تبلیغات

هدایای تبلیغاتی بانک‌ها

بر اساس تحقیقات انجام شده به‌طور میانگین ۸۱٪ از مردم محصولات تبلیغاتی را بیشتر از یک سال نگه می‌دارند و حدود ۸۲٪ از مردم بعد از دریافت یک محصول تبلیغاتی برداشت بهتری از برند دارند. سرگرم کننده بودن، متناسب با مد روز و کاربردی بودن سه اصل اساسی تأثیر گذاری یک محصول تبلیغاتی است. شما باید نیاز مشتری را به روش مؤثری حل کنید، چیزی که واقعاً به او احتیاج دارد.

هنگامی که تصمیم به طراحی و توزیع هدایای تبلیغاتی می‌گیرید در حقیقت روی موضوع مهم و تأثیرگذاری سرمایه‎‌‌‌‎گذاری می‌کنید. فرض کنید خودکارهای ارزان و بدون کیفیتی را برای هدایای تبلیغاتی برندتان انتخاب کرده‌اید، خودکاری که به محض استفاده ترک می‌خورد یا به قدری بی‌کیفیت است که نمی‌نویسد! هدایای از این دست هرگز ایده خوبی برای معرفی برندتان نیستند؛ زیرا برداشت مشتری از شما را بدتر می‌کنند.

 • قصد دارید به چه کسی هدیه دهید؟
 • جدیدترین لیست هدایای تبلیغاتی مناسب برای سیستم بانکداری
 • قبل از اینکه هدیه خود را انتخاب کنید به ۵ سؤال جواب دهید!
 • هدایای تبلیغاتی برای بانک‌ها باید چه ویژگی منحصر به فردی داشته باشند؟
 • معرفی محصولات پیشنهادی آراهنر
 • نکات مهم درباره هدایای تبلیغاتی بانک‌ها

قصد دارید به چه کسی هدیه دهید؟

محصولات تبلیغاتی بسته به رویدادی که قرار است در آن توزیع شوند ارزش متفاوتی دارند؛ به‌عنوان مثال هدایایی که در یک کنفرانس توزیع می‌شوند با هدیه‌ای که به‌طور مستقیم به یک کارمند خاص داده می‌شود متفاوت است. شما باید مشخص کنید مخاطب هدفتان چه کسی است. در سیستم بانکداری معمولاً با گروه‌های زیر سر و کار دارید:

 • کارمندان
 • مشتریان
 • مشتریان VIP
 • مشتریان بالقوه
 • شرکای تجاری

جدیدترین لیست هدایای تبلیغاتی مناسب برای سیستم بانکداری

هدایای تبلیغاتی به کارکنان حس ارزشمندی می‌دهند. شما می‌توانید از پیشنهادات زیر کمک بگیرید.

تخفیفات و خدمات جدید

هدایای غیرمادی به‌طور مکرر قدرت تأثیرگذاری‌شان را اثبات کرده‌اند. شما می‌توانید با تخفیف گذاشتن روی محصولات یا خدماتی که دارید خودتان را به افراد زیادی معرفی کنید.

هدایای اداری

علی رغم اینکه ما در عصر دیجیتال زندگی می‌کنیم اما هدایای سنتی زیادی هستند که هنوز از مد نرفته‌اند. این هدایا معمولاً گران نیستند و مردم به‌طور روزانه با آن‌ها سر و کار دارند. شما می‌توانید از این پیشنهادات برای هدیه به بانکداران، کارمندان یا سایر کارکنان استفاده کنید و با درج نام تجاری خودتان روی آن‌ها تعداد مشتریانتان را افزایش دهید.

تقویم یا سالنامه

پرسنل این کسب و کارها همیشه برای برنامه‌ریزی و مدیریت کارهایشان به تقویم یا سالنامه احتیاج دارند. شرکت‌هایی که این محصولات را برای هدیه انتخاب می‌کنند همیشه نامشان را روی آن حک می‌کنند تا به سرعت از یاد گیرنده پاک نشوند. این هدایا یکی از جذاب‌ترین روش‌های برندینگ از گذشته تا به امروز بوده‌اند. تقویم‌ها یا سالنامه‌ها با نوع طراحی / کیفیت / جنس کاغذ و ویژگی‌هایی که دارند سفارشی سازی می‌شوند.

خودکار یا هایلایتر

برای استفاده از خودکار حتماً نباید کارمند اداری باشید همه مردم در هر سن و جایگاهی به خودکار احتیاج دارند. یک خودکار یا هایلایتر با کیفیت می‌تواند باعث برقراری ارتباط خوبی میان شما و مشتریانتان شود.

برگه یادداشت چسبی

اگرچه این هدیه کوچک است اما ارزش تبلیغاتی خوبی نزد کارمندان دارد. شما می‌توانید این برگه‌ها را با رنگ، آرم یا شعار تبلیغاتی خودتان طراحی کنید تا در یاد مشتریانتان ماندگار شوید.

نوت بوک

دفترچه یادداشت بهترین وسیله برای جمع آوری افکار، ایده‌ها و برنامه‌های مختلف است و راه‌های زیادی برای خلاقانه‌تر کردن آن وجود دارد.

هدایای دیجیتال

هدایای دیجیتال معمولاً مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرند. این هدایا در روند تبلیغاتی شما تأثیر زیادی دارند زیرا کاربردی‌تر هستند. مردم ترجیح می‌دهند این روزها از محصولات سنتی و قدیمی استفاده نکنند و به جای آن به دنبال محصولات مدرن‌تر می‌گردند. اگر به اطراف خودتان نگاه کنید می‌بینید که با اقلام دیجیتال احاطه شده‌اید، ما با تلفن‌هایمان به رختخواب می‌رویم یا با سیستم‌های هوشمند کسب درآمد می‌کنیم. جهت انتخاب یک هدیه خاص برای بانک‌ها لیست زیر را بخوانید.

هدفون

اگر به دنبال یک فرصت خوب برای برندسازی هستید، می‌توانید هدفون‌ها را انتخاب کنید. هدفون‌های بی‌سیم این روزها مورد استقبال مردم به ویژه نسل جوان قرار گرفته‌اند. این محصول تبلیغاتی علی رغم اینکه گران است اما محبوبیت زیادی دارد و می‌تواند شما را تا مدت‌ها در ذهن مشتری ماندگار کند.

شارژر خودرو

اکثر کارکنان بانک خودروی شخصی دارند پس این ایده تبلیغاتی بسیار مناسب است. آن‌ها می‌توانند هنگام رفتن به محل کار یا در سفرهای خانوادگی به آسانی تلفن همراهشان را شارژ کنند.

شارژر تلفن همراه

این روزها همه مردم موبایل دارند. چالش همیشگی که مردم با آن روبه‌رو هستند تمام شدن شارژ برقی موبایل است! شما می‌توانید با این ترفند تبلیغاتی هم نیاز مشتری را برآورده کنید و هم باعث وفاداری آن‌ها نسبت به خودتان شوید.

پاور بانک

اگر به روند محصولات تبلیغاتی در سال‌های گذشته نگاه کنید متوجه می‌شوید که پاور بانک‌ها همیشه مورد استقبال مشتریان قرار گرفته‌اند. آن‌ها در فرم‌ها، اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف قابل طراحی هستند. اگر تصمیم گرفتید پاور بانک را برای هدیه تبلیغاتی انتخاب کنید حتماً از کیفیت خوب آن مطمئن شوید تا اعتبارتان را پیش مشتری خدشه دار نکنید.

بلندگوی بی‌سیم

حتماً در مراسمات مختلف بلندگوهای بی‌سیم یا اصطلاحاً اسپیکرهایی را دیده‌اید که به فضا حس و حال خوبی می‌دهند. اگر می‌خواهید مشتریانتان با علاقه کار کنند و از شما خاطره خوبی در ذهنشان بماند این فرصت را از دست ندهید.

فلش

فلش ابزار ارزشمندی برای ذخیره اطلاعات می‌باشد. جالب است که بدانید حدوداً ۹۱٪ از مردم فلش‌ها را به دلیل عملکرد و ۷٪ از آن‌ها فلش‌ها را به دلیل جذابیتشان نگه می‌دارند. بدون شک هدیه شما نزدشان باقی می‌ماند و در طولانی مدت آن‌ها را به یادتان می‌اندازد.

هدایای سبک زندگی

گروهی از هدایا هستند که مردم از دریافتشان ذوق می‌کنند و برای استفاده روزانه به آن‌ها احتیاج دارند مانند:

پوشاک

تی‌شرت، کلاه، بلوز آستین بلند یا سایر لباس‌های پوشیدنی در صورتی که طراحی و کیفیت خوبی داشته باشند نزد مردم ماندگار می‌شوند.

لیوان یا بطری آب

لیوان یا بطری آب برای محل کار یا داخل خانه بسیار پرکاربرد است. شما می‌توانید پیام‌های تبلیغاتی، شعار یا آرم خودتان را روی این دو محصول چاپ کنید.

هدایای آراهنر

اگر شخصی که قصد هدیه به او را دارید خیلی خاص است یا به‌طور کلی دوست دارید هدایای منحصر به فردی را به مخاطبان و مشتریانتان بدهید پیشنهاد ما آراهنر است. آراهنر با هدف تولید هدایا و محصولات خاص، طراحی و بسته بندی جذاب و متریال با کیفیت به شما اجازه می‌دهد تا مهمانان یا مشتریان داخلی و خارجی خودتان را تحت تأثیر قرار دهید و آن‌ها را نسبت به برندتان وفادار کنید.

قبل از اینکه هدیه خود را انتخاب کنید به ۵ سؤال جواب دهید!

همه انسان‌ها ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را نسبت به دیگران متمایز کرده است بنابراین نمی‌توان مشخص کرد چه هدیه‌ای برای همه مردم جذاب و کاربردی است؛ اما می‌توانیم این موضوع را به‌طور تقریبی مشخص کنیم تا بفهمید چه هدیه تبلیغاتی برای بانک‌ها مناسب است. برای این کار به سؤالات زیر پاسخ دهید.

این هدیه برای کیست؟

یکی از مهم‌ترین پارامترهای انتخاب هدیه خود گیرنده است. اگر قصد هدیه دادن به مشتریان بالقوه را دارید باید چیزی را انتخاب کنید که برند شما را از سایرین متمایز کند. محصولی که روی میز گیرنده گذاشته می‌شود باید نام برند، شماره تلفن یا پیام شما را دائماً در افکارش زنده کند. اگر می‌خواهید با هدیه دادن از مشتریان فعلی تشکر کنید یا به کارکنانتان پاداش دهید باید محصولی انتخاب کنید که باعث حس قدردانی شود.

این هدیه چه ارتباطی با برند شما دارد؟

شما باید محصولی را انتخاب کنید که به وضوح نشان دهنده کسب و کارتان باشد و نه تنها پیام شما را به گیرنده منتقل کند بلکه او را برای مراجعه مجدد نزد شما قانع کند. پیشنهاد ما این است که اقلام تبلیغاتی را بر اساس رنگ شرکتتان انتخاب کنید تا ارتباط آن‌ها با برندتان را نشان دهید. قبل از اینکه تصمیم قطعی بگیرید از خودتان بپرسید که این هدیه را چگونه می‌توانید شخصی سازی کنید به‌عنوان مثال چگونه لوگو را روی آن چاپ کنید یا پیامتان را روی آن بنویسید.

آیا این هدیه مفید است؟

انتخاب هدیه‌ای که برای گیرنده مفید باشد اهمیت زیادی دارد. اگر مصرف‌کننده نتواند از هدیه به درستی استفاده کند به احتمال زیاد آن را کنار می‌گذارد، فراموش می‌کند یا به سادگی در سطل زباله می‌اندازد؛ بنابراین از خودتان بپرسید که آیا من دوست دارم این محصول را دریافت کنم یا از آن استفاده کنم، پاسخ این سؤال به شما می‌گوید هدیه‌ای که انتخاب کرده‌اید درست است یا نه.

بودجه شما چقدر است؟

یکی از اصلی‌ترین پارامترهای هدایای تبلیغاتی بودجه است. امکان دارد شما تصمیم بگیرید یک هدیه با کیفیت و گران را در تعداد کم‌تری به مشتریان بدهید یا یک کالای ارزان در تعداد بیشتری را میان آن‌ها توزیع کنید. برخی از محصولات قیمت مقرون به صرفه‌تری دارند اما برخی از آن‌ها قیمتشان بالاتر است و اگر به دلیل کاهش قیمت کیفیتشان را تغییر دهید اعتمادتان را پیش مشتری از بین می‌برید.

بازه زمانی شما چگونه است؟

و در نهایت باید به این فکر کنید که قرار است چه زمانی هدیه بدهید. به‌طور طبیعی تهیه اقلام سفارشی بیشتر طول می‌کشد و در صورتی که قرار باشد آن را به مشتریان داخل یا خارج از کشور تحویل دهید قطعاً به زمان بیشتری نیاز دارید.

هدایای تبلیغاتی برای بانک‌ها باید چه ویژگی منحصر به فردی داشته باشند؟

اقلام تبلیغاتی باید احساسات شادی و وفاداری را در مخاطب برانگیزند. هدایای تبلیغاتی که برای بانک‌ها انتخاب می‌شوند باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند.

 • شبیه هدیه باشند: منظور ما این است که اقلام تبلیغاتی شما باید مانند یک هدیه واقعی باشند به‌عنوان مثال آراستگی ظاهری داشته باشند یا در جعبه گذاشته شوند.
 • با کیفیت باشند: هدایای تبلیغاتی باید شیک، حرفه‌ای، با کیفیت و منحصر به فرد باشند؛ همچنین با سلیقه شخص شما سفارشی سازی شوند.
 • با یک پیام شخصی از جانب شما ارسال شوند: هنگام ارسال هدایای تبلیغاتی بهتر است گیرنده آن را با یک پیام شخصی از جانب شما دریافت کند. این پیام می‌تواند روی جعبه، داخل جعبه، روی کارت یا روی محصول باشد. این کار صمیمیت شما را نشان می‌دهد و هدیه را واقعی‌تر می‌کند.
 • برنامه‌ریزی شده باشند: اکثر ما قبل از انجام هر کاری برنامه‌ریزی می‌کنیم اما برنامه ریزی در هدایای تبلیغاتی اهمیت بیشتری دارد. هنگامی که از قبل برنامه ریزی می‌کنید نوع هدیه، بودجه بندی، ثبت سفارش و دسترسی به هدایا راحت‌تر می‌شود.
 • در زمان مناسبی داده شوند: برخی از کسب و کارها فکر می‌کنند فقط تعطیلات زمان مناسبی برای دادن هدایای تبلیغاتی هستند در صورتی که موقعیت‌های پر معنی دیگری هم وجود دارد که مردم انتظار دریافت هدیه را ندارند. شما می‌توانید با توجه به کارمندان و مشتریانتان زمان تحویل هدایا را تغییر دهید تا احساسات آن‌ها را بیشتر درگیر کنید.

معرفی محصولات پیشنهادی آراهنر

شکلات خوری الماس تراش

این هدیه منحصر به فرد شامل یک شکلات خوری الماس تراش زیبا با بسته بندی و ساک دستی شکیلی می‌شود که نه تنها تا سال‌ها نزد فرد باقی می‌ماند بلکه اعتماد گیرنده را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

شکلات خوری الماس تراش در بسته بندی ویژه

آذین

این محصول شامل یک عدد قاب چوبی حاوی لوح گردان + یک عدد گلدان سرامیکی لعابی + تعدادی گل خشک تزیینی می‌شود. گلدان‌های سرامیکی نسبت به گلدان‌های سفالی ظاهر زیباترین دارند و از لحاظ رنگ، طرح و سبک متنوع‌تر هستند.

آذین ( بسته قاب چوبی و گلدان سرامیکی)

آبنوش

این هدیه شامل ۱ عدد کاسه یخ دان مسی + ۴ عدد لیوان مسی + ۱ عدد پارچ مسی + ۱ عدد انبر با روکش مسی می‌شود. اگر به دنبال هدیه‌ای می‌گردید که هنر دست مس گران اصفهانی را نشان دهد و شما را نسبت به سایر هدایای تبلیغاتی متمایزتر کند، می‌توانید این محصول را انتخاب کنید تا در طولانی مدت به یادآوری برند شما کمک کند.

آبنوش (بسته یخدان و لیوان مسی)

نکات مهم درباره هدایای تبلیغاتی بانک‌ها

بدون شک هدایای تبلیغاتی که در این مقاله بررسی کردیم برای همه کسب و کارها کاربرد دارند. قبل از اینکه برای انتخاب اقلام تبلیغاتی تصمیم گیری کنید ابتدا سؤالات اساسی که در این مقاله بررسی کردیم را از خودتان بپرسید سپس بهترین محصول را انتخاب کنید. هدایایی که بی‌کیفیت باشند یا کاربردی نباشند ارزش ارائه ندارند؛ پس زمانی روی هدایای تبلیغاتی سرمایه گذاری کنید که تمام اصول لازم برای آن‌ها را رعایت کرده باشید.

 • ایده‌های تبلیغاتی متنوعی برای بانک‌ها مانند تقویم، سالنامه، خودکار، برگه یادداشت، نوت بوک، هدفون، شارژر خودرو، شارژر تلفن، پاور بانک، اسپیکر، فلش، پوشاک، لیوان، بطری و … وجود دارد.
 • قبل از اینکه هدایای تبلیغاتی را انتخاب کنید نوع مخاطب و رویدادی که قصد شرکت در آن را دارید مشخص کنید تا انتخاب سنجیده‌تری داشته باشید.
 • در حال حاضر کالاهای عمومی ایده خوبی برای هدایای تبلیغاتی نیستند زیرا تصور مردم نسبت به آن‌ها خراب شده است.
 • هدایای اداری، هدایای دیجیتال، هدایای سازگار با محیط زیست یا هدایای مرتبط با زندگی روزمره گزینه‌های مناسبی برای اقلام تبلیغاتی هستند.
author-avatar

درباره آراهنر فاخر ایرانی

آرا هنر فاخر ایرانی با هدف حمایت از کالای ایرانی و عرضه متفاوت هدایای تبلیغاتی دست‌ساز نفیس و صنایع دستی شهرهای مختلف در قالب جدید و بسته‌بندی‌های فاخر تاسیس شده‌ است. در طراحی این محصولات سعی کردیم تا فرهنگ و هنر دیرین و فاخر ایرانیان در قالبی نفیس ارائه شود. تلاش ما در حوزه تولید هدایا و محصولات فرهنگی هنری، عرضه بسته‌هایی با ایده‌هایی خلاق و متفاوت، حمایت از تولیدات داخلی و گشودن افقی تازه در بازار هدایایی تبلیغاتی بوده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.