک را نیز به مخاطب القا می‌کند. و گزینخ مناسبی برای خرید گیفت نوروز برای کارمندان سارمان شماست.

گل مینا (بساط نوروزی)

بسته شکلات خوری وجاقلمی خاتم و سنگاب (151)

بسته شکلات خوری وجاقلمی خاتم و سنگاب

این بسته جز هدایای تبلیغاتی لاکچری و جذاب است. این مجموعه می‌تواند در قالب هدایای مدیریتی و سازمان هم قرار بگیرد.

بسته شکلات خوری وجاقلمی خاتم و سنگاب  نشان می‌دهید که شما چقدر برای مشتری‌های خود ارزش قائل هستید. این بسته فوق‌العاده نفیس می‌تواند هدیه‌ای جذابی برای مهمان‌ها و یا مشتری‌های خارجی‌تان هم باشد.

صنایع دستی ایران رنگین کمانی از رنگ و طرح و نقش است و خاتم‌ کاری نمونه بارز این هنرمندی است. خاتم، خاتم سازی یا خاتم کاری، هنری است که با مثلث‌های کوچک یا چندضلعی‌های منظم خلق می‌شود.

هفتان 2 (ارکستر 7 نفره)

از دیگر هدایای ایرانی می‌توان به بسته هفتان2 اشاره کرد. در این پک هدیه نوروزی از شش ظرف مسی کوچک بهره برده ایم تا سین های هفت سین شما داخل آنها قرار گیرند و زینت سفره نوروزی شما باشند. همچنین یک سفره هفت سین با طرح اختصاصی برای این بسته در نظر گرفته شده است. در کنار این محصولات، یک جلد قرآن کریم و یا یک جلد دیوان حافظ به انتخاب شما در بسته قرار خواهد گرفت. هفتان 2 ترکیبی از دو هنر مسگری و قلمکاری است که شهر تولیدکننده مس آن، زنجان و شهر تولیدکننده سفره های قلمکاری آن اصفهان است.

کندوج 2

بسته کندوج؛ هدیه‌ای به شیرینی عسل 

همه ما از خواص بی‌شمار عسل طبیعی آگاه هستیم و می‌دانیم که عسل علاوه بر طعم و عطر دلنشین خواص دارویی بسیاری نیز دارد. انواع مختلفی از عسل‌ها در ایران تولید می‌شوند که هر یک جایگاه ویژه‌ای در درمان علل مختلف دارند. در این هدیه ایرانی، ترکیبی از انواع مختلف این ماده پر خاصیت را برایتان گردهم آورده ایم. علت تنوع زیاد درعسل را می‌توان به محل قرارگیری کندو‌ها و نوع گرده‌هایی که زنبور ها از آنان استفاده می کنند، ربط داد.

به طور مثال کندویی که در باغ مرکبات هست تا کندوهایی که کوه و جنگل بدست می‌آید تفاوت زیادی دارد. برخی نیز از ترکیب عسل با بقیه موارد خوراکی مقوی به دست می آیند. در این بسته از  هدایای تبلیغاتی خاص علاوه برگونه‌های مختلف عسل سه عدد بطری قرار داده شده که اولین آنها ژل رویال است.

دومین بطری شامل گرده گل است، گرده گل از مهم‌ترین فرآورده‌های زنبور عسل است .در بطری سوم هم برای شما بره‌موم قرار دادیم. این ماده، پوشش داخلی کندوی زنبور عسل را تشکیل میدهد .این پکیج تبلیغاتی متفاوت آراهنر هم طعم خارق العاده ای دارد و هم زیبایی فراوان.

غزل خوان (بسته فال حافظ)

بسته غزل خوان؛ هدیه‌ای فرهنگی برای رسمی ایرانی

هدیه ای برای آیین یلدا

اگر به دنبال هدیه‌ای اصیل و در عین حال متفاوت هستید، پیشنهاد ما به شما بسته غزل‌خوان است. این بسته می‌تواند هدیه مناسبتی جالبی باشد، به ویژه برای شب‌های نوروز و یلدا و برای کسانی که اهل حافظ و ادبیات این مرز و بوم هستند.

این محصول مناسب تهیه کادو برای شب یلدا به شمار می‌آید.  حافظ خوانی از رسوم قدیمی شب های یلدا است. مراسم یلداهای ما بی فال حافظ معنا ندارد. همه اهل فامیل و خانواده در این شب با نیت‌های مختلف به دیوان حافظ مراجعه می‌کنند. بعد از آن صفحه باز شده را در جمع می‌خوانند.

درست است که در مواردی به شاهنامه هم تفائلی می‌زنند اما شب یلدا است و فال حافظش.

سوما (بسته اسماج و شمعدان سرامیکی)

بسته هدیه اسماج ویژه آراهنر، سوما نام دارد. نام سوما از زبان کردی گرفته شده است که به معنای نور چشم و روشنایی است.

در این بسته از هدایای نمایشگاهی هر آنچه برای اسماجینگ نیاز است قرار داده شده است. اسماج ترکیبی از گیاهان مختلف که اصلی‌ترین محصول این بسته است درون ظرف سرامیکی مستطیلی شکل قرار گرفته است. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد، ظرف اسماج نیز به اندازه خود آن حائز اهمیت است. در این بسته با در نظر گرفتن ظرف سرامیکی از صنایع دستی دیگر نیاز به تهیه ظرف جداگانه نیست.

مجموعه شب‌چراغ ( چراغ گردسوز و بطری نفت)

بسته شب چراغ؛ هدیه‌‌ای نوستالژیک 

هدیه ایرانی نوستالژیک

از دیگر هدایای تبلیغاتی خلاقانه  مجموعه شب‌چراغ است که می‌توان به عنوان هدیه مناسبتی چون شب یلدا و هدیه روز دانشجو، آن را تهیه کرد. این بسته اگر چه به نظر بسیار ساده می‌آید، اما به دلیل وجه نوستالژیک بودن آن به شدت مورد توجه است. به همین دلیل است که این محصول در دو سال اخیر جزو پرفروش‌ترین محصولات آرا هنر بوده است. 

ورزامشته (عروسک برنجی و جا کلیدی چوبی)

بسته ورزا مشته، هدیه ایرانی از آیینی محلی

هدیه‌ای ایرانی از یک آیین محلی

ورزامشته (عروسک برنجی و جا کلیدی چوبی) جزو هدایای تبلیغاتی ارزان و خلاقانه ایرانی جالب است. مجموعه‌ای که از سنت قدیمی مردمان گیلان برایمان قصه ای می گوید. انتخاب ورزامشته از سمت شما برای هر فردی به عنوان یک هدیه ایرانی می‌تواند هر سلیقه‌ای را به وجد آورد.

در گذشته های دور مردمان گیلان برای آماده کردن زمین‌های بزرگ و باتلاقی به منظور کاشت برنج، از ورزا درخواست کمک می کردند. ورزا تنها حیوان قدری بوده که توانایی شخم زدن تمامی زمین ها را با وسیله چوبی‌ای به نام پیشگاول داشته است. به همین خاطر این جریان  در میان مردم جا افتاد که زمانی که نوبت برداشت برنج می شود یاورگیری می‌شده؛ این به این معنا است که اهالی روستا به هم کمک می کردند و محصول برنج مزرعه را برداشت می‌کردند.

نوشدارو (بسته کنترل فشار خون)

بسته نوشدارو و توصیه‌های ایرانی برای یک بیماری جهانی

هدیه ای با توصیه‌های طب سنتی ایرانی برای کنترل فشار خون

اگر به دنبال هدیه‌ای سلامتی‌بخش و ایرانی هستید، بسته نوشدارو گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود.  نوشدارو (بسته کنترل فشار خون) یک هدیه ویژه و جالب توجه است. بسته‌ای که به سلامت همه و مخصوصا شما کمک بسیاری می‌کند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این هدیه ایرانی این است که در مقابل دیگر موارد و بسته ها بسیار خاص و دلنشین است. کمتر کسی وقتی نام هدیه می آید ذهنش به سمت سلامتی می رود. این هدیه می‌تواند گزینه مناسبی برای هدیه‌های مناسبتی مانند هدیه روز پرستار و یا هدیه روز پزشک باشد.

در بسته هدیه سلامتی نوشدارو مواردی که برای شما تدارک دیده ایم شامل دستگاه فشار خون، سیاه دانه، نمک دریا، چای ترش، پرتقال تلخ، شیرین بیان و سنبل‌الطیب می شود. هر کدام از این موارد، کمک زیادی به بهبود فشار خون می‌کنند. در آراهنر همان گونه که خلاقیت و کیفیت اهمیت دارد سلامت شما نیز برای ما حایز اهمیت است. این بسته سلامتی گزینه مناسبی برای تهیه هدیه برای سالمندان است.

گل گندم ( گلدان سفالی، گندم خشک تزئینی)

بسته گل گندم، زیبایی و برکت

گندم یکی دیگر از مواردی است که ریشه در فرهنگ ایرانی دارد. این محصول از قدیم، نزد ایرانیان نماد برکت، شادی و آرامش است. به همین علت در مناسبت‌های مهم مانند سفره هفت‌سین نیز کاربرد دارد. و می‌تواند هدیه نوروزی مناسبی باشد.

بسته گل گندم شامل یک گلدان سفالی با نقش و رنگ چشم‌نواز به همراه یک دسته گل گندم است. شما می‌توانید در مناسب‌های خاص این هدیه ایرانی را هدیه داده و لبخند به لب مخاطبانتان بیاورید.

آذین ( بسته قاب چوبی و گلدان سرامیکی)

آذین، بسته قاب و گلدان ایرانی

آذین از هدایای تبلیغاتی چوبی و دکوراتیو ایرانی آراهنر است. در این بسته درون یک قاب چوبی کتیبه یا لوح گردانی واقع شده است. شما بر اساس سلیقه خود می‌توانید متن اختصاصی را برای نوشته‌شدن روی این کتیبه سفارش دهید. در کنار این لوح، گلدان سفالی حاصل دسترنج هنرمندان ایران قابل مشاهده است. گل خشک تزئینی به خوبی تکمیل کننده این بسته است.

هدیه فرهنگی از طرح های ایرانی

ایرانیان همیشه بر روی محصولاتی که تولید می‌کردند نقاشی‌ها و طرح‌های زیبایی نیز می‌نگاشتند. طرح‌های دلنواز بته جقه، مینیاتور، گل و مرغ، شکارگاه و از این دست نقش‌ها هستند. هرکدام از این طرح‌ها و نقش‌ها خود یک نماد است و تاریخچه‌ی خاصی را پشت خود دارد. قرارگیری این طرح‌های زیبا روی ظروف سفالی یا مسی حد اعلای هنر و فرهنگ غنی ایرانی را به نمایش می‌گذارد.

هدایای ایرانی بسیار جذاب

 هدیه دادن در ایران

.ایران مهد پیدایش و گسترش فرهنگ هدیه دادن در دنیا است. در حقیقت این جمله یک شعار توخالی نیست. مورخان اولین آثاری که از فرهنگ هدیه دادن یافته‌اند، متعلق به چند هزار سال پیش و در ایران بوده است؛ بنابراین هدیه دادن در سرزمین ما خواستگاه عمیق فرهنگی و تاریخی دارد. ایرانیان باور داشتند هدیه دادن باعث محکم شدن دوستی‌ها و روابط دوستان و اعضا خانواده و همین‌طور دیگر اعضای اجتماع می‌شود.

مراسمات و جشن‌های مختلف در ایران باستان، هر یک دلیل خوب و مناسبی برای ارائه هدیه ایرانی بوده است. هدیه‌ای که انتقال دهنده همه‌ی احساسات خوب به مخاطبین است. مراسمی نظیر نوروز، مهرگان و یلدا که همه‌ی مردم در آن روزها خوشحال هستند، و با هدیه دادن، قصد دارند این حس خوب را با سایرین تقسیم کنند. در این میان روزهای خاصی هم برای قدردانی از مشاغل مختلف مانند روز خبرنگار و یا روز پزشک در تقویم درنظر گرفته شده است. شما می‌توانید با تهیه انواع هدیه مناسبتی مانند هدیه روز خبرنگار و یا هدیه روز حسابدار این روز را برای این افراد به یادماندنی کنید.

درباره تاریخچه عید نوروز در مجله آراهنر بیشتر بخوانید.

هدیه ایرانی، هنر ایرانی

 هنگامی که از هدیه ایرانی سخن می‌گوییم صرفا بحث را از اهدای محصولی از فردی به فرد دیگر بالا تر می بریم. درگیر کردن کلمه هدیه با ایران به معنی ادغام هنر و عشق. به بیان دیگر، هنر مردمان ایران زمین. هنر از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در بین ایرانیان داشته است. نام‌آوری‌های نکیسا و باربد نمود این اهمیت است.

قوم‌های مختلف ایرانی از دیرباز رسم و رسوم خاصی در هدیه دادن داشتند. هر یک از اقوام بر اساس جایگاه جغرافیای و دیگر سنت‌ها باورهای مردم آن منطقه، هدایای به خصوصی را برای مناسبت‌های مختلف تدارک می‌دیدند. از جمله این هدیه‌ها می‌توان به ظروف سفالی که هنر دست خود افراد بود، اشاره کرد. همین موضوع باعث گسترش انواع هدیه‌های فرهنگی و اصیل ایرانی در طول سال‌ها شده است. 

قوم‌های مختلف ایرانی

بهترین هدایای هنری ایرانی چه ویژگی‌هایی دارد؟

اما هنری که بتواند به عنوان هدیه ارائه شود، کالایی است که ساخته دست هنرمند ایرانی باشد. محصولات تزئینی و کاربردی که هنرمندان ایرانی با ظرافت دست و سلیقه سرشار، به وجود می‌آورند. این محصولات هم برای هنرمند و هم برای مخاطبش بسیار ارزشمند است. هنرمند از مهارتش استفاده می کند و صرفا عشقش را در کار قرار می دهد و هدایای کاربردی که از این جریان سرچشمه بگیرد ارز والایی دارد.

این هدایای فرهنگی و هنری ایرانی علاوه بر جنبه مادی، با در بر داشتن جنبه معنوی تاثیر بسیار زیادی بر دریافت کننده هدیه می‌گذارند. در واقع ویژگی‌های زیبا و خاص این نوع هدیه‌ها نشان دهنده ارزش والای مخاطب است. در ادمه به بررسی دیگر مزایای هدیه‌های ایرانی خواهیم پرداخت.

برای مطالعه بیشتر مقاله راهنمای خرید هدیه را از دست ندهید.

 مزیت استفاده از هدیه ایرانی

گفتیم هدیه دادن از سنت‌ها و فرهنگ‌های مهم و قدیمی در ایران است. همچنین هدایای ایرانی محصولاتی هستند که ساخته دست هنرمندان ایرانی باشند. با توجه به این ویژگی‌ها استفاده از این محصولات مزایای خاص خود را دارد. تعدادی از مهم‌ترین مزایای استفاده از هنر ایرانی عبارت‌اند از:

  • ظرافت و طرح‌های اصیل صنایع دستی ایرانی

 هدیه ایرانی همانطور که گفته شد برگرفته از هنر مردمان ایران زمین است. ظرافت و طرح‌های مختلف محصولات تولید شده در ایران، و علی‌الخصوص صنایع دستی آن، برای هر فرد ایرانی و غیر ایرانی جذاب است. این طرح‌ها و ایده‌ها نیز به طور کامل در ایران زاده و پرورش داده شده است و ماحصل سالها تکامل و توسعه فرهنگی ایرانی است.

 در طول تاریخ محصولات مختلفی تحت عنوان صنایع دستی پدید آمده است. محصولاتی که ایده پردازی در همه‌ی آن‌ها وجود داشته، و با هنرمندی استادکاران و با استفاده از دست و عمدتا بدون وجود هر نوع ماشین به وجود آمده است.

صنایع دستی را می‌توان از جمله کهن‌ترین انواع هدیه ایرانی دانست. ظروف مسی و سفالی و یا جواهرات و زیور آلات دست‌ساز، از جمله محصولاتی بوده که ایرانیان باستان از آن‌ها به عنوان هدیه بهره می‌بردند. از دیگر انواع هدایای تبلیغاتی اصیل ایرانی نیز می‌توان به ظروف مینا کاری، فیروزه کاری، منبت کاری و خاتم اشاره کرد که رنگ و طرح ایرانی در تمام نقوش این محصولات قابل مشاهده است. رفته رفته و در طول زمان، این موارد باعث شده تا مردم ایران آشنایی خوبی با صنایع دستی داشته و ارزش آن‌ها را به خوبی درک کنند.

  • حمایت از تولید ملی

مزیت دیگر استفاده از هدیه ایرانی حمایت از این هنر و هنرمندان آن است. این هنر و مهارت، نسل به نسل از استادکاران به هنرجویان جوان منتقل شده است. و این هنرجویان پس از سالها تحمل مشقت خود به مقام استادی رسیدند و شاگردان جدیدی پذیرفتند.

حال با عدم حمایت مردم، مشخص نیست چه بر سر این چرخه خواهد آمد. از طرفی با استفاده از این محصولات و گسترش انواع صنایع دستی ایران، فرصتی برای ارائه هنر و هنرمندان ایرانی به سایر نقاط جهان نیز مهیا خواهد شد.

مزیت استفاده از هدیه ایرانی

تبلیغاتی به مقاله هدایای تبلیغاتی چیست مراجعه کنید.

هدیه ایرانی در آرا هنر

اهمیت و ارزش والای هنر و صنایع دستی ایران زمین موجب شد تا ما شعار “آرا، هنر فاخر ایرانی”، را بر صدر فعالیت ها و اهداف و ماموریت خود قرار دهیم. مجموعه “آرا” با تکیه بر صنایع دستی و هنر اصیل ایرانی فعالیت خود را آغاز و با امید به بازیابی جایگاه ویژه این هنر ارزشمند و صنعت فعالیت خود را شروع کرده و در راستای آن گام برمی‌دارد.

 ما مفتخریم که هدیه صنایع دستی را به عنوان هنر اصیل ایرانی در بسته‌بندی‌های جذاب و زیبا قرار داده و با به‌کارگیری طرح‌های زیبا بر روی این بسته‌ها، هدایای ایرانی شایسته و درخوری را برای هم‌میهنان عزیز به ارمغان آورده و ارائه کنیم. ما در این مجموعه تلاش داریم این هنر تاریخی در کنار ابزارهای نوین برای تولید هدایای ایرانی استفاده می‌کنیم تا باعث شود که این محصولات در نظر مخاطب جذاب‌تر به نظر بیاید، تا آنجا که آن را به عنوان هدیه مناسب برای تشکر و قدردانی از  عزیزان خود برگزینند.

 در قسمت‌های پیشین جایگاه ویژه‌ی هدیه دادن در روند زندگی انسان و انتخاب هدایای فرهنگی ایرانی بررسی شد. از میان هدایای ایرانی، می‌توانید ‌محصولات مختلفی که با عنوان هدایای تبلیغاتی ، هدیه تولد، هدایای سازمانی و هزاران عنوان دیگر ارائه می‌شود را انتخاب نمایید. برای مطالعه بیشتر درباره هدایای 

هدیه ایرانی در آراهنر

سوالات متداول در خصوص هدایای ایرانی

هدیه‌ های ایرانی علاوه بر داشتن ریشه تاریخی و سنتی، تنوع و زیبایی بسیار زیادی دارند که انواع مخاطبان را به وجد خواهند آورد.

این هدایای فرهنگی و هنری ایرانی علاوه بر جنبه مادی، با در برداشتن جنبه معنوی تاثیر بسیار زیادی بر دریافت کننده هدیه می‌گذارند. در واقع ویژگی‌ های زیبا و خاص این نوع هدیه‌ ها نشان دهنده ارزش والای مخاطب است.

  • ظرافت و استفاده از طرح ‌های اصیل
  • حمایت از تولید ملی

صنایع دستی را می‌توان از جمله کهن‌ ترین انواع هدیه ایرانی دانست. ظروف مسی و سفالی و یا جواهرات و زیور آلات دست ‌ساز، از جمله محصولاتی است که ایرانیان باستان از آن‌ ها به عنوان هدیه استفاده می کردند. از دیگر انواع هدایای تبلیغاتی اصیل ایرانی نیز می‌توان به ظروف مینا کاری، فیروزه کاری، منبت کاری و خاتم اشاره کرد که رنگ و طرح ایرانی در تمام نقوش این محصولات قابل مشاهده است.

نکات مهم در خرید هدایای فرهنگی ایرانی

  • هدیه دادن از رسوم باستانی ایرانیان است؛ بنابراین در نظر گرفتن هدیه‌های ایرانی برای مناسبت‌های مختلف فکر بسیار خوبی خواهد بود.
  • هدایای فرهنگی ایرانی را می‌توانید برای مناسبت‌های خاص مانند عید نوروز یا یلدا به عنوان هدیه مدیریتی یا تبلیغاتی نیز تهیه کنید.
  • در تهیه هدیه‌های ایرانی هرگز دچار تکرار نخواهید شد، زیرا صنایع دستی ایرانی انواع مختلفی برای سلیقه‌های متفاوت دارند.
  • هدایای ایرانی با داشتن جلوه‌ای نوستالژیک مخاطبان ایرانی و خارجی شما را به وجد خواهند آورد.
  • در آراهنر می‌توانید انواع هدایای فرهنگی ایرانی دکوراتیو مانند بسته شب‌چراغ، بسته آذین و گل گندم را سفارش دهید.

علاوه بر هدایای ایرانی دکوراتیو می‌توانید سراغ هدایای کاربردی و سلامتی نیز بروید. از جمله این هدیه‌ها می‌توان به بسته نوشدارو و بسته کندوج اشاره کرد.    

author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *