آراهنر فاخر ایرانی

دسته‌بندی :

هدیه سازمانی

بسته های تبلیغاتی اداری لوکس عکس ساید 9385

هدیه تبلیغاتی یکی از نیازهای هر مجموعه به منظور تبلیغات است. اما ممکن است هدف ما از تهیه هدیه، تبلیغات نباشد. گاهی قصد داریم به اعضای مجموعه خود یادبودی بدهیم. در این صورت از هدیه سازمانی استفاده می‌کنیم.

ما در این مقاله قصد داریم به ضرورت‌های استفاده از هدیه سازمانی و ویژگی‌های یک هدیه سازمانی خوب بپردازیم.

ضرورت استفاده از هدیه سازمانی

اگر شما در یک مجموعه کار می‌کنید، احتمالا تجربه دریافت هدیه به مناسبت‌های مختلف نظیر نوروز را داشته‌اید. اعیاد و مناسبت های مختلف موجب می‌شود تا مدیران انگیزه ارائه هدیه به اعضای مجموعه خود را داشته باشند.

این نوع هدیه دادن دو هدف اصلی دارد. اولین هدف که نسبتاً اهمیت بیشتری دارد، قدردانی از اعضا می‌باشد. پس از گذشت سالی دیگر از همکاری فردی با یک مجموعه، مدیر عامل می‌تواند به عنوان پاسداشت این همکاری مفید، هدیه‌ای زیبا برای او و سایر افراد مجموعه تهیه کند.

هدف دوم تاثیری است که هدیه دادن در پی خواهد داشت. همه‌ی ما از دریافت هدیه خوشحال خواهیم شد. همچنین اگر هدیه مورد استفاده ما باشد موجب به یاد ماندن هدیه دهنده خواهد بود. این حس خوب موجب افزایش اشتیاق ما به محل کار و لذت بردن ما از کارها خواهد شد.

مدیران همواره علاقه دارند تا اعضای مجموعه شاد و سرحال باشند. این شادی در درجه اول یعنی فرداز محیط کار خود رضایت دارد. در درجه دوم این شادی باعث از بین رفتن بی حوصلگی و افزایش بهره‌وری می‌شود.

نمونه‌هایی از هدایای مورد استفاده در سازمان‌ها

یکی از کاربردی‌ترین انواع هدیه سازمانی ماگ سرامیکی می‌باشد. این ماگ‌ها امروزه با طرح‌ها و رنگ بندی متنوع در دسترس همگان قرار دارد. ماگ امروزه به وفور مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. مزیتی که استفاده از این ماگ‌ها دارد، قابلیت چاپ روی برخی از آن‌ها است.

دومین هدیه‌ای که استفاده‌های فراوان دارد، پاور بانک می‌باشد. با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از تلفن همراه به یکی از نیازهای ضروری بشر تبدیل شده است. یک از کالاهایی که امروزه مورد نیاز همه است، پاور بانک می‌باشد. با توجه به این که این محصول کاربردی است، می‌تواند هدیه مناسبی باشد.

سومین هدیه مورد پسند مجموعه‌های مختلف، فلش مموری است. وسیله‌ای برای نگهداری و انتقال اطلاعات. فلش مموری وسیله‌ای است کهداشتن حداقل یک عدد از آن برای هر فردی ضروری است. حال آنکه ممکن است بنا به دلایلی، به چند عدد از آن‌ نیاز پیدا کنیم.

هدیه اختصاصی بانک تجارت
بسته بندی صنایع دستی

مخاطبین هدایای سازمانی و سلایق متنوع

یکی از مشکلات پیش رو در تهیه هدیه سازمانی، سلایق مختلف و متنوع است. این که هدیه ما دقیقاً باب میل مخاطب باشد تقریبا غیر ممکن است. مخصوصاً زمانی که تعداد افرادی که به آن‌ها هدیه می‌دهیم زیاد باشد. از این رو مجبور خواهیم بود دسته بندی‌های مختلفی انجام دهیم. برای مثال دسته بندی بر اساس سن افراد.

یکی از دسته بندی‌های موثر که میتوانیم انجام دهیم تمایز بین سلایق خانم‌ها و آقایان است. برای مثال کمتر می‌بینید که آقایان به اشیا زینتی نظیر تابلو و یا گلدان علاقه داشته باشند. از این رو جنسیت از جمله دسته بندی‌های مفید برای ما خواهد بود.

بهتر است برای رسیدن به یک انتخاب مناسب دسته بندی‌های دیگری نیز داشته باشیم. مثلاً پس از مشخص شدن این که هدیه سازمانی خود را برای خانم‌ها تهیه می‌کنیم، رده سنی مخاطب را نیز در نظر بگیریم. سپس تخصص افرادی که قصد تهیه هدیه برای آن‌ها را داریم. برای مثال جامعه هدف ما معلمین هستند یا مهندسین و یا متخصصین فناوری اطلاعات.

هرچه موارد ذکر شده را با دقت بالاتری بررسی کنیم، دایره هدایایی که می‌توانیم تهیه کنیم کوچکتر شده، و انتخاب برای ما راحت‌تر خواهد بود. در نتیجه برای رسین به یک انتخاب مناسب، که تا حد زیادی برای مخاطب نیز جذابیت داشته باشد، بهتر است یک چک لیست تهیه کنیم و اطلاعات جامعه هدف را در آن جمع آوری نماییم.

 سایر هدیه های سازمانی آراهنر را مشاهده فرمایید.

اشتراک گذاری:

اشتراگ گذاری در telegram
اشتراگ گذاری در linkedin
اشتراگ گذاری در pinterest
اشتراگ گذاری در whatsapp
اشتراگ گذاری در email
اشتراگ گذاری در facebook

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.