تبلیغات

هدایای مذهبی خلاقانه آرا هنر را بشناسید

هدایای مذهبی

آیا به دنبال هدایای تبلیغاتی مذهبی و قرآنی هستید؟ مزایای بسته‌های مذهبی را می‌دانید؟ در ادامه این مقاله تمام آنچه باید در مورد هدایای مذهبی بدانید را بررسی خواهیم کرد، پس در این مطلب با آراهنر همرا باشید ...

یکی از انواع مختلف هدایای سازمانی، هدایای مذهبی خلاقانه است که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم.

در تقویم کشور مناسبت‌های و مراسم متعدد مذهبی به چشم می‌خورد. از اعیاد غدیر و قربان گرفته تا اعیاد شعبانیه و عید سعید فطر.
این مناسبت‌ها به دلیل اینکه اهمیت زیادی برای بسیاری از مردم ایران دارد، به یکی از بهانه‌های اهدای هدایای سازمانی بدل شده‌اند.
به ویژه افراد و سازمان‌هایی که سبقه فرهنگی و مذهبی دارند به این مناسبت‌های تقویم به صورت ویژه توجه می‌کنند. این موضوع البته فقط مختص به ایران و مناسبت‌های تقویم ایران نیست، بسیاری از کشورهای دیگر نیز فرصت مناسبت‌های مذهبی را غنیمت می‌شمارند و در این روزها تلاش می‌کنند با مشتریان مذهبی خود ارتباط بهتری برقرار کنند.

هر کدام از این اعیاد از حادثه‌ای روحانی در تاریخ سرچشمه می‌گیرند و برای تجدید بینش و تقویت ریشه‌ها برجسته می‌شوند و مورد توجه قرار می‌گیرند. در بسیاری ازین مناسبت‌ها به دلیل ماهیت اجتماعی‌ای گردهمایی و ارتباط جز لاینفک آن‌ها است

پیشنهادات آراهنر برای هدایای مذهبی

ستا؛ هدیه مذهبی خلاقانه

این بسته ترکیبی از محصولات صنایع دستی ایران است برای انجام فریضه نماز. ستا یکی از اولین هدایای مذهبی خلاقانه تولید شده در آراهنر بود. بسته‌ای متشکل از سجاده و جانماز ترمه، یک تسبیح دانه بادام کوهی، یک قرآن و یک شادباش گل محمدی و مهر.
ستا در طول مدت فعالیت آراهنر همواره در جایگاه محصولات پرفروش از هدایای تبلیغاتی نفیس بوده است.

ترمه موجود در این بسته از صنایع دستی یزد است. ترمه در صنایع دستی ایران دارای جایگاه رفیع و مهمی است. هرچند که اکنون بیشتر عملیات تولید این محصول به صورت ماشینی انجام می‌شود.

پیشینه ترمه بافی در ایران به دوران صفویه بازمی‌گردد. دورانی که البته برای بسیاری از رشته‌های هنری، دوران شکوفایی بوده است. در مورد خاستگاه ترمه بافی دیدگاه‌های متعددی وجود دارد. برخی معتقدند که خاستگاه اصلی ترمه، در آسیای مرکزی و کشمیر است. در مقابل نیز بسیاری دیگر ترمه بافی را محصول ذوق و قریحه ایرانیان می‌دانند. در هر دو صورت، نکته مهم تاثیر هنرمندان ایرانی در افزایش میزان ظرافت این پارچه و بهره‌گیری از طرح‌های خیال انگیز هنرمندانه که آن را جزو هدایای تبلیغاتی لوکس قرار داده است.

ترمه در دوران شاه عباس صفوی کالای صادراتی ایران بود و دوران اوج شکوفایی این هنر در آن دوره بود.

یکی دیگر از محصولات اصلی این بسته، تسبیح دانه بادام است. دانه بادام کوهی یکی از محصولات مناطق کویری ایران است. هنرمندان کویری با ذوق و قریحه و البته سخت‌کوشی فراوان توانسته‌اند از دانه‌های بادام در تولید تسبیح دست‌ساز بهره گیرند. تسبیح دانه بادام هنر زنان و دختران روستاهای خور و بیابانک است.
یکی از مسن‌ترین هنرمندان تولید کننده تسبیح دانه بادام خانم زهرا هوسی است که بیش از 80 سال سن دارد.

بسته ستا تا به حال از سوی بیش از 100 سازمان ایرانی به عنوان گیفت سازمانی خریداری شده است. این هدیه چند ماه قبل از فوت آیت الله هاشمی از سوی دانشگاه آزاد خارگ به ایشان اهدا شد

ستا (بسته سجاده ترمه و تسبیح بادام)

ستا (بسته سجاده ترمه و تسبیح بادام)

هدیه مذهبی ستا 2

از جمله هدایای مذهبی خلاقانه آراهنر، بسته «ستای 2» است. این بسته از یک استند چوبی تشکیل شده است که بنا بر انتخاب مشتری در برخی از آن‌ها از هنر خاتم‌کاری نیز استفاده می‌شود. در سمت چپ بسته، یک کتاب مذهبی مانند قرآن، نهج البلاغه یا صحیفه سجادیه گنجانده می‌شود. در بخش میانی استند چوبی نیز، فضایی برای قرار دادن خودکار و دفترچه یادداشت و موبایل تعبیه شده است.

در روی این استند چوبی یک عدد سجاده دست دوز هنر زنان مینو دشت گلستان و یک عدد تسبیح دانه بادام قرار داده شده است.

نقوش روی جانمازهای تولید شده از سوی هنرمندان گلستانی پر از داستان‌هایی زیبای محلی و ذهنی است.

این بسته کامل می‌تواند یک هدیه مذهبی ایده‌آل برای تهیه هدیه مناسب برای تشکر از کسانی که دوستشان دارید.

عکس اصلی بدون تخفیف بسته ستا 2

ستا ۲ (بسته تسبیح دانه بادام، جانماز و پایه چوبی)

سبحان بسته تسبیح دانه بادام

سبحان یک هدیه کوچک و ارزان قیمت است که از بسته بندی تسبیح دانه بادام ایجاد شده است. اقبال مشتریان آراهنر نسبت به هنر زنان و دختران خور و بیابانک در تولید تسبیح دانه بادام باعث شد تا تسبیح را به عنوان یک هدیه مجزا در اختیار مشتریانی که مایل به تهیه هدایای تبلیغاتی ارزان مذهبی هستند قرار دهیم.

سبحان (بسته تسبیح)

کاشی هفت رنگ با اسما خدا و ائمه

سر در خانه‌های قدیمی، طاقچه خانه مادر بزرگ‌ها، طرح‌های دیواره‌های بناهای تاریخی و مساجد، همیشه کاشی‌هایی منقش به اسما الهی و یا ائمه اطهار موجود است.

کاشی‌های هفت رنگ قدمت زیادی در صنایع دستی ایران دارند. تا آنجا که می‌توان ریشه این هنر یعنی آجرپزی را در هفت هزار سال قبل بررسی کرد. پیش از رایج شدن تولید و استفاده از کاشی هفت رنگ اغلب ایرانیان از آجرهای بدون لعاب برای تزئین بناهای خود استفاده می‌کردند.

پیشینه کاشی هفت رنگ و کاشی‌های لعاب دار را باید از دوره هخامنشی مورد بررسی قرار داد. هرچند استفاده تا زمان دوره سلجوقی‌ها کمتر مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

هنر کاشی کاری نیز مانند بسیاری از رشته‌های هنر در دوره صفویه به اوج بلوغ خود رسید و تا امروز هم همچنان هم رواج دارد.

کاشی‌های مذهبی با بسته بندی‌های فاخر نیز از جمله محصولاتی هستند که شما می‌توانید در ایام و مناسبت‌های مذهبی به کسانی که علاقه‌مند هستید ارائه کنید.

کاشی سفالی

کاشی سفالی

باریا و خرمای زاهدی از هدایای مذهبی خلاقانه پرطرفدار

یکی از بسته‌های پرطرفدار از مجموعه هدایای مذهبی خلاقانه آراهنر برای ایام ماه مبارک رمضان، بسته باریا است. باریا بسته قندان حصیری و خرمای زاهدی است.

این بسته جذاب می‌تواند انتخابی خاص در تهیه هدیه برای سالمندان به ویژه پدربزرگ و مادربزرگ‌های شما باشد.

حصیربافی یکی از هنرهای متداول در ایران است. شهرهای مختلف، بنا به گیاهانی که در آن منطقه وجود دارد، گونه‌های مختلف حصیربافی را به انجام می‌رسانند.

حصیر بافی در خوزستان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، مازندران و رشت رایج است. حصیر مورد استفاده در بسته باریا، هنر مردمان دیار سیستان و بلوچستان است. مردان و زنانی که بدون هیچ ابزار خاصی، اقدام به تولید محصولاتی زیبا از برگ و ساقه درختان می‌کنند.
خرمای زاهدی نیز یکی از گونه‌های پرطرفدار خرما در ایران است که با وجود طعم شیرین آن برای بیماران دیابتی مناسب است.
باریا از جمله محصولاتی است که در ماه مبارک رمضان بیشترین طرفدار را دارد.

باریا (بسته سبد حصیری و خرما یا آجیل)

چرا هدایای مذهبی برای کسب و کارها مناسب هستند؟

مناسبت‌های مذهبی بسیار زیادی درتقویم ما مسلمانان وجود دارد. با توجه به این مسئله در این مناسبت‌ها می‌توان هدایای تبلیغاتی خلاقانه برای مشتریان، کارمندان و یا رئیس خود تهیه کرد.

هدایای مذهبی خلاقانه چه ویژگی‌هایی دارند؟

همان طور که می‌دانید، خلاقیت عنصر اصلی برای تهیه و خرید گیفت تبلیغاتی می باشد. در مورد هدایای مذهبی نیز این مسئله صدق می‌کند. نکته مهمی که در مورد این نوع از هدایا وجود دارد، تم مذهبی و معنوی آن‌ها است. بنابراین نمی‌توان صرفا براساس سلیقه خود هر نوع هدیه‌ای برای این مناسبت تهیه کرد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی هدایای مذهبی خلاقانه خواهیم پرداخت تا به آسانی بهترین موارد را برای مناسبت‌های مختلف تهیه کنید:

 • سادگی، اولین ویژگی هدایای مذهبی مناسب

این نوع از هدایا در مناسبت‌هایی ارائه می‌شوند که بیشتر به معنویات و عقاید افراد ربط دارند. با توجه به اینکه در دین اسلام به سادگی اهمیت داده می‌شود، بهتر است برای چنین مناسبت‌های مذهبی هدایای ساده در نظر بگیرید. در واقع هدایای پر زرق و برق به هیچ عنوان هدیه مناسبی برای این مناسبت‌ها نیستند.

 • تم معنوی

دومین ویژگی این هدیه‌ها تم معنوی آن‌ها است. مهم نیست هدیه‌ای کاربردی تهیه می‌کنید یا هدیه‌ای دکوری، در هر صورت باید فضای معنوی هدیه مشخص باشد. برای مثال می‌توانید مواردی کاربردی مانند مشک یا تسبیح تهیه کنید. همین طور هدایایی با جنبه تزئینی مانند جاقرآنی نیز برای چنین روزهای خاصی مناسب هستند.

 • بسته بندی مناسب

همانند تمام انواع هدایا، در هدایای معنوی نیز لازم است بسته‌بندی‌های مناسبی را در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که نباید به دنبال جعبه های بسیار لوکس باشید، بلکه بهتر است مواردی مانند هارد باکس‌ها یا بسته‌های چوبی تهیه کنید. 

هدیه های مذهبی خلاقانه آراهنر

انواع هدایای مذهبی خلاقانه

این هدایا را می‌توان در موقعیت‌های مختلف و برای افراد متفاوتی ارائه کرد. با توجه به این مسئله می‌توان هدایای مذهبی را به 3 دسته تقسیم کرد. این 3 دسته عبارت اند از:

 • هدایای مذهبی نمایشگاهی

این دسته از هدایای در غرفه‌های نمایشگاهی مختلف ارائه می‌شوند. یکی از مناسبت‌ترین روش‌ها برای شناساندن کسب و کار خود، کرایه غرفه در نمایشگاه‌ها و یا فروشگاه‌های بزرگ و تهیه هدایای نمایشگاهی است. در روزهای متبرکی مانند روز مبعث پیامبر با به راه انداختن غرفه و ارائه هدایا، می توانید میزان اهمیت خود به دین داری و معنویات را نشان دهید. 

بسته سبحان آراهنر
 • هدایای مذهبی مدیریتی

نوع دیگری از هدایای مذهبی، انواع مدیریتی آن است. بیشتر شرکت‌ها با چندین شرکت دیگر نیز همکاری دارند. یکی از هدایایی که می‌توانید برای مدیران این شرکت‌ها تهیه کنید، هدیه مدیریتی مذهبی هستند. برای مثال در اعیاد می‌توانید بسته‌های هدیه مذهبی از جانب سازمان خود ، به عنوان تبریک عید ارسال کنید.

 • هدایای مذهبی سازمانی

آخرین نوع هدایای مذهبی، بسته‌های سازمانی هستند. مدیران و یا مسئولان تبلیغات شرکت‌ها  با حک کردن نام شرکت روی بسته‌های هدیه، آن‌ها را به کارمندان و یا مشتریان خود ارائه می‌کنند. در چنین روزهای معنوی چه چیز می‌تواند بهتر از آوردن لبخند رضایت به لب کارمندان باشد؟ علاوه بر این با ارائه هدایای اداری به مشتریان خاص خود می‌توانید اعیاد مختلف را تبریک بگویید.

مقاله هدایای تبلیغاتی چیست به شما اطلاعات بیشتری درباره این حوزه می‌دهد.

مناسبت‌های مختلف برای ارائه هدایای مذهبی خلاقانه

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد در مناسبت‌های معنوی مختلف می‌توانید نسبت به تهیه هدیه‌های مذهبی اقدام نمایید. چنین مناسبت‌ها خود شامل اعیاد و عزاداری‌ها می‌شوند. کاملا بدیهی است که تهیه هدایای مناسبتی در اعیاد که روز نشاط مسلمانان، مناسب می‌باشد. از جمله مهم‌ترین مناسبت‌های مذهبی در تقویم ما ایرانیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عید فطر

این مناسبت از مهم‌ترین روزها برای مسلمانان است که در پایان ماه بارک رمضان جشن گرفته می‌شود. 

عید فطر مهمترین عید مذهبی همه مسلمانان جهان است. یک جشن مذهبی که از سوی همه مسلمانان جهان مورد توجه قرار می‌گیرد و نشان دهنده پایان ماه مبارک رمضان و شروع ماه شوال است. این روز مهم، یکی از معدود روزهایی که مسلمانان مجاز به روزه گرفتن نیستند و در حقیقت گرفتن روزه حرام است. عید فطر نماد وحدت و همدلی مسلمانان است. در اکثر کشورهای اسلامی مهمترین تعطیلی سالیانه مربوط به همین مناسبت است. در ایران نیز در سال‌های اخیر تعطیلی عید فطر در تقویم به دو روز افزایش پیدا کرده است.

عید فطر یک نماز خاص دارد که شامل دو رکعت است که با شکوه بسیار زیادی در سراسر جهان برگزار می‌شود. این مناسبت به ویژه اگر دارای همکاری راهبردی با مسلمانان سایر کشورها هستید، بهانه بسیار مناسبی برای هدیه دادن است.

هدایای مصرفی آراهنر
 • عید قربان

پس از عید فطر، عید قربان دومین مناسبت مهم مسلمانان در سراسر دنیا است. در این روز حضرت ابراهیم با سربلندی از پذیرفتن فرمان پروردگار بیرون آمدند.

عید قربان هم جزو  تعطیلات رسمی در کشورهای مسلمان است که گاهی تا چهار روز هم جشن گرفته می‌شود.

 • روز مبعث پیامبر (ص)

روز مبعث پیامبر از دیگر روزهای سرنوشت ساز برای مسلمان بوده است که هر ساله در روز 27 رجب جشن گرفته می شود. توجه داشته باشید که در این روز نیز باید هدایایی ساده و متناسب با دستورات پیامبر اکرم تهیه نمود.

مبعث حضرت رسول یکی از مهمترین اتفاقات برای مسلمانان است. روز 27 رجب 13 سال پیش از هجرت که برای نخستین بار آیات آسمانی قرآن بر پیامبر (ص) ناز شد: «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ»

روز مبعوث شدن حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله مهمترین اتفاق برای جامعه بشری است. روزی حضرت محمد به همراه آخرین کتاب آسمانی به عنوان اخرین پیامبر خدا مبعوث شد.

 • عيد ميلاد پيامبر (ص)

12 ربیع الاول به روایت اهل سنت و 17 ربیع الاول به روایت شیعیان، سالروز میلاد حضرت رسول است. این روزها هم از مهمترین اعیاد مسلمانان هستند.  در ایران فاصله این دو روز و دو روایت را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده‌اند

 • اعیاد شعبانیه

از مناسبت‌ترین ماه‌ها برای تهیه هدایای مذهبی ماه شعبان است که اعیاد بسیاری را در خود جای داده است. از جمله آن‌ها می‌توان به میلاد امام زمان، امام حسین، حضرت عباس و حضرت سجاد اشاره کرد.

مناسبت‌های مذهبی
 • عید غدیر

در این روز مبارک مسلمانان با ولی و وصی و جانشین پیامبر، حضرت علی (ع) بیعت بستند. بنابراین این روز نیز از اعیاد مهم مسلمانان شیعه محسوب می شود.

عید غدیر یکی از مهمترین اعیاد ویژه شیعیان است. روزی که خداوند متعال نعمت را در حق مخلوقات خود تمام کرد. روزی که حضرت محمد (ص) در غدیر خم، دست حضرت علی (ع) را بالا گرفت و او را ولی و وصی و جانشین خود معرفی کرد.

عید غدیر در تقویم شیعیان دارای اهمیت بسیار زیادی است و برای پیروان حضرت علی (ع) دارای احترام و جایگاه بسیار ویژه‌ای است.

از دیگر مناسبت‌های تقویم زادروز حضرت زینب کبری(س) که مصادف با روز پرستار است و شما میتوانید در این روز بسته‌های مناسبی مذهبی برای هدیه روز پرستار تهیه کنید.

از آن جایی که مقام معلم در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و شغل انبیا به حساب می‌آید می‌توانید برای هدیه روز معلم هدایای مذهبی تهیه کنید.

هدیه مذهبی مناسب برای جشن قرآن چیست؟

یکی از مناسبت‌های مهم برای خردسالان و دانش‌آموزان جشن قرآن می‌باشد. همیشه تهیه هدایایی درخور برای کودکان یا معلمان در این روز کاری چالش برانگیز است. در آراهنر می‌توانید بهترین هدایای مذهبی مناسب برای جشن قرآن را برای دبیران و معلمان تهیه کنید. این هدایا می‌تواند مواردی از جمله یک جلد قرآن یا کتاب احادیث را شامل شود.

بسته بندی هدایا

نکات مهم در تهیه هدایای مذهبی

 همانند تهیه انواع هدیه خلاقانه در حین خرید هدیه‌های مذهبی نیز باید نکاتی را در نظر داشت تا بیشترین تاثیرگذاری را روی مشتریان و مخاطبان داشته باشید. از جمله مهم‌ترین نکاتی که باید توجه داشته باشید، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

توجه به مناسبت تهیه هدیه

اولین موردی که برای تهیه هدایای مذهبی باید در نظر داشته باشید، توجه به مناسبت و روز تهیه آن می‌باشد. برای مثال روز مادر نیز در ایران روزی مذهبی محسوب می‌شود اما نمی‌توان در چنین روزی برای عموم مردم هدایایی عمومی خریداری کرد. برخلاف این باید اگر به دنبال تهیه هدایایی مذهبی برای این روز باشیم، باید سراغ هدیه‌هایی اختصاصی برای بانوان برویم. برخلاف این مثال در سایر اعیاد می‌توانید هدایایی برای مخاطبان مختلف خود تهیه کنید.

در نظر گرفتن بسته‌بندی مناسب

در همه هدایا و مناسبت‌ها مهم‌ترین نکته‌ای که باید توجه داشته باشید، بسته‌بندی هدیه است. حتی اگر بهترین هدایای تبلیغاتی مذهبی را نیز تهیه کنید، بدون بسته‌بندی مناسب هدیه و زحمات شما هیچ تاثیری بر مخاطب نخواهد داشت. در واقع اولین چیزی که مخاطب با آن روبرو می‌شود، جعبه آن است نه محصولات داخل آن. پس باید به اندازه انتخاب نوع هدیه، در انتخاب بسته‌بندی مناسب نیز حساس باشید.

در آراهنر برای این دسته از هدیه ها، جعبه‌های اختصاصی طراحی شده است که در کنار زیبایی ظاهری، بسیار ساده نیز هستند. اصلی‌ترین نکته در خصوص این هدایا در نظر داشتن سادگی می‌باشد.

خرید محصولاتی مرتبط با دین و مذهب

بهتر است در مناسبت‌ها مذهبی بیشتر سراغ هدایایی با تم معنوی و دینی بروید. هر چند می‌توانید از سایر دسته‌بندی‌ها نیز برای چنین روزهایی هدیه تهیه کنید اما به اندازه هدیه‌های کاملا مذهبی تاثیر مثبت روی مخاطب نخواهد داشت.

توجه به عنصر خلاقیت در هدایا

عنصر خلاقیت چه در نوع محصولات و چه در بسته‌بندی آن حرف اول را می‌زند. البته در این هدایا منظور از خلاقیت به کار بردن المان‌های تزئینی نامناسب نمی‌باشد. بیایید با یک مثال به بررسی این موضوع بپردازیم. برای مثال شما می‌توانید برای مناسبت‌های مذهبی صرفا یک مهر یا تسبیح تهیه کنید. این هدیه بسیار کاربردی و متناسب با موضوع است اما به اندازه کافی خلاقانه نیست.

در  بسته‌های آراهنر شما می‌توانید انواع مختلفی از محصولات همانند یک جلد قرآن مجید، جانماز، مشک، تسبیح و … را مشاهده کنید. البته اگر به دنبال تهیه هدایای مذهبی برای تعداد نفرات بالا همانند غرفه‌های نمایشگاه باشید، حتی یک تسبیح نیز با داشتن بسته‌بندی مناسب می‌توانید گزینه‌ای مناسب و در عین حال خلاقانه باشد. همه این نکات بستگی به اهداف و موقعیت شما نیز دارد.

بسته های متنوع مذهبی آراهنر

کاربردی بودن بسته‌های هدیه

مورد دیگری که باید در نظر داشته باشید، کاربردی بودن بسته‌های هدیه مذهبی است. تهیه هدایایی صرفا دکوری و تزئینی تاثیر گذاری چندان زیادی بر مخاطب نخواهد داشت و چه بسا به سرعت برند و کسب و کار شما را نیز فراموش کند. برای ماندگار شدن در ذهن مخاطبان خود بهتر است به دنبال هدایای کاربرد‌ی باشید تا در طول روز چندین بار خود را به آنان یادآوری کنید.

مزایای هدایای مذهبی برای کسب‌وکارها

در بین فرهنگ‌های مختلف دنیا، مسلمانان و به خصوص شیعیان بیشترین مناسبت‌های مذهبی را به خود اختصاص داده‌اند. بسیاری از این مناسبت‌ها را اعیاد تشکیل می‌دهند. برخی از این اعیاد مانند فطر و قربان جنبه عمومی بین تمام مسلمانان دارند و برخی دیگر مانند عید غدیر و تولد امامان معصوم صرفا مختص شیعیان هستند.

اما طبیعی است که برای انتخاب هدیه تبلیغاتی در مناسبت‌های مذهبی باید به دنبال گزینه‌های خلاقانه باشید. از جمله مهم‌ترین مزایایی که می‌توان برای هدایای مذهبی در محیط‌های کاری برشمرد عبارت‌اند از:

 • هدایای مذهبی ماندگار هستند و به همین دلیل می‌توانید برای برندسازی حساب ویژه‌ای روی آن‌ها باز کنید.
 • نگرانی از بابت ایجاد سوءتفاهم در محیط رسمی با انتخاب هدایای مذهبی نخواهید داشت.
 • این هدایا در تقویت فرهنگی دینی و مذهبی در محیط‌های کاری بسیار مفید هستند.
 • بهترین انتخاب برای قدردانی از افراد در جشن‌ها و مراسم‌های مناسبتی در محیط‌های کاری هستند.
هدایای تبلیغاتی خاص

پیشنهاداتی در خصوص هدیه برای مرد مذهبی

در تهیه هدایای مذهبی برای آقایان باید تمام ویژگی‌هایی عمومی که پیش‌تر بررسی کردیم را در نظر داشته باشید. علاوه بر این نکات بهتر است روی کاربردی بودن هدایا بیشتر تمرکز کنید. اگر می‌خواهید در ذهن مشتریان مرد خود ماندگار شود، باید هدایایی با کاربرد‌های ملموس و کاملا مشخص ارائه کنید. مثال هدیه ترکیبی آراهنر را در نظر دارید؟ چنین هدیه‌ای با داشتن کاربرد‌های کاملا مشخص بی شک مورد پسند همه آقایان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این موارد، هدایای مذهبی برای آقایان را می‌توانید در دو نوع مناسبت تهیه کنید. یکی مناسبت‌ها روز تولد حضرت علی (ع) است که می‌خوانید هدیه ای خاص برای روز مرد برای پدران و کارمندان خود تهیه کنید. عمومی. بر اساس مناسبت مورد نظر خود می‌توانید بسته هدیه را شخصی سازی کنید.

هدایای مذهبی مناسب برای بانوان

در تهیه هدایای مذهبی برای بانوان علاوه بر در نظر داشتن کاربرد هدایا، بهتر است به عنصر خلاقیت و زیبایی‌های ظاهری بسته‌ها نیز توجه ویژه داشته باشید. برای مثال می‌توانید برای تسبیح و یا جانماز یک جعبه و یا کیف ویژه از انواع صنایع دستی ایرانی تهیه کنید تا از نظر زیبایی نیز تاثیر گذاری مثبتی بر مخاطبان داشته باشید.

همانند تهیه هدیه مذهبی برای آقایان، چنین بسته‌هایی را برای بانوان نیز می‌توان در دو نوع مناسبت ارائه کرد. این دو مناسبت عبارت‌اند از:

 • هدایای مذهبی عمومی برای بانوان

در روزهایی همانند غذیر خم یا مبعث پیامبر، نیمه شعبان و … می‌توانید برای همه افراد هدایایی عمومی و مذهبی تهیه کنید. در واقع در چنین مناسبت‌هایی اشاره‌ای خاص به افراد و گروه ویژه‌ای نشده است در نتیجه می‌توان بر اساس سلیقه مخاطب انواع مختلفی از بسته‌های مذهبی تهیه کرد.

 •  هدایای مذهبی اختصاصی برای بانوان

منظور از هدایای مذهبی ویژه و اختصاصی برای بانوان، هدایایی است که در روز‌ها و مناسبت‌های ویژه می‌توان برای این گروه از مخاطبان خود تهیه کرد. از جمله این مناسبت‌ها می توان به روز دختر، روز مادر یا همان روز زن اشاره کرد.

برای مثال از جمله هدیه‌هایی که می‌تواند برای هدیه روز مادر و یا هدیه روز زن مناسب باشد، بسته جانماز و سجاده ترمه است.

بسته جانماز و سجاده ترمه

هدایای مذهبی برای چه مشاغلی مناسب‎تر هستند؟

انجام تبلیغات همیشه برای همه کسب و کارها مهم بوده است؛ استفاده از هدایای شرکتی و تبلیغاتی یکی از بهترین و ارزان‎ترین راه‎های تبلیغ و نمایش لوگو و نشان یا برند کسب و کار شما به دیگر همکاران تجاری و مشتریان است. هدایای تبلیغاتی مذهبی، یکی از انواع هدایایی است که در ایام و مناسبت‎های مختلف مذهبی می‎توان از آن‎ها استفاده کرد.

از آن جایی که اکثریت قریب به اتفاق مردم کشور ما، مسلمان هستند و بسیاری از آن‎ها اعتقادات مذهبی عمیقی دارند، تقریباً همه مشاغل می‎توانند در اعیاد و مناسبت‎های مذهبی از انواع هدایای مذهبی استفاده کنند. به کارگیری هدایای تبلیغاتی مذهبی، به واسطه تأثیرگذاری زیاد آن‎ها بر عقاید و باورهای دینی و مذهبی مخاطبان شما، می‎تواند بیش از آن چه تصور می‎کنید، توجه آن‎ها را جلب کند و کاملاً اثرگذار باشد. این امر به ویژه برای کسب و کارهایی که با مخاطبان یا موضوعات مذهبی و فرهنگی در ارتباط هستند، اهمیت بیشتری پیدا می‎کند. هم چنین استفاده از هدایای مذهبی، نه تنها موجبات برقراری ارتباط بین مشتریان مذهبی و شما را فراهم می‎کند بلکه این پیوندها و ارتباطات را مستحکم‎تر هم می‎کند.

  کسب و کارهایی مانند مدارس دینی، مراکز فرهنگی مذهبی، هیأت‎ها، دفاتر ائمه جمعه یا مراجع تکلیف، مراکز فرهنگی و دینی دولتی و … می‎توانند از اهدای هدایای تبلیغاتی مذهبی به مخاطبان خود بهره مند شوند.

در تقویم هم مناسبت‎ها و اعیاد مذهبی همچون ایام ماه رمضان و عید فطر، ایام محرم، اعیاد شعبانیه، عید قربان، عید غدیر خم و … زیادی به چشم می‎خورد که می‎تواند فرصت مناسبی را برای اهدای هدایای مذهبی به خصوص هدیه ماه رمضان برای مراکز دینی و فرهنگی فراهم آورد.

بسته‌های مذهبی برای گروه های مختلف

مزایای هدایای وِیژه مناسبت‎های مذهبی و معنوی

واقعیت این است که مزایای هدایای ویژه مناسبت‎های مذهبی و معنوی تفاوت کمی با اهدای انواع هدایای تبلیغاتی دارد به این معنی که شما چه هدیه مذهبی تهیه کنید و چه هدیه معمولی، می‎توانید آگاهی از برند را در شرکای تجاری، مشتریان و مخاطبان خود افزایش دهید؛ به این صورت که هدیه تبلیغاتی شما با نام برند، لوگو یا شعار کسب و کار شما همراه می‎شود و نه تنها هر بار که شخص هدیه گیرنده آن را می‎بیند به یاد شما می‎افتد، بلکه تمام اطرافیان و نزدیکان او هم با دیدن لوگوی شما، با برند شما آشنا می‎شوند.

یکی دیگر از مزایای هدایای ویژه مناسبت‎های مذهبی و معنوی این است که شما به راحتی می‎توانید این هدایا را در روزهای خاص و مناسبت‎های مذهبی به افرادی که با توجه به شناختی که از آن‎ها دارید، مذهبی هستند، اهدا کنید. این کار شما نه تنها نشان می‎دهد که شما هم به مناسبت‎ها اهمیت می‎دهید، بلکه احساس ارزشمندی به مخاطب شما القا می‎کند زیرا نسبت به میزان توجه شما به باورهای مذهبی خود، آگاه می‎شود؛ این امر از سویی می‎تواند رابطه میان شما و همکاران تجاری شما را قوی کند و از سوی دیگر روابط ایجاد شده در گذشته را هم مستحکم‎تر می‎کند.

هم چنین اعتماد همکاران تجاری و سایر مخاطبان شما را ارتقا می‎دهد و به نوعی میزان حرفه‎ای بودن شما در کار را به نمایش می‎گذارد.

هم چنین، هدایای ویژه مناسبت‎های مذهبی و معنوی باعث افزایش وفاداری مشتریان و افراد دریافت کننده هدایا می‎شود و از این رو، آن‎ها هرگاه نیاز به کالا یا خدمات مشابه آنچه شما عرضه می‎کنید، داشتند، حتماً برند شما را به خاطر می‎آورند و ترجیح می‎دهند نیازمندی‎های خود را از طریق برند شما رفع و رجوع کنند.

توصیه های مهم در خرید هدایای ویژه مناسبت‌‎های مذهبی و معنوی

·  توجه به مناسبت انتخابی برای اهدای هدیه

دقت به تاریخ و مناسبت ویژه برای تهیه هدایای تبلیغاتی مذهبی، می‎تواند در ماهیت هدیه هم تاثیر داشته باشد. به عبارت دیگر، باید ارتباط بین هدیه و مناسبت آن حفظ شود، به عنوان مثال برای روز مادر حتماً باید هدیه‎ای مرتبط با بانوان اهدا شود و در ایام محرم هدایایی با نقوش حسینی تهیه کرد.

· انتخاب هدیه مناسبتی مرتبط با دین و مذهب مخاطبان

هدیه تبلیغاتی شما هم می‎تواند کاملا مذهبی باشد و هم می‎تواند فقط دارای تم و ظاهری مذهبی باشد؛ به عنوان مثال می‎توانید از کتاب‎های مذهبی متناسب با دین مخاطب خود، مانند قرآن یا یک کالایی مانند تسبیح استفاده کنید که در واقع جزو هدایای کاملا مذهبی محسوب می‎شوند.

· کاربردی بودن هدیه تبلیغاتی مذهبی

اگر به همکار تجاری یا مشتری خود هدیه‎ای غیر کاربردی بدهید، مطمئن باشید یا اصلاً از آن استفاده نمی‎کند یا اینکه آن را دور می‎اندازد و سریعاً فراموش می‎کند و در واقع هزینه‎ای که کرده‎اید هدر می‎رود. به همین دلیل سعی کنید هدیه تبلیغاتی را تهیه کنید که کاربردی باشد و بتواند کسب و کار شما را مدام به کاربر یادآوری کرده و در ذهن آنان ماندگار سازد.

· داشتن خلاقیت در تهیه هدیه تبلیغاتی مذهبی

اگر در تهیه هدایای تبلیغاتی مذهبی یا معمولی خلاقیت داشته باشید، حتماً نتایج خوبی خواهید گرفت. به عنوان مثال می‎توانید به جای اهدای یک لیوان یا  قلم که برای برخی افراد تکراری به حساب می‎آید، این بار یک هدیه ویژه  با طرح مذهبی را انتخاب کنید، یا اینکه چند نمونه از هدایای خاص را درون یک بسته بگذارید و به این صورت مخاطبان خود را تحت تآثیر قرار دهید.

ارزش هدیه دادن از نظر اسلام

هدیه دادن در اسلام به عنوان یک امر پسندیده از سوی بزرگان دینی مورد تاکید قرار گرفته است. نکته اساسی این است که اسلام علاوه بر جنبه مادی هدایا، روی جنبه‌های معنوی آن نیز نگاه ویژه‌ای دارد. به‌طوری که ارزنده‌ترین هدیه از نظر اسلام، هدیه‌ای است که در رشد و تعالی معنوی انسان مفید واقع شود. در فرهنگی خانوادگی نیز هدیه از نظر اسلام مصداق بارز صله رحم به حساب می‌آید.

در روایات دینی نیز مکرر درباره آثار مثبت فراوان هدیه دادن تاکید شده است. رفع کینه و عداوت، تحکیم روابط دوستانه و ایجاد نشاط و شادمانی از جمله مهم‌ترین آثار و فواید هدیه دادن از منظر تعالیم دین اسلام هستند. به همین دلیل شما می‌توانید از ظرفیت هدایای مذهبی در محیط‌های کاری و خانوادگی برای ایجاد فضای سالم و پویا در روابط انسانی بهره بگیرید.

سوالات متداول هدایای مذهبی خلاقانه

بسته ستا یکی از محصولات مذهبی آرا هنر است که همیشه جزو پرفروش‌ترین محصولات هستند. در این بسته یک عدد تسبیح دانه بادام کوهی به همراه سجاده و جانماز ترمه و مشک و شادباش ترمه حاوی گل محمدی و مهر وجود دارد.

تقویم ایران مملو است از مناسبت‌های مذهبی که می‌توان با هدایای مذهبی خلاقانه مشتریان و یا کارمندان را شگفت زده کرد. اعیاد غدیر، قربان و سالروزهای ولادت ائمه اطهار که به روزهای مادر، پدر، روز پاسدار و روز جانباز نامگذاری شده‌اند از جمله این مناسبت‌ها هستند.

از سوی دیگر در مناسبت‌های عمومی نیز این هدایا برای اشخاص مذهبی توصیه می‌شوند.

آراهنر محصولات و هدایای متنوعی دارد که در قیمت‌های متفاوت ارائه می‌شوند. از بسته سبحان با قیمت بسیار مناسب و کمتر از 50 هزار تومان تا سجاده و جانماز ترمه و قلمکاری و بسته ستا قیمت‌های متفاوت محصولات مذهبی است.

این هدایا مختص سازمانی خاص نیست، اهدای این هدایا بیشتر بستگی به شخص دریافت کننده دارد. هر سازمانی ممکن است کارمند و یا مشتری مذهبی داشته باشد که از دریافت این هدایا خوشحال شوند.

نکات مهم در مورد هدایای مذهبی خلاقانه

به مهم ترین نکات در مورد هدایای مذهبی خلاقانه توجه فرمایید:

 • هدایای مذهبی و معنوی در مناسبت‌های ویژه‌ای مانند اعیاد دینی مختلف ارائه می‌شوند.
 • این نوع از هدایا را می‌توانید به عنوان هدایای تبلیغاتی، هدایای سازمانی، هدایای مدیریتی نیز به کار ببرید.
 • با توجه به تفاوت مناسبت ارائه این نوع از هدیه‌ها بهتر است، نکات خاصی را در نظر داشته باشید.
 • مهم‌ترین ویژگی هدایای مذهبی، سادگی و در برداشتن تم معنوی می‌باشد.
 • از دیگر ویژگی‌های مهم این نوع از هدایا بسته‌بندی آن است. بهتر است بسته‌بندی‌ها را نیز از انواع ساده چوبی و مقوایی انتخاب کنید.
 • هدایای مذهبی را می‌توان به سه دسته هدایای مذهبی نمایشگاهی، مدیریتی و سازمانی تقسیم‌بندی کرد.
 • برای موارد نمایشگاهی بهتر است هدایای تکی و اقتصادی‌تر تهیه کرد اما برای هدایای مذهبی مدیریتی بهتر است به فکر تهیه بسته‌های مذهبی شامل محصولات مختلف باشید.
author-avatar

درباره آراهنر

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *